Genetika po špatném výsledku krve

56
13.5.21 10:24

Genetika po špatném výsledku krve

Tak dneska mi volali z genetiky, že mě moje gynekoložka objednala, že vyšly nějaké špatné výsledky z krve který mi brala teď v 16 týdnu, tak jsem stoho dost vyklepana a bojím se co bude na té genetice a prý, že by pak v ten samý den mohl být i odběr plodové vody :( měla jste to taky nějaká tak a bylo vše v pořádku? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
13.5.21 10:42

Jaké jsi měla výsledky z prvotrimestrálního screeningu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9112
13.5.21 10:44
@Monikos píše:
Tak dneska mi volali z genetiky, že mě moje gynekoložka objednala, že vyšly nějaké špatné výsledky z krve který mi brala teď v 16 týdnu, tak jsem stoho dost vyklepana a bojím se co bude na té genetice a prý, že by pak v ten samý den mohl být i odběr plodové vody :( měla jste to taky nějaká tak a bylo vše v pořádku? Děkuji

Chápu, že jsi vydesena, ale info jestli to tak někdo měl a jak to dopadlo ti je úplně k ničemu. Musíš počkat na svoje výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
13.5.21 10:49

@Janli ty byly úplně vporadku, jak výsledky s krve tak i samotný screening až teď ta krev v tom 16 týdnu byla špatná nějaká zvýšená hodnota něčeho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
13.5.21 10:50

@JancaS84 to je mi jasné, jen mě to zajímá toď vše..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.21 12:25

Mě vyšel špatně Screening, tak jsem šla na krev, která dopadla v pořádku, ale stejně jsem pak ještě musela na genetiku. Výsledky z genetiky už jsem ani nedostala, každopádně dcera je zdravá (2r)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:25

@Monikos kvůli nějaké jedné hodnotě bych určitě nešla na odběr plodovky. Tím spíš, že jsi měla sreening v pohodě, ještě se poraď s doktorkou.
Mě vyšlo vysoké beta HCG a hrozila mi kvůli krvi preeklampsie, nakonec jsem to vyřešila detailním genetickým ultrazvukem. Do invazivního zákroku bych nešla.

• Citovat
  • Nahlásit
1364
13.5.21 13:17

Hele ono zalezi jak moc spatne ti to vyslo a take jaka hodnota. Proto se posila na konzultaci, kde se nasledne rozhodne o dalsim postupu. Je dobre si zjistit ruzna onemocneni v rodine a vzit sebou tatinka ditete. Treba prijdete na neco, na co by bylo dobre se konkretne ve tvem pripade zamerit. To testovani ma pouze zachytit rizikove tehotne a provezt u nich dalsi vysetreni, ktera potvrdi nebo vyvrati nektere vady. Rozhodne tu neber v uvahu hlasky typu tripple testy vychazeji falesne pozitivne. Nejsou falesne pozitivni, jsou jen abnormalni, ale jeste to neznamena vadu plodu, jen upozornuje na moznost jeji pritomnosti a proto se provadi pak dalsi vysetreni. Bohuzel i po negativnim prvotrimestralnim screeningu, muze mit miminko nejakou z trisomii, kterou odhali treba az tento test. Take se kazdorocne objevuji pripady, kdy ani jeden z testu nic neodhalil, ale miminko vadu melo. Odber plodove vody rocne absolvuje neco mezi 13 000 az 17 000 zen. Riziko tohoto zakroku je dnes cca 0,11%. Jeho vyhodou je nejvyssi spolehlivost ze vsech metod a rychle vysledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.5.21 10:34

@peclen špatně mi vyšel Opitz Syndrom, na žádance na genetiku bylo psáno více než 1 z 5, moje gynekoložka mi k tomu nic neřekla, a sestra ta nic pořádně nevěděla, takže budu muset počkat do čtvrtka na genetiku a pak případně na odběr té plodové vody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
14.5.21 16:39

@Monikos Tak to ti vyšla nízká hladina Estriolu. Dobrou zprávou je, že je zrovna tento hormon hrozně nestabilní a jeho množství mohlo být ovlivněno způsobem a dobou testování vzorku. Tento syndrom mívá i patrné příznaky, které lze odhalit i pomocí utz (spíš ale až kolem 20tt). Jinak tento syndrom je bohužel dědičný, tudíž by bylo dobré ho vyloučit dalšími testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.5.21 16:59

@peclen příští týden budu začínat 18tt tak snad na tý genetice něco uvidí, a nebo pak ten odběr plodové vody. U nás tohle nikdo nemá právě, tak mi to přijde divný, jsem stoho s prominutím dost v háji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
14.5.21 17:10

@Monikos Muzete byt, vsichni zdravymi prenaseci. Myslim, ze te urcite poslou na plodovku nebo tu placenou krev, ale v tomto pripade by to chtelo tu plodovku. Ten utz by nemusel odhalit lehci formy, ale aspon te trochu uklidni. Jeste se zeptam nezjistili ti riziko preklampsie nebo rustove restrikce pri prvotrim. Screeningu? Pak ty hodnoty take mohou souviset se spatnou funkci placenty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
14.5.21 17:25

@peclen u prvního screeningu říkali, že je vše v naprostém pořádku, jak ultrazvuk tak krev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat