Genetika po zjištěných markerech po II.trimestrálním screeningu

2663
20.6.13 15:19

Genetika po zjištěných markerech po II.trimestr. screeningu

Dnes jsem absolvovala druhotrimestrální screening (20tt) v Podolí a miminku byly nalezeny dva minor markery - echogenní fokus v levé komoře srdíčka a zvýšená echogenita střev. Screening kombinovaný v 1.trimestru byl negativní - tyhle markery se tam neobjevily, tripply jsem nepodstoupila, u své MUDr. absolvuji utz na každé prohlídce a ještě 5.6. bylo vše v pořádku.

Všechny orgány miminka jsou bez patologického nálezu, jen se objevily tyhle dva minor markery. Po víkendu jsem pozvaná na Genetiku a vůbec nevím, co mě tam čeká - budou se mě ptát na rodinnou anamnézu? budou mi dělat zase utz? Budou mi brát krev? Má tam se mnou jít na genetiku otec dítěte - budou se i jeho ptát, budou mu brát krev???

nikde na to nemůžu najít odpověď a proto prosím maminky, které něco podobného absolvovaly, aby se se mnou podělily o své zkušenosti. Na Genetiku jdu opět do Podolí.

Sestra, která mě objednávala, mě hrozně vystrašila, že prý po mě budou pravděpodobně chtít odběr plodové vody a že je na to dost pozdě, protože už jedu 21.tt… :nevim: Lékařka ale o odběru plodovky při utz nemluvila, jen o tom, že mě pro jistotu pošle na genetiku.

Díky za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
20.6.13 15:23

Neabsolvovala, ale moc držím palce, ať je miminko v pohodě a výsledky dopadnou dobře… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
20.6.13 15:31
@stephora píše:
Dnes jsem absolvovala druhotrimestrální screening (20tt) v Podolí a miminku byly nalezeny dva minor markery - echogenní fokus v levé komoře srdíčka a zvýšená echogenita střev. Screening kombinovaný v 1.trimestru byl negativní - tyhle markery se tam neobjevily, tripply jsem nepodstoupila, u své MUDr. absolvuji utz na každé prohlídce a ještě 5.6. bylo vše v pořádku.

Všechny orgány miminka jsou bez patologického nálezu, jen se objevily tyhle dva minor markery. Po víkendu jsem pozvaná na Genetiku a vůbec nevím, co mě tam čeká - budou se mě ptát na rodinnou anamnézu? budou mi dělat zase utz? Budou mi brát krev? Má tam se mnou jít na genetiku otec dítěte - budou se i jeho ptát, budou mu brát krev???

nikde na to nemůžu najít odpověď a proto prosím maminky, které něco podobného absolvovaly, aby se se mnou podělily o své zkušenosti. Na Genetiku jdu opět do Podolí.

Sestra, která mě objednávala, mě hrozně vystrašila, že prý po mě budou pravděpodobně chtít odběr plodové vody a že je na to dost pozdě, protože už jedu 21.tt… :nevim: Lékařka ale o odběru plodovky při utz nemluvila, jen o tom, že mě pro jistotu pošle na genetiku.

Díky za Vaše zkušenosti.

Dneska mě přišla sms, že si mám přijíd pro papíry na gyndu, že mi špatně vyšla krev a je mi doporučené genetické vyšetření… Jsem v 16 týdnu… na 1. screeningu vše Ok…jsem z toho hotová…
Ohledně tebe, několik hodin tady pročítám rady a porady…
Takže jsem se dočetla: rodinná anamnéza znát určitě, nejlépe dost podrobně a v kolika letech kdo zemřel atd… čim víc toho budeš vědět, tím lépe pro tvoje testy…Krev také všem braly, někde jsem četla 3 ampulky…
A partnera bych vzala sebou, nejen, že bude oporou, ale určitě bych byla klidnější… jo a taky jsem četla, že na výsledky se čeká min. týden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
20.6.13 15:37

Já byla na gentetické konzultaci, taky až po velkém utz ve 20tém týdnu. Vypíšeš příbuzný, nemoci, úmrtí, vezmou krev, mě poslali i na další utz. Pak si s tebou sedne a řekne ti, co všechno to může být. Řekne ti opravdu i ty hodně špatné varianty. Odběr plodové vody nadhodila, ale spíš řekla, že jestli chci mít opravdu klid, můžu jít, nechala to na mě. Záleží taky co je tam za problém. Jinak mám naprosto zdravou 20ti měsíční holčičku.. A to jsem si tam vyslechla i docela šílenosti, je to fakt stresující, držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
20.6.13 15:38

@belhana ahoj, moc děkuju. já právě všude našla jen diskuse o tomhle vekém utz ve 20tt… nevzpomínáš si na názvy některých diskusí, že bych si je pročetla? asi totiž hledám špatně, ale po zadání „genetika“ mi vyskočily vždy genetické testy při umělém oplodnění atd… v papírech od doktora mám napsáno jen „gentika“ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
20.6.13 15:39

@gabriela82 Gabi, a šla si na tu plodovku?
a do té doby ti taky všechno vyšlo úplně v pořádku a najednou BUM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
20.6.13 15:47

@stephora Ne.. Krev i utz vyšly vzorově, takže mi ho nabídla spíš tak z povinnosti.. Ale fakt záleží co je tam za problém, já teda byla v Motole, byla hrozně fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
20.6.13 15:47

@stephora - hele zadala jsem si na seznamu genetické vyšetření a vyjelo několik odkazů tak jsem je postupně pročítala… něco o vyšetření mají napsáno přímo i n stránkach gennetu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.13 15:49

@stephora
Také malá měla ve 21+5 na UZ dva MINOR markery - MINOR=malé. Měla je na jiném místě, ale měla - též 1.trim naprosto krásný, tripl také báječný. Nicméně nás také hnala na Genetiku, jenže - místo tam bylo až za 3týdny, takže když jsme tam přišli, tak už jsem byla ve 24+6tt. Sepsala se jen anamnéza, a chodila jem na UZ každý týden. Plodovka se může nabrat je do 24+0 (dle zákona). Takže to už se nás netýkalo. Ale abych tě uklidnila, na UZ ve 30+3 už tam nic nebylo :lol:. Malá měla dutinku v hlavičce, a rozevřený kanálek ledviny.
Dnes je báječná a zdarvá. Myslím si, že pokud bude RA dobrá, že tě na plodovku nepožene :think:.
Tak se drž :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2663
20.6.13 15:51

@belhana ok, jdu gůglit :palec: Jak psala @gabriela82, je to všechno dohromady (krev, rodinná anamnéza), tak třeba na odběr plodovky nebudu muset jít…

ta sestra mě totiž asi nechtěně vyděsila tím, že začala šílet, že to bude chtít odběr plodovky a když se pro něj rozhodnu, tak že bych šla hned dva dny po té genetice…to je nějak bleskově a bojím se, že třeba ošiděj krev atd…ale zas v Podolí snad ví, co a jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
20.6.13 15:55
@Anonymní píše:
@stephora
Také malá měla ve 21+5 na UZ dva MINOR markery - MINOR=malé. Měla je na jiném místě, ale měla - též 1.trim naprosto krásný, tripl také báječný. Nicméně nás také hnala na Genetiku, jenže - místo tam bylo až za 3týdny, takže když jsme tam přišli, tak už jsem byla ve 24+6tt. Sepsala se jen anamnéza, a chodila jem na UZ každý týden. Plodovka se může nabrat je do 24+0 (dle zákona). Takže to už se nás netýkalo. Ale abych tě uklidnila, na UZ ve 30+3 už tam nic nebylo :lol:. Malá měla dutinku v hlavičce, a rozevřený kanálek ledviny.
Dnes je báječná a zdarvá. Myslím si, že pokud bude RA dobrá, že tě na plodovku nepožene :think:.
Tak se drž :kytka:

Díky Anonymko :hug:, vzpruhu jsem potřebovala :palec: tím RA myslíš tu anamnézu a krev? jinak mě chtěj taky vidět na utz na kontrole za 4 týdny a proto si říkám, že to přece nemůže být až zas tak závažné, jinak by to řešili víc… ta doktorka mě uklidňpvala, že jde o minr markety, ale že tu genetiku chce pro jisototu, ta sestra to pak celé nějak pokazila - ale za to nemohla, jen mě vyděsila, málem jsem se tam rozbrečela na chodbě :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
20.6.13 15:55

@stephora šidit tě určitě nebudou.. Já taky googlila, ale raději moc nečti, budeš akorát víc vynervovaná. První screening byl předpokládám ok? Ono ten echogenní fokus v srdíčku sám nic neznamená, ale v kombinaci s těma střevama chtějí mít asi jistotu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
20.6.13 15:56

@gabriela82 - a jak prosím čekáš dlouho na tu krev na výsledky??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
20.6.13 15:59

@belhana no tak teď mi došlo, že jsem tam volala asi za týden.. Takže to nebylo při jednom. Ale na to utz mě poslala hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
20.6.13 16:01

No to je fakt, po přečtení všech těch hrůz kolem co může být, tak to jsem taky vyděšená, ale už obvolala 3 kamarádky a 2 to měly u obou dětí taky a vše v pohodě… Jedna je zdravotní sestra a mám být v klidu, že je to takto docela často a potom testy ukážou, že je vše OK…
Takže musíme být klidné!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat