Genetika Prental Brno

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
72
18.1.22 08:36

Genetika Prental Brno

Ahojky holky, jsem 17+1 a gynekolozka mě posílá na genetiku do Prenatalu. Měla jsem špatně vysledky krve na Downa nechci to moc rozebírat. Zajimá mě jak to probíhá na co se připravit, jaké budou mít otázky, budou dělat ještě ultrazvuk? Prostě všechno okolo. Mám 2zdravé děti a u nich bylo vše oki tak mám nervy v kýblu :(.Plodovou vodu odmítám a mám v plánu jít na ty drahý testy.Budu ráda za každou zkušenost:).Krasný den přeji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
447
18.1.22 15:10

Ahoj, já na té genetice byla. Dali mi vyplnit podrobný dotazník ohledně genetické zátěže v rodině, myslím že jsem vypisovala i příčiny smrti prarodičů a podobně. Ale nic konkrétního z toho nevzešlo. Ultrazvuk dělali. Vlašín podrobně zkoumal celý plod. Měla jsem výsledky krve v šedé zóně, na 1tr screeningu ještě navíc vyšší NT. Na té genetice se ještě našel reverzní tok ve venózním duktu. Doporučili plodovku, tu jsem odmítla, a šla na ty drahé testy. Ty vyšly dobře a syn se opravdu narodil v pořádku. Ještě jsme díky těm testům zjistili, že se sekli v pohlaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.1.22 15:38

@kubmaja02 Moc děkuji za odpověď, já měla první screning negativni, ale jednu hodnotu dle krve hraniční. Musela jsem na triple testy a včera mi došla sms od mojí doktorky, že mě objednala na genetiku. Musím říct, že už jen to tedy, že mi nezavolala a jen mi napsala sms v které nic víc nebylo mě teda nemile překvapilo. Když sem volala tak mi řekla jen že testy vyšli blbě na Downa a vyhodnotí to až Prenatal. Byla jsem v šoku, že sem se neptala kolik je tam riziko. Zítra jde tchýně pro žádanku jsme totiž do pátku v karanténě. Určo mám v plánu volat na Prenatal řekli mi totiž, že až budou výsledky mám jim je poslat a oni to vyhodnotí a pak mě teprve kontaktují 8o.Dr si, ale udělala podle svýho a ještě mě to oznámila smskou. Včera sem byla v šoku a nemohla sem skoro mluvit. Jinak tedy už mám připravený odpovědi. Vidím, že se ptají na to co jsem dočetla. Jinak tedy byla dosti nepříjemná, že vůbec volám. Musim Juknu do té žádanky co tam přesně zaškrkla několikrát sem ji řekla, že plodovku odmítám. Promin za chyby skáče po mě malá a domáhá se mýho telefonu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
18.1.22 16:33

Triple testy jsou prý zastaralé a už se to moc nepoužívá právě proto, že to vychází prý všelijak a o ničem to moc nevypovídá…já třeba byla na tom prvotrimestrále přímo v Prenatalu, moje gynekoložka tohle vůbec nedělá…(asi ví, proč). Jenom jsem chtěla říct, ať se nestresuješ :) určitě vše bude dobré. :kytka: Já od toho prvotrimestralniho měla furt něco, ale syn je ok. Na poslední kontrole taky něco našli 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.1.22 17:06

@kubmaja02 Děkuji si úžasná a člověk je hned o něco klidnější :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
18.1.22 17:50

Určitě si nechte udělat Trisomy test, my teď čekáme na výsledky (ale bohužel tedy riziko edwardse a patauu) a kontrolni ultrazvuk v 21tt (zítra končíme 15tt). Nechala jsem udělat ty nejdražší za 14 900 -… přišlo už mi to fuk v téhle situaci nějaký prachy…

Odmitla jsem plodovku kvůli rizikou a tripl testy kvůli tomu, že jsou na nic (i dle mého gynekologa).

Geneticka konzultace v Prenatalu dost o ničem, v podstatě mi nic neřekli a nevysvětlili, absolutne neuklidnili, řešili jsme jen rodokmen.

Je to sileny stres, v životě jsem se tak nebala,.. ať vám to dobře dopadne a miminak je zdravý :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
18.1.22 18:49

@lilith123 Naprosto souhlasím šílenej stres lituji, že jsem se nechala přemluvit k tomu triplu jen další stres 😔.Přesně jak píšeš v téhle situaci vůbec peníze neřešim hlavně aby to bylo bezpečný pro malou :srdce:.Pak dej vědět jak jste dopadli věřím, že to bude v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat