Genitální opar a snažení se o miminko

Anonymní
24.10.19 12:23

Genitální opar a snažení se o miminko

Chci se zeptat po prodělaném oparu kdy se můžeme s partnerem pokoušet o miminko???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24.10.19 15:10

Je to takove citlive tema - pokud uz nemate primarni vysev a prosla jste lecbou antivirotiky, tak podle me neni duvod se o mimco nesnazit. Pravda je, ze ja byla mozna 2 roky bez oparu v dobe, kdy jsme se s manzelem zacali snazit, ale neodkladali jsme to ty 2 roky kvuli oparu, proste jsme se zacli snazit az po svatbe ;) dejte si spis velikansky pozor az pred porodem - mne se udelal vysev 4 dny pred porodem (porodila jsem tri dny pred terminem) a dostala jsem antivirotika, ale kdyz jsem po trech dnech uzivani prijela s prasklou plodovkou do porodnice, nikdo nic neresil a behem 3 hodin byl maly na svete…jenze jeste na sale hned po porodu mi maleho vzali, 3 dny jsem ho u sebe nemela a delali mu vsechny mozne i nemozne testy, zda se nenakazil - pro miminko to muze mit velmi vazne nasledky (i fatalni) stran poskozeni organu a hlavne mozku. Klepu ma vse, co muzu, ze po 3 dnech testu a nervu, kdy jsme misto radosti z mimca s manzelem breceli a modlili se, vse dopadlo dobre a uz skoro pul roku mame doma uzasneho a zdraveho chlapecka, ale mohlo to dopadnout moc spatne a byval by stacil cisarsky rez a nebyl by problem pro maleho. Tak si spis pohlidejte tohle a drzim palce, at mate brzy doma taky maleho uzasnaka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
9.11.19 17:14

Ahoj, ja chytla genitalni opar od manzela, mel opar na rtu. Snazime se o miminko a mam uz 2 dny zpozdeni. Tento tyden jsem 3× ruzove zaspinila, tak jsem si pokazde rekla, ze uz se rozjizdi MS a tim to zase vzdycky skoncilo. Opar mam od uterka, od ctvrtka na to beru Herpesin prasky od gyndare a dnes uz mam konecne pocit ze je opar na ustupu.
Chtela jsem se jen zeptat, jestli jste nemela nektera podobne zkusenosti, ze by spineni bylo k tomu oparu a ze by MS byla opozdena jen kvuli oparu, kvuli nemoci.
Dekuji, hezky den :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
9.11.19 17:50

Herpes virus je docela agresivní, takže tělo na to možná může reagovat zpožděním MS, i když moc se mi to nezdá. Špinění bych tomu nepřikládala nejspíš. Dělala jsi test, když meškáš? Jinak je to první výsev u tebe, nebo už jsi opar někdy měla? On teda opar na rtu a opar genitální - to jsou dva různé typy herpes viru, které se obvykle „nemíchají“, (na rtu se vysévá typ 1 a „dole“ typ 2), ale pokud manžel měl opar na rtu a došlo na orální sex, tak to jde přenést asi i takto. Prvně bych testovala, když meškáš. Pokud bude negativní, doléčila bych opar a v tomto cyklu se možná nesnažila. nevím no, radši abyses toho úplně zbavila. Já jsem měla genitální opar párkrát v životě, shodou okolností se mi vysel v těhu v začátku kolem 5tt, je to docela sajrajt, ale Herpesin pokud bys byla těhu, tak myslím plodu neškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
9.11.19 18:55

Opar se muze ze rtu na genitalie prenest, proto se v poslednim trimestru nedoporucuje oralni sex. Jestli je to prvni vysev bylo by skoro lepsi, kdybys tehotna nebyla, na druhou stranu, uz muzes byt cele budouci tehu v klidu :-) jen to nezapomen nahlasit, je to velmi dulezite, 14 dni pred porodem budes brat antivirotika. Jinak spineni s tim nesouvisi, ale jak je psano vyse, je to velky zahul pro telo, imunitu, tak to muze ovlivnit cyklus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 18:58

@Melodie91 kez by toto vedela ma gynekolozka, ktera o tom, ze na toto trpim vedela a zadna antivirotika jsem preventivne nedostala :oops: samozrejme se mi to vyselo tri dny pred porodem, antivirotika nestihla poradne zabrat a pri porodu to nikdo neresil, povazuji za absolutni zazrak, ze mame zdrave miminko a jen se modlime, aby se to neprojevilo az nekdy v pozdejsim veku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
9.11.19 19:05
@Brevnovanka88 píše:
@Melodie91 kez by toto vedela ma gynekolozka, ktera o tom, ze na toto trpim vedela a zadna antivirotika jsem preventivne nedostala :oops: samozrejme se mi to vyselo tri dny pred porodem, antivirotika nestihla poradne zabrat a pri porodu to nikdo neresil, povazuji za absolutni zazrak, ze mame zdrave miminko a jen se modlime, aby se to neprojevilo az nekdy v pozdejsim veku :nevim:

To je teda neco 8o no jsem rada, ze to dobre dopadlo, to uz se urcite neprojevi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
9.11.19 19:08
@Brevnovanka88 píše:
@Melodie91 kez by toto vedela ma gynekolozka, ktera o tom, ze na toto trpim vedela a zadna antivirotika jsem preventivne nedostala :oops: samozrejme se mi to vyselo tri dny pred porodem, antivirotika nestihla poradne zabrat a pri porodu to nikdo neresil, povazuji za absolutni zazrak, ze mame zdrave miminko a jen se modlime, aby se to neprojevilo az nekdy v pozdejsim veku :nevim:

Herpes je svinstvo. Ono teda preventivně vím jen o jedné ženské, které nasadili, i když zrovna neměla výsev, ale většině ne. a zkrátka byla klika, že zrovna v době porodu ho neměli. Nezdá se to, ale má to opravdu spousta lidí, jen se tím jen tak nechlubí. Sama jsem zvědavá, zda mě dají preventivně, protože v kartě a průkazce to mám. Ale hlavně pokud se ti vysel tři dny před porodem, neměli tě nechat rodit přirozeně. výsev gen. oparu je indikace pro sekci. Občas zůstává rozum stát, co se děje :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
9.11.19 19:54
@Mutlice píše:
Herpes je svinstvo. Ono teda preventivně vím jen o jedné ženské, které nasadili, i když zrovna neměla výsev, ale většině ne. a zkrátka byla klika, že zrovna v době porodu ho neměli. Nezdá se to, ale má to opravdu spousta lidí, jen se tím jen tak nechlubí. Sama jsem zvědavá, zda mě dají preventivně, protože v kartě a průkazce to mám. Ale hlavně pokud se ti vysel tři dny před porodem, neměli tě nechat rodit přirozeně. výsev gen. oparu je indikace pro sekci. Občas zůstává rozum stát, co se děje :?

Ja mela normalne zovirax tablety 14 dni pred porodem..ale ja mela vysev i behem tehu no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 20:00

@Mutlice ano, rozum zustava stat :oops: tri dny pred porodem jsme byli uz primo na pohotovosti v porodnici a dali mi antivirotika a zvesela poslali domu. V den porodu v pet rano mi zacala odtekat plodovka a jeli jsme tam a oni nas poslali zas domu, ze to plodovka jeste urcite neni a ze at prijdu dle planu za dvy dny do poradny…no doma samozrejme kontrakce, voda odtekla komplet a po prijedu do porodnice 3 hodiny po nasi prvni navsteve byl maly na svete za 40 minut…porod jak po masle, ale hned na sale me jeste sili a uz nam maleho odvezli a 3 dny jsem ho nemela u sebe a testovali ho na vse mozne, byl na kapackach antivirotik a v inkubatoru. Jeste ted se mi chce brecet, kdyz si na to vzpomenu :zed: pricitam tomu i nase silene sestinedeli a moje poporodni deprese, ktere trvaly nekolik tydnu a dvakrat me dovedly k psychologovi…myslim, ze jsme se synem prisli komplet o bonding a kdyby se to byvalo podelalo a maly v poradku nebyl, muzou si byt v Motole jisti, ze bysme to zmedializovali-ne pro penize, ale aby se o tom vedelo-jako ted ta chuderka holcicka se streptokokem v Pardubicich, vzdyt to jsou veci, kterym se da predejit :nevim: nastesti ted vedle me odfukuje nase pulrocni zlaticko a spokojene spi :srdce: ale priste si o sekci reknu bez debat, toto uz prozit nechceme, takze bacha na to maminky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
9.11.19 20:01

@Melodie91 Já jsem ho v těhu neměla (výsev), ale určitě to nechci nechat náhodě. Doktorovi jsem hlásila hned na prvním UZ, aby to náhodou nepřehlídl :lol: Ale z kamarádek, co na ně trpí, nebo je opakovaně v životě měly, tak jedna dostala preventivně, a tři vůbec. Každá má jiného doktora, a každá rodila jinde. Štěstí, když má někdo pečlivého doktora, co nechce nic zanedbat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
9.11.19 20:04

@Brevnovanka88 Nejhorší je, že toto (herpes, streptokok) jsou úplně zbytečné komplikace, protože předejít tomu se dá snadno. Stačí, co všechno se může při porodu zkomplikovat, za co doktoři nemohou, ale toto? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 20:14

@Mutlice presne tak, necekane komplikace jsou neco jineho, s tim se neda delat nic, jen doufat, ze nenastanou anebo ze se zvladnou, ale tohle je zbytecne. Ale malo se o tom mluvi a jak bylo receno vyse, je to choulostive tema a nikdo to moc nerika, ze na tohle trpi, ale ja to sirim mezi kamaradky hodne, kdyby se jich to tykalo, at se ozvou samy, protoze jak vidno spolehat, ze to ohlidaji lekari, nestaci, byt jinak mam v ne velikou duveru :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
9.11.19 20:50

@Mutlice Genitální opar je to první v životě, takže vím, že je to blbý, kdybych těhotná byla. Taky jsem si rikala kdyz to propuklo, ze ac miminko chceme, tak tento mesic by bylo lepsi tu mrchu dostat.. Proto jsem taky s kazdym zaspinenim pripravovala tampony a ono nic.. Dnes jsem taky zaspinila, takovou tmave hnedou krvi lehounce a sla jsem z domu pryc, tak jsem si radsi vzala tampon a pak jsem se divila, ze MS nikde. Me ale ani nic neni, kazdy mesic na sobe neco pozoruju, jak se az moc hlidam a ted nic. Neni mi blbe, nelitam curat, prsa jen tak pobolivaji… nevim no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
9.11.19 21:54

@crazymisha pokud meškáš, zkus test. V tuto chvíli by už na něm mělo něco být, když bude bílo, máš spíš jen nějak jednorázově rozhozený cyklus :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat