Genitální opar nebo něco jiného?

Anonymní
26.11.20 19:13

Genitalni opar nebo něco jiného?

Ač je mi to nemilé a trapné, jdu si pro radu sem k vám. Jsem v 28tt a dnes jsem objevila na malých stydkych pyscich tři bolavé, naběhle jakoby puchyrky. Bohužel mi přijde, že hnisaji. Nevím jak přesně to popsat, přijdou mi plné krve nebo jsou jen hodně zarudlé, těžko říct. Nicméně na kontrolu k dr jdu až přesně za týden a dříve se k ní bohužel nechytám, je v této době velice vytížena a bohužel zrušila i nějaké své ordinační hodiny. Mám doma macmiror mast, kterou jsem nedávno užívala a taky fungicidin. Teď babo rad, ráda bych si alespoň částečně ulevila. Místo nesvědi ani nepálí, spíš poboliva a je nepříjemné. Mám docela obavy, aby se něco nestalo miminku, ale zase si říkám, že pokud ještě nerodim, měly by tyto infekce a záněty mimi ovlivnit minimálně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
26.11.20 19:24

Ahoj. To opravdu vypadá na opar. Kdysi jsem měla něco podobného(ne těhotenství) a opar to byl. Dali mi nějaký roztok na vyplachování a celkem to zabralo. Upřímně, i přesto, že si taky myslím, že by to mimi nemělo nijak ovlivnit, tak bych týden určitě nečekala a jela na pohotovost. Minimálně ti dají něco proti tomu, aby se to dál nerozšiřovalo, protože to už by mohl být problém. Na takové „svinstva“ je týden ještě fakt dlouhá doba a můžeš dostat třeba teplotu. Takže rada za mě - Jela bych na pohotovost. Držím moc palce, ať se toho co nejdříve zbavíš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
26.11.20 19:30

Nečekat a jít hned zítra k doktorovi než se to rozjede. Ani jedno z toho co píšeš ti nezabere. Dávají se lokální i celkově virotika.
Tak ať se brzo zaléčíš a uleví se ti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 20:00

Holky díky. Teplotu už jsem včera bohužel prodělala, ale potíže jsem objevila až dnes. Jak jsem již zmiňovala, dr mě zítra bohužel určitě nevezme. Takže stejně minimálně do pondělí budu muset čekat, nehledě na to, ze je tu zavřená i gynekologická pohotovost. Joo když se to všechno hezky sejde.. Ach jo, nikdy bych nečekala, že se něco takového objeví :nevim: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 20:05

@Aknelka27 @Mariana.cz Nevíte, co je pravdy na tom, že pokud se objeví opar poprvé je nebezpečný oproti tomu, když už se opakuje? Mám takový dojem, že jsem tohle nikdy neměla.. A o to víc mě teď hloda v hlavě myšlenka toho, že když je to poprvé může to být nebezpečné..

• Citovat
  • Nahlásit
851
26.11.20 20:16

Jak myslíš :nevim: Já bych na gyn určitě alespoň zavolala a řekla co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 21:15

@Mariana.cz Mrkla jsem na webovky doktorky a s hrůzou zjistila, že se tam zítra asi ani nedovolam. V ordinaci bude pouze sestra, když se daří, tak se daří. Navíc jsem se teď dočetla, že pokud jsem ho teď v tomhle období 3.trimestru prodělala prvně, je nutne zvážit císařský řez. :,( Jsem zvědavá, co mi k tomu dr řekne na kontrole příští týden 🙈

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 21:54

Ty puchýřky tomu celkem nasvedčují a došla bych si na pohotovost, aby se to „nevysypalo“ víc.
Jednou jsem se vzbudila bolestí, nemohla jsem čůrat, bolestí sedět, nesnesla jsem kalhotky, ani nohy u sebe, do toho výtok. Na pohotovosti se na mě báli sáhnout, jak od pohledu vyhodnotili bolestivost. Prý opar (byly puchýře, bílé, které při dotyku krvácely) a zánět dělohy. Nechápala jsem z čeho. Dostala jsem čípky a antivirotika. Abych si mohla sednout a vůbec usnout, pomohl tea tree olej. Neskutečná úleva. Jenže se pak ukázalo, že to opar nebyl. A to už jsem měla přečtených milion článků a hroutila se. Tedy nejlepší dojít k doktorovi, on ani gynekolog po telefonu nestanoví diagnózu, natož my tady… přeju, ať jste z toho brzo venku, ať už je to cokoli :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
522
27.11.20 08:13

O tom císařském řezu nic nevím. Možná i záleží, v jaké to je fázi nebo jestli jsi to už prodělala. To ti řekne asi jen lékař. Achjo, to je jak naschvál, ze je tam zavřeno. Každopádně, já bych určitě jela třeba úplně jinam do nemocnice, ale určitě bych nečekala. I když to nic nebude, budeš strašně nervózní. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.20 14:07
@Anonymní píše:
Ty puchýřky tomu celkem nasvedčují a došla bych si na pohotovost, aby se to „nevysypalo“ víc.
Jednou jsem se vzbudila bolestí, nemohla jsem čůrat, bolestí sedět, nesnesla jsem kalhotky, ani nohy u sebe, do toho výtok. Na pohotovosti se na mě báli sáhnout, jak od pohledu vyhodnotili bolestivost. Prý opar (byly puchýře, bílé, které při dotyku krvácely) a zánět dělohy. Nechápala jsem z čeho. Dostala jsem čípky a antivirotika. Abych si mohla sednout a vůbec usnout, pomohl tea tree olej. Neskutečná úleva. Jenže se pak ukázalo, že to opar nebyl. A to už jsem měla přečtených milion článků a hroutila se. Tedy nejlepší dojít k doktorovi, on ani gynekolog po telefonu nestanoví diagnózu, natož my tady… přeju, ať jste z toho brzo venku, ať už je to cokoli :kytka:

Myslíš, že by mohl alespoň částečně ulevit třeba obklad z hermankoveho čaje? Nemám s tímhle vůbec zkušenosti. V pondělí zabehnu k dr.. Nechci nějak doufat, ale zatím to s tou bolesti jde. Sice je to nepříjemné, ale ne tak, že bych nemohla chodit a podobně, tak jen budu doufat, že se to tolik nerozjede.. :( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 20:48

Můžeš jít i na kožní nebo taky na dermatovenerologii, jestli to bude rychlejší.
Ja mám na oněch partiích trochu ekzém. Gynekologa jsem upozornila před prohlídkou a že to řeším přes kožní, tak se tím ani nezabýval.

• Citovat
  • Nahlásit
1485
28.11.20 21:09

Gen. opar opravdu muze byt pro plod nebezpecny, objevi li se v tehu poprve, ale bohuzel z hlavy ted nevim proc a jestli to neni jen v 1. trim. Pouzij na to teatree oil a lokolani antivir. treba herpesin, pise se tam, ze se nema v tehu pouzivat, ale nemusis se bat. Ja bych na pohotovost neletela, stejne s tim nic neudelaj..blby je, ze az pujdes za tyden na gyn, tak uz budou opary nejspis pryc a nepotvrdi ti, ze to bylo ono, mozna jeste z krve. Zavolej co nejdriv sve doktorce. Hlavne, at to mas v prukazce a v poradne v porodnici to znovu rekni, je to dulezite, dostanes cca 14 dni pred porodem preventivne antivirotika prasky, aby se opar neobjevil pred porodem. Verim, ze bude vse v poradku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
28.11.20 21:15

Tak jsem rychle mrkla na net a riziko pro plod pisou, jen v 1. trim, takze zadny strach.. jenom to fakt musis vsude rict, pri porodu by to bylo blby..jeste doporucuju, po sprse se neutirat rucnikem, idealne opatrne treba papirovymi uterkami a pred pouzitim nejakych leku a potom si fakt poradne umyt ruce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 22:11

@Melodie91 Moc díky. Už jsem toho na netu nacetla.. Ale o tom, v jakém trimestru je to nejhorší, když ho člověk chytne prvně jsem našla že vadí 1.trimestr i třetí. Automaticky by snad měl být císař, pokud ho žena prodela třeba i na začátku třetího trimestru prvně. Dnes je to třetí den, kdy jsem přišla na své potíže a musím říct, že úleva jako blázen. Nenapadlo mě nic jiného, než včera pomazat postižené místo hermankovym čajem, dnes po pupinkach či flickach skoro ani památka. Tak nevím, jsem z toho blázen. Opar by snad takto rychle nezmizel ne? Dr to určitě řeknu, spíš si říkám, zda nad tím jen mavne rukou, nebo to nebude brát na lehkou váhu, protože já si opravdu nevybavuji, že bych někdy něco podobného prodělala.

• Citovat
  • Nahlásit
1485
29.11.20 07:22
@Anonymní píše:
@Melodie91 Moc díky. Už jsem toho na netu nacetla.. Ale o tom, v jakém trimestru je to nejhorší, když ho člověk chytne prvně jsem našla že vadí 1.trimestr i třetí. Automaticky by snad měl být císař, pokud ho žena prodela třeba i na začátku třetího trimestru prvně. Dnes je to třetí den, kdy jsem přišla na své potíže a musím říct, že úleva jako blázen. Nenapadlo mě nic jiného, než včera pomazat postižené místo hermankovym čajem, dnes po pupinkach či flickach skoro ani památka. Tak nevím, jsem z toho blázen. Opar by snad takto rychle nezmizel ne? Dr to určitě řeknu, spíš si říkám, zda nad tím jen mavne rukou, nebo to nebude brát na lehkou váhu, protože já si opravdu nevybavuji, že bych někdy něco podobného prodělala.

Urcite to nebude brat na lehkou vahu a cisar se nedela :-) neboj :-) to jen, kdybys mela opar v dobe porodu, a proto se davaji ty antivirotika preventivne, ja ho mela v 1. trim, ale ja na to trpim dost…a rodila jsem v pohode :-). On ten opar docela rychle mizi, u me rychleji nez klasicky, vetsinou do 3 dnu je pryc bolest a do 5ti opar, ale doktorka te muze poslat na krev a podle protilatek to zjisti…a me rikala, ze dokonce to pro dite ma bonusy, ze si vytvari protilatky a rodi se vuci oparu odolnejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat