Reklama

Genitální opar poprvé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 15:13
Genitální opar poprvé

Zdravím. Včera jsem byla na gyndě, a přesně to, co jsem nechtěla aby to bylo, to je - mám opar. :zed: Nikdy v životě jsem neměla ani opar na puse a teď tohle :roll: Doktor mi napsal tabletky a mastičku Herpesin. Takže bych vás moc chtěla poprosit, kdo máte nějaké zkušenosti, o jakékoliv rady, jak se cítit co nejlépe, co nejvíc pomáhá, jak se toho co nejrychleji zbavit atp., budu vám moc vděčná. A za jak dlouho léky zaberou, protože zatím mi přijde že se to jen horší. :nevim: Děkuju za každou odpověď :andel:

Reklama

Reakce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 23.08.18 15:24

Hodně štěstí, vítej v klubu :mrgreen: :lol: :D, né, to byl pokus o vtip. BTW, proč anonymně?
Já ho mám už 10 let a je to lepší a lepší… tedy né četnost, ale bolest.
Nic na to nepomůže, jen čekat, až to zmizí. Herpesin tablety zkrátí dobu hojení. Jediné, čím si to mažu, je tea tree olej, jinak nic víc neuděláš.
Udělá se mi buď před MS, nebo když jsem např. ve stresu, při snížené imunitě. Nikdy nevím hodiny, ani minuty, kdy se mi objeví.
Už s tím žiju tak, jak se dá. Jinak bych se zbláznila :mrgreen:
Bohužel se toho nedá nijak zbavit. :pocitac: :pocitac:

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 23.08.18 15:26

Nevím jak u genitálního oparu, ale já u klasického šíleně trpím. Herpesin mi pomáhá hodně. Když to vychytám hned na začátku, tak je opar do druhého dne pryč, jinak mi mizí tak do 3 dnů, tak snad i tobě :) A pokud jsi jako já, tak prosímtě neškrabat a nenípat :D Pupínek kdekoliv je pro mě pokušení

Verun83
Echt Kelišová 8674 příspěvků 33 inzerátů 23.08.18 16:50

Za me tom, olej z 31 bylin od justu. Na opary trpim od 18. Takze temer pul zivota. kusila jsem toho mraky a tohle zabere hned, zkrati dobu leceni tak o 80%. Zadne masti nikdy nic nezkratili. Vzdy trval u me cca 7 dni. Ted kdyz ho namazu pred vypuknutim, tak se kolikrat ani neudela. Dal doporucuju uzivat houby. Reishi, coriolus, nebo treba msa caps plus. Posilit imunitu. Mela jsem obdobi, kdy jsem jich mela treba 10 najednou, mesic co mesic. Ted mam tak 3× do roka a max jeden pidi a do druheho dne je pryc, diky vcasnymu namazani olejem.

jancabr
Kecalka 322 příspěvků 28 inzerátů 23.08.18 16:54

též jsem v klubu a už to tak nějak beru jako běžnou součást života. Objevil se mi poprvé asi před třemi lety, kolem poševního vchodu a na hrázi. To byl brutus. Herpesin tablety a mastička co předepsala doktorka zabraly a do 5 dnů nebylo co řešit. Když se to objevilo podruhé a kdykoliv potom, tak naštěstí už jen vpředu na stydké kosti mezi ochlupením.
Objevuje se při větším stresu, cca 3 - 4 x do roka. První den mě šíleně bolí tříslo, to už vím že přijde. Pořádně se oholím, abych kůži už další den nedráždila a začnu do sebe ládovat Bkomplex forte a Herpenorm (zinek). Durhý den se objeví nejdřív zarudlé fleky (ty pomažu Herpesin mastičkou) a později během dne tam vyskáčou pupínky, které se nalijí vodou. Vím, že se opary nemají propíchávat, ale to je taková úleva … každopádně to udělám šetrně s papírovým kapesníkem, aby se tekutina nešířila dál a neinfikovala kůži okolo. Všechnu tekutinu vymačkám do kapesníčku a boláky opatrně poliju peroxidem. Prostě ten humus vydesinfikuju. Bolí to, ale zabírá. Až to zaschne, pomažu znovu herpesin mastičkou. Pokud se pupínky znovu nalejí vodou, procedura se opakuje. Ale většinou už se nenalejí. Tak to pak jen ráno a večer mažu Herpesinem a dál beru B komplex a Herpenorm, dokud fleky nezmizí. Obvykle je vše ok do 4 - 5 dní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 17:53

Chm ted jste mi nasadily brouka do hlavy, protoze posledni pul roky me obcas trapi silene svedeni jen na jednou miste nad klitorisem - jako by uz tam, kde roste ochlupeni. Kdyz to nevydrzim a poskrabu se, tak kuze je takova hruba a vrascita a kdyz jsem se divala zrcatkem, tak je to cerveny.. Pupinky jsem tam ovsem nevidela.. Nicmene myslela jsem si, ze je to zaparenina, ale jelikoz mi Sudocream moc nepomaha, tak nevim.. Hodne to svedi a pali… :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 00:52

Trošku se rozepíšu, opary mám už 9 let. Poprvé to bylo obrovské peklo. Začalo to svěděním a najednou se mi jich udělalo několik na genitáliích i zadku. Brečela jsem celou cestu do nemocnice protože to byla neskutečná bolest při každém kroku. Dostala jsem léky a mastičku. Doma další peklo, nemohla jsem ani na záchod. Chodila jsem do lavoru. :) Při mytí opět strašná bolest, mohla jsem jen ležet na zádech s roztaženýma nohama. :) Koupila jsem chladící gelový sáček, brala léky, mazala ale trvalo celkem dlouho, než ustoupily. Naštěstí, chvála Bohu na nebesích už se něco takového neopakovalo. Léky ani mastičku už jsem nepotřebovala. Dva roky se mi neudělal ani jeden, potom v průměru ročně maximálně 3-4 (postupně). To jsem řešila desinfikováním alpou a zubní pastou nanešenou přímo na opar. Ale není to jen tak. Ta hygiena opravdu musí být zvýšená. Po velké se myju pravidelně a po malé používám intimní ubrousky. V létě se omyju párkrát za den. Na odřeniny taky pozor. To stejné třeba dlouhodobý stres. A když si budeš myslet, že opar nemáš, tudíž nemůžeš nikoho nakazit; tak tomu nevěř. Opar ještě nemusí být úplně znatelný ale už je infekční. Nesahat na frndu špinavýma rukama a když už se ti opar udělá, tak co nejméně nosit spodní prádlo. Když to začne svědit tak se nedrbej, protože si je roztaháš a z jednoho jich bude několik. To byla asi moje blbost úplně na začátku - proto byly i na zadku. Jsem se drbala jak pes. :) Každopádně herpesin je celkem k prdu, mám lepší zkušenosti s tou alpou a pastou. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 13:42

Tak hlásím, že z léků jsem snědla už skoro 2 platíčka, mažu mastičkou, udržuju se v čistotě a nic se pořád nezlepšilo, spíš zhoršilo. Pořád se to rozlejzá odzdola výš, bolest se stupňuje, včera puchýřů bylo asi 13, dneska už jich je 17, a pořád dokola se nalévají… jsem zoufalá :,( Jestli se to přes víkend nezlepší, než se v pondělí dostanu k doktorovi, tak asi umřu.
V zimě loni v 16 letech jsem měla neštovice, bylo to hrozný, jen na zádech jsem jich měla asi 120. Myslíte že to může souviset? Když jsem prodělala tak tězce neštovice, že i ted proto mám těch oparů tolik a trpím jak pes? Ty viry jsou přece jen skoro stejný, ne? :( Už fakt nevím, co s tím.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 24.08.18 14:02
@Anonymní píše:
Tak hlásím, že z léků jsem snědla už skoro 2 platíčka, mažu mastičkou, udržuju se v čistotě a nic se pořád nezlepšilo, spíš zhoršilo. Pořád se to rozlejzá odzdola výš, bolest se stupňuje, včera puchýřů bylo asi 13, dneska už jich je 17, a pořád dokola se nalévají… jsem zoufalá :,( Jestli se to přes víkend nezlepší, než se v pondělí dostanu k doktorovi, tak asi umřu.
V zimě loni v 16 letech jsem měla neštovice, bylo to hrozný, jen na zádech jsem jich měla asi 120. Myslíte že to může souviset? Když jsem prodělala tak tězce neštovice, že i ted proto mám těch oparů tolik a trpím jak pes? Ty viry jsou přece jen skoro stejný, ne? :( Už fakt nevím, co s tím.

ja si myslim, ze mas asi slabou imunitu, proto takove reakce.. Jinak nestovice maji horsi prubeh, kdyz to mas v dospelosti/vyssim nez detskem veku.. Kazdopadne zkus zobat neco na imunitu, B komplex, lichorerisnici at­d..

shagga
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 25.08.18 17:56

Ahoj, mě to postihlo poprvé teď v červenci.. samozřejmě jsem hned nepoznala o co jde a roznesla si to po celém před i zadku a rozlézalo se to i na stehna. Týden jsem nemohla skoro chodit, teprve asi desátý den se to začalo lepšit a trvalo tak 18 dní než jsem se toho zbavila. Podruhé se mi objevily pupínky před 14ti dny, ale už jsem poznala o co jde a hned jak začalo takové brnění/pálení, namazala jsem herpesinem a pupínky se ani nenalily, do 4 dnů klid. Za mě nejlepší kombinace herpesin pro hojení + zubní pasta pro vysušování místa výsevu :palec: Mám totálně v háji imunitu, k tomu bylo dost stresu, takže to přisuzuju tomu.. láduju se vitamínama, snažím se relaxovat, ale asi to bude běh na dlouhou trať.. respektive doživotní běh :think:

štáva
Povídálka 45 příspěvků 25.08.18 17:58

Cauky nejhorsi je ten prvni myslela jsem ze se zblaznim a to vydrzim dost jeste k tomu mesicky a velke vedro fakt jsem brecela jeste ze mam hodneho manzela ktery byl pri me nejhorsi ze se to vraci ja pak to chytla jeste dvakrat ale mirnejsi prubech chodila jsem s tim do prace od te doby nic musim zatukat jinak jsem mela masticku a antibiotika a koupel to mi pomohlo chce to hned k doktorovi nez se to rozleze

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 16:10

Děkuju zatím za všechny odpovědi holky :) Už je to týden a zlepšení asi tak jen o 5%… :roll: A ještě, máte nějaká zkušenost s vysušovaním tea tree oilem? Protože se mi pořád nechtějí dělat stroupky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >