Genitální opar - těhotenství, sex

Anonymní
1.3.21 18:43

Genitální opar - těhotenství, sex

Ahoj, holky, vím, že už je tu na tohle téma plno diskuzí - avšak se svojí zkušeností chci spíš poukázat na to, aby jsme všechny byly opatrné.
Asi začnu u tohohle.. když se ukázal,,pan neznámý” s milými řečičky a dalšími věcmi, tak jsem samozřejmě naletěla a po dvou dnech jsem začala mít příznaky. Gynekolog mi napsal antivirotika.
Každopádně.. v budoucnu plánuji miminko a teď mám strach, co se bude dít. Je tu prosím někdo, kdo i přes tenhle problém normálně porodila? Mohou se naskytnout situace, že bych miminko nedonosila? Jak je to se sexuálním životem? Při aktivním stádiu mohu někoho nakazit, ale když budu mít neaktivní stádium, tak už ne? Přiběhla jsem tam neobjednaná, takže mi nic moc neřekl.
Holky, buďte prosím opatrné. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.3.21 18:53

Pokud vím, tak s porodem by se to zkomplikovalo, když by jsi opary zrovna měla rozjeté, tak pak by dítě mělo jít CS. Jinak by to problém být neměl. Opar se bohužel rád vrací, když je tělo oslabené.

• Citovat
  • Nahlásit
3821
1.3.21 18:56

Já ho měla i v každém těhotenství, neboj 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
1.3.21 19:08

Podivej se, vlastne to neni tak spatne, genit opar je problem, kdyz ho ma zena v prvnim trimestru uplne poprve v zivote…tim, ze jsi uz mela, tak je to cajk…, ALE rikej to vsude, zes ho mela, at to mas v tehotenskem prukazu a rekni to pak v poradne v porodnici, opar muze byt problem jen pri samotnem porodu, proto se cca 14dni pred porodem davaji preventivne antivirotika…takze bud v pohode :-) na tehotenstvi to nema vliv :-) me dokonce rikala doktorka neco, ze tim, ze jsem ho behem tehotenstvi mela, ze dite pak bude mit proti tomuhle viru lepsi imunitu, ale neoverovala jsem si to… bohuzel ten opar ma tendence se vracet, doporucuju mit doma jako prvni pomoc teatree oil a mast herpesin. Stane se, je to beznejsi, nez by si clovek myslel :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 19:08

Mě se udělal gen. opar a nevím kde jsem k němu přišla. :nevim: Sexuálního partnera mám dlouhodobě. A v dobe, kdy se mi udělal, tak jsme neměli sex. :nevim: Takže nevím.
Lékař říkal, že i gen. opar člověk v sobě může mít a ukáže se až po pár letech klidně. :nevim:
Nicmene pokud se ti v těhotenství udělá, tak se nic neděje. Ale před porodem ti dají antivirotika. Nicméně ve Švýcarsku nebo kde, se automaticky dělá CS a ne porod přirozenou cestou. Já tohle právě teď řeším. :roll: Bohužel tělo může být na antivirotika imunní a opar může být v porodních cestách. A cestou ven se miminko může nakazit. Proto po dohodě s odborníkem jdu raději do CS. Ač nerada, ale riskovat nechci.
Jinak pozor, přeasec můžeš být i v neaktivní formě. :pocitac: Takže správně s každým sex. partnerem bys měla mít pohlavní styk s ochranou. :nevim:
Ale to by ti poradil lékař až po odběru krve atd. :nevim:
Přeji brzké uzdravení a málo opakovaných návratu.
Já si dávala sakra pozor a nevím kde jsem k tomu přišla. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 19:28

Děkuji!

Holky, děkuji strašně moc! Uklidnilo mě to alespoň, co se týče toho miminka. :andel: teď už jen najít někoho, kdo tohle překousne. :,(
Ještě bych se ráda zeptala na pár věcí, nechci někoho otravovat, ale nemám se na koho obrátit.
Chvíli po napsání příspěvku, jsem napsala frajerovi, ať dovalí pr**l - k údivu dovalil. Konfrontovala jsem ho s tím a on na mě, že jemu nic není, takže od něj to 100% nemám a další kecy.. že on měl naposledy holku před několika měsíci a já na to, že já měla sex v 16ti a od tý doby ani jednou - až s ním. On teda jakože jojo, že si teda zajde na testy. Někde jsem i četla, že v 80% případů, chlapi nemají příznaky. Když půjde na testy a bude mít zrovna neaktivní stádium, tak dá se to z testů zjistit?

• Citovat
  • Nahlásit
4809
1.3.21 19:51

@Melodie91:
Napsala jsi to moc hezky, empaticky a logicky. :)
Takhle by to měli lékaři vysvětlovat ženám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 23:23
@Anonymní píše:
Mě se udělal gen. opar a nevím kde jsem k němu přišla. :nevim: Sexuálního partnera mám dlouhodobě. A v dobe, kdy se mi udělal, tak jsme neměli sex. :nevim: Takže nevím.
Lékař říkal, že i gen. opar člověk v sobě může mít a ukáže se až po pár letech klidně. :nevim:
Nicmene pokud se ti v těhotenství udělá, tak se nic neděje. Ale před porodem ti dají antivirotika. Nicméně ve Švýcarsku nebo kde, se automaticky dělá CS a ne porod přirozenou cestou. Já tohle právě teď řeším. :roll: Bohužel tělo může být na antivirotika imunní a opar může být v porodních cestách. A cestou ven se miminko může nakazit. Proto po dohodě s odborníkem jdu raději do CS. Ač nerada, ale riskovat nechci.
Jinak pozor, přeasec můžeš být i v neaktivní formě. :pocitac: Takže správně s každým sex. partnerem bys měla mít pohlavní styk s ochranou. :nevim:
Ale to by ti poradil lékař až po odběru krve atd. :nevim:
Přeji brzké uzdravení a málo opakovaných návratu.
Já si dávala sakra pozor a nevím kde jsem k tomu přišla. :nevim:

Děkuji moc! :srdce: Přeji hodně štěstí při CS a hlavně pevné zdraví :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 09:11
@Anonymní píše:
Holky, děkuji strašně moc! Uklidnilo mě to alespoň, co se týče toho miminka. :andel: teď už jen najít někoho, kdo tohle překousne. :,(
Ještě bych se ráda zeptala na pár věcí, nechci někoho otravovat, ale nemám se na koho obrátit.
Chvíli po napsání příspěvku, jsem napsala frajerovi, ať dovalí pr**l - k údivu dovalil. Konfrontovala jsem ho s tím a on na mě, že jemu nic není, takže od něj to 100% nemám a další kecy.. že on měl naposledy holku před několika měsíci a já na to, že já měla sex v 16ti a od tý doby ani jednou - až s ním. On teda jakože jojo, že si teda zajde na testy. Někde jsem i četla, že v 80% případů, chlapi nemají příznaky. Když půjde na testy a bude mít zrovna neaktivní stádium, tak dá se to z testů zjistit?

To by mě také zajímalo, jestli když půjde chlap na krev, tak se dá zjistit, jestli je nebo není přenasec. :nevim:
Jelikož tím že v sobě furt řeším, kde jsem k tomu přišla atd., tak by mě to zajímalo, že bych poslala chlapa na vyšetření z krve. Jenže on nikdy opar neměl. :nevim: Tak mě prostě napadlo, že on muze být přenasec. :nevim:
Kdybys zjistila, jestli to jde a nebo nejde, tak prosím napiš.
Jinak ještě jedna věc. Abys na toho chlapa zatlacila, aby šel na testy a řekl co a jak, tak mu řekni, že jsi na gynekologii nadiktovala jeho jméno, že je případný přenasec. A že to doktorka zaznamenala do pc. No prostě jako se to dělá u HIV pozitivních, když se trasuji sex. partneři.
Mohlo by ho to trochu polekat a letěl by na vyšetření. A snad by pak byl ohleduplny vůči ostatním ženám. :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
2107
2.3.21 11:03
@Anonymní píše:

Ja bych nebyla na pana tak ostra…on to jako fakt absolutne nemusi tusit… pokud je prenasec, tak mu hpv 2 v krvi najdou..jinak gen opar muzes mit z oralniho sexu, kdy vznikne z normalniho oparu…ja chapu tvou nastvanost, ale zas ze vsech veci, ktere se pri nechranenem styku muzou stat, je tohle skoro nejmensi..krom toho, to muze byt i oralem, takze se to muze stat i pri chranenem… poprve je to fakt nejhorsi..ja to mela poprve v 17ti a pak znova treba az po deseti letech..jeden rok to bylo trochu horsi, ale to jsem mela celkove nejakou snizenou imunitu asi, pak zas leta nic, pak v tehotenstvi..neznamena to, ze ted budes porad trpet..ja trpim teda na opary vseho druhu, na puse, v nose, pasovy opar jsem take kdysi mela, takze to mozna snasim lip, ale fakt se deji horsi veci… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 12:57

Ráda bych s vámi sdílela svoji desetiletou zkušenost s genitálným oparem. Chytla jsem ve ho svých 23 letech od svého stálého partnera. Ten zas od své bývalé přítelkyně. Do té doby jsem netušila, že něco takového vůbec existuje. Nejprve jsem tomu moc nevěnovala pozornost. I opar na rtu jsem měla max 1× za 5 let. Ale opar me neopouštěl. Nejprve jsem zkoušela domácí léčbu dle rad internetu. Stydela jsem se to oznámit své lékařce. Herpesin mast, vitamin C, B, zinek, amynokyselina lysin a dalsi. Opar se mě nechtěl pustit. Překonala jsem tedy svůj ostych a šla k lékařce. Nejprve mi byl doporučen wobenzyn na podporu imunity. Nezabralo to. Zkusily jsme homeopatika, léčbu herpesin tabletami a nic. Byla jsem odeslaná na imunologii, kde jsem podstupovala další léčbu. Dle testů bylo ale vše v pořádku. Vyzkoušela jsem cokoliv, co existuje. Léčba vitamínem C vnitrožilně, různé bylinky, kapičky, koloidni stríbro, gely, vodičky, afirmace, snažila jsem se najít príčinu ve své psychice. Prečetla jsem nesčetne diskusí, článku a knih. Nic nezabíralo. Opar se objevoval pravidelne každy mesíc.

Blížily se mé 30. narozeniny a já si začala uvedomovat, že chci díte, ale desily me články na internetu, podle kterych je genitálny opar v tehotenství velmi nebezpečny. Začala jsem to tedy opet rešit. Další léčba na imunologii - nezabrala.

Začala jsem si uvedomovat, že v mém tele je neco špatne, s čím telo bojuje, tudíž oslabuje imunitní systém a ten nemá sílu bojovat už proti herpesum. Tu začla moje cesta objevování vlastního tela. Zmenila jsem komplet prístup k sobe. Ješte bych chtela zmínit, že jsem brala 10 let hormonální antikoncepci, barvila jsem si vlasy od svych 15, bez nalakovanych nehtu jsem si neumela predstavit vyrazit ven. Postupne jsem začala precházet na prírodní kosmetiku, az jsem ji spoustu prestala uplne používat. Stejne tak jsem vymenila uklidovou kosmetiku za prirodni, zmenila jsem stravovací návyky a začala s detoxikací. Snad se tu ani nebudu rozepisovat, co jsem všechno podstoupila. Poté jsem objevila detoxikační preparáty Joalis a zjistila jsem, že moje telo je komplet zahlenene. V techto hlenech se dokáží skryt ruzne viry a bakterie, aniž by je imunitní systém odhalil. Navíc nedokáže distribuovat duležité vitamíny a minerály po celém tele.

Hned po mesíci této detoxikace jsem otehotnela (po 6 mesících). V tehotenství se bylinné kapky nemužou. Poprvé v živote jsem nemela herpes každy mesíc, ale 1× za 3 mesíce. I tak jsem byla strachy bez sebe, co se vše muže stát. Moje dcera se narodila s malou ušní údajne kosmetickou vadou. Byl to šok. Stejne budu ješte nejakou dobu trnout a doufat, že se nic jiné neobjeví. Nejsem žádny propagátor této značky, ale mrzí me, že jsem to neobjevila drív. Od te doby využívám jine metody odhleneni (inhalace) a už rok vykašlávám hleny.

Škoda, že lékari nezkusí u mladych devčat zmínit, že i detox je duležity, když žijeme tento styl života. Chtela jsem s vami sdilet muj príbeh s tím, že snad to nekomu z vás pomuže. Je potreba hledat príčinu. Herpes vir má v sobe miliony lidí, jen to u nich nepropukne. Príčinou muže byt i alergie/nesnášenlivost potravit/plísne,… Ale spousta techto vecí lze rešit detoxikací. Je to beh na delší trat. Údajne co jeden rok problému, to potreba 1 mesice detoxikace.

Drzim vam palce. Stoji to za to.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat