Genitální opar - v průběhu snažení o miminko

Anonymní
17.8.20 07:07

Genitální opar - v průběhu snažení o miminko

Ahoj, chtěla jsem se poradit, často temer kazdy mesic se mi vraci gen. opar, muj gynekolog mi rekl zacit se snazit, moje lekarka a imunolozka doporucovali lecbu, byla jsem lecena herpesinem a isoprinosinem, ale bohuzel o pet se mi ted udelal, cca za par dni mences, pak jsme se meli zacit snazit… co si o tom myslite? Takhle bych to miminko nemela nikdy :,( bojim se, chci mit zdrave mimi :srdce: dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11778
17.8.20 07:28
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se poradit, často temer kazdy mesic se mi vraci gen. opar, muj gynekolog mi rekl zacit se snazit, moje lekarka a imunolozka doporucovali lecbu, byla jsem lecena herpesinem a isoprinosinem, ale bohuzel o pet se mi ted udelal, cca za par dni mences, pak jsme se meli zacit snazit… co si o tom myslite? Takhle bych to miminko nemela nikdy :,( bojim se, chci mit zdrave mimi :srdce: dekuji

A lecite se s partnerem oba?
Pokud jen ty a on ne, pak je prenasecem, ktery ti to stale vraci. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.20 07:37

@cecetka priteloj nic neni :think: takze ne, neleci se 8)

• Citovat
  • Nahlásit
489
17.8.20 08:13

Ale on žádné příznaky mít nemusí.. Může být jen bezpříznakovým přenašečem.. Na tohle by jste se měli zaměřit a měl by podstoupit léčbu… Ale to mělo být to první, na co jste se měli zaměřit, takhle ti to může předávat pořád dokola..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
17.8.20 08:45
@Anonymní píše:
@cecetka priteloj nic neni :think: takze ne, neleci se 8)

Pak se toho nezbavis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
17.8.20 08:56
@Anonymní píše:
@cecetka priteloj nic neni :think: takze ne, neleci se 8)

A to je právě chyba, musíte se léčit oba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
17.8.20 09:09

Podle mě ne. Když partnerovi nic není, co by na něm léčili?.. je to opar, má ho v sobě snad každý a běžně se fakt neleci oba partneri jen proto, že jeden z nich trpí na opary.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
17.8.20 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se poradit, často temer kazdy mesic se mi vraci gen. opar, muj gynekolog mi rekl zacit se snazit, moje lekarka a imunolozka doporucovali lecbu, byla jsem lecena herpesinem a isoprinosinem, ale bohuzel o pet se mi ted udelal, cca za par dni mences, pak jsme se meli zacit snazit… co si o tom myslite? Takhle bych to miminko nemela nikdy :,( bojim se, chci mit zdrave mimi :srdce: dekuji

A jinak opar v těhotenství není nic zvláštního. Obzvlášť když už si ho měla. Tělo má protilátky a miminko bude chráněné. Vím, že v prvním trimestru hrozí kvůli tomu potrat, ale ten hrozí vždy, ne jen těm co mají opary. Je to prostě rizikový trimestr. A pak jediný problém je, pokud bys ho měla v době porodu. To se pak dělá císař… Jinak bych se toho nebála a zkoušela miminko… Na vývoj dítěte vliv nemá, pokud není zrovna v těhotenství úplně poprvé. Tam už nějaké riziko pak je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
17.8.20 09:18

@cecetka @Jdani
A kdo to takhle léčí? Nikdy jsem o tom neslyšela… Můj manžel třeba na opary trpěl hodně. A léčbu měl jen on. Já nikdy. To samé u mých rodičů. Taky měl léčbu jen jeden z nich… A i jim to lékaři řekli, že je to vir rozšířený v cele populaci a někomu se hold dělají a jiným ne… A má ho prý v sobě cca 80% děti do 1 roku. Bezpříznakově se nakazí od rodičů a projeví se třeba u oslabení… Takže pokud rodič trpí na opary, dá se léčba i dítěti, protože co když zrovna on je přenašeč? Myslím, že fakt ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
17.8.20 09:20
@Baruunečka píše:
A jinak opar v těhotenství není nic zvláštního. Obzvlášť když už si ho měla. Tělo má protilátky a miminko bude chráněné. Vím, že v prvním trimestru hrozí kvůli tomu potrat, ale ten hrozí vždy, ne jen těm co mají opary. Je to prostě rizikový trimestr. A pak jediný problém je, pokud bys ho měla v době porodu. To se pak dělá císař… Jinak bych se toho nebála a zkoušela miminko… Na vývoj dítěte vliv nemá, pokud není zrovna v těhotenství úplně poprvé. Tam už nějaké riziko pak je…

Souhlasím. Taky na ně trpím a když se mi udělal v 1 trimestru, tak se doktorka zděsila, ale když jsem jí řekla, že už jsem ho měla, tak řekla, že v tom případě je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
17.8.20 18:31

Zkus dietu.
Vynech cokoladu a orechy, jez hodne mleko a mlecne produkty.
V lekarne si muzes koupit lysin, ten taky pomaha a je neskodny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama