Genitální herpes a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 10:18
Genitalny herpes a porod

Ahojte. Chcela som sa spytat na skusenosti mamiciek, ktore prekonali v zivote genitalny herpes a potom mali babatko. Moj gynekolog to velni neriesil, prvy vysev som mala asi 7 rokov naspat, aj to podla mna nie je prave ten genitalny herpes, ale preneseny herpes z pier na genitalie. Vtedy som vobec netusila, ze tato choroba vobec existuje, ze je takyto prenos mozny… Moj vtedajsi partner dokonca nemal ani vysev!!! Ale on mal dobru imunitu, takze zjavne len prenasac… Ale o inom som chcela. Pocas tehotenstva som ziadny vysev nemala, predtym asi len raz malu vyrazku. Moj obvodný gynekolog povedal, ze nie je treba profylaxia, ale v nemocnici uz mali iny nazor, tak od 38tt uzivam Herpesin 3× denne 400mg. Som hypochonder, cim viac sa mi blizi porod, tym sa viac sledujem, akekolvek pichnutie registrujem a bojim sa, ci sa nejde urobit vyrazka. Bojim sa, pretoze rodim v malej nemocnici a lekar povedal, ze naposledy mali tento problem asi pred 2 rokmi, cítila som sa fakt hrozne. A aby toho nebolo malo, tak sa mi predvcerom urobila vyrazka v okoli konecniku, velmi boli, myslim, ze to herpes nie je, ale radsej to dnes spomeniem na poradni, skor to bude zaparenie z nohavic a staleho sedenia. Su tu nejake maminky, ktore uzivali profylaxiu cca tie 2 tyzdne a potom rodili spontanne? Ako vas lekari sledovali? Skontrolovali, ci nemate vyrazky? Ja sa velmi bojim, ze sa mi herpes bude akurat vytvarat a tym, ze vsetko ma dole uz boli ako by ma niekto nakopal, to neucitim a tym, ze porodnica nema asi tolko skusenosti, nezistia to a babatko to chyti… No skratka bojim sa priserne :nevim: :,(
Anonym, kvoli citlivym informaciam, dakujem

Reakce:
Baruunečka
Kecalka 176 příspěvků 26.07.19 10:28

Hezky den :). Neee, úplně v klidu buďte! Já měla i úplně šílený opary v 17.tt,nikoho moc nezajímalo, ze je mám a první výsev to nebyl..Žádnou léčbu mi nikdo před porodem ani nedal a rodila jsem normálne. Proste v den porodu mě pořádně zkontrolovali a i průběžně během porodu se divali. Taky sem se bála a fakt úplně zbytečně. On ten gynekologickej opar fakt nejde preklidnout a i porodní asistentky ví co delaji :) Bude to určitě v pořádku :srdce:

Anna85
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 26.07.19 10:42

Ja mela prvni vysev pred nejakymi 5lety, od ty doby tak jednou rocne pri stresu nebo po nemoci. No a ted jsem nedavno rodila, zadnou preventivni lecbu mi nikdo nenabizel. Tehotenstvi bylo bez vysevu.
Jestli ted beres herpesin, tak ta vyrazka jestli to je herpes, do par dni zmizí a nemusis mit vubec obavy.
Urcite bude vse v poradku, neboj!

blumen
Hvězda diskuse 53559 příspěvků 26.07.19 10:45

Vzdyt Te uvidi dole a pri akutnim vysevu cisar. Klid :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 11:53

Dobrý den, důležité je nemít v těhotenství úplně první výsev, což vy nemáte. Pokud už trpíte oparem z dřívějška, během těhotenství se to neřeší, maximálně mažete Zoviraxem Duo a týden před termínem porodu by vám měli nasadit Herpesin tablety, alespoň tak jsem to měla já…Pokud by jste začala rodit dříve a měla zrovna výsev, šla by jste císařem. Důležité je to říct hned na začátku, zapíše vám to do průkazky atd…
Prosím anonym - zdravotní stav.

Qwerty123456
Nováček 5 příspěvků 26.07.19 19:58
:palec:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 20:00

Dakujem vsetkym za odpovede, upokojili ste ma :srdce: teraz uz len zdarne porodit a verit lekarom, ze vedia, co robia ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 13:56

Tak to mame za sebou, pisem pre maminky, ktore maju podobny problem… Rodila som prirodzene, lekari vedeli o profylaxii aj o diagnoze a rodil ma primar, pred porodom pozrel, vsetko bolo okej, jediny problem bol ten, ze som sa dost zvlastne potrhala, lekar povedal, ze mam narusene tkanivo po herpese… Pojdem na odber z tych miest, ale nevadi, hlavne, ze babatko je v poriadku :heart:️

Baruunečka
Kecalka 176 příspěvků 08.08.19 00:04

Gratuluji k miminku :srdce:. A hodně štěstí ;)

Váš příspěvek
Reklama