Reklama

Gennet Praha - jaká vyšetření mě čekají?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.09 18:19
Gennet Praha - jaká vyšetření mě čekají?

Ahoj holky,

mohla byste mi, prosím, některá napsat jaká vyšetření mě čekají v Gennetu? Dneska jsem se objednala na první konzultaci, na kterou mám dorazit společně s manželem. Konkrétně k doktoru Daňkovi.
Neúspěšně se snažíme skoro dva roky, problém bude asi u mě.
Počítám, že budou dělat hormonální profil, folikulometrii a manželovi spermiogram.
Dělá se standardně všem pacientkám vyšetření na průchodnost vejcovodů? Něco dalšího?
Díky mockrát za odpovědi. Ráda bych věděla co mě čeká…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 22.07.09 19:26

Ahoj, sice ti neporadím, jaká vyšetření tě čekají, ale přeju hodně štěstí.
12. srpna jdeme taky na první konzultaci k dr.Daňovi. Jsem zvědavá a plná očekávání. Bohužel jsem teď v červenci prodělala mimoděložní těhotenství, tak se nám to trošku zkomplikovalo.
Přidávám se též k dotazu Lolalu a jaké máte zkušenoti z dr. Daňkem.

Lolalu, přeju hodně štěstí.

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.09 20:28

Ahoj Lenous,

samozřejmě přeju taky hodně štěstí a ať se brzy zadaří :wink: .

Budu ráda, když sem potom napíšeš svoji zkušenost, protože já se objednávala dneska a dostala jsem termín až na konci října. Tak musím vydržet.

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 22.07.09 20:38

Určitě napíšu :) . Ty čekací lhůty na 1.konzultaci jsou šílený… Pak to jde prý šupem.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.07.09 20:55

Ahojda, já chodila k daňkovi a díky jemu čekám kostěje.
Je skvělej, hodnej, klidnej, má dost času, všechno v klidu vysvětlí, nikam nežene a netlačí. Může mu být kolem 50 let a říkal, že ještě chodí sloužit do špitálu, takže je v kontaktu s běžnou praxí.
Holky si někdy stěžovaly, že mu je hůř rozumět, já mu teda rozumím normálně, jsem trošku nahluchlá a nepozoruji, že bych se musela doptávat častěji, než jinde.

Na první konzultaci mi udělal gynekologické vyšetření a UZ, objednal mě na krev a manžela na spg. genetiku a imunologii jsem měla už hotovou odpředtím, to nebylo třeba. vše se zdálo OK, tak jsme zkoušeli inseminace, když 3 neprošly, tak mi nabídl možnosti jít k nim na hysteroskopii s vyšetřením průchodnosti vejcovodů s krátkou anesteziíí ambulantně, jíána na laparoskopii (to se tam nedělá, musí se jinam) nebo rovnou na IVF. Šla jsem na laparku, kde se ukázala neprůchodnost, takže jsem si hned z nemocnice zavolala do gennetu, jestli by mi poslali žádost o IVF na pojišťovnu, další měsíc jsem stimulovala a další byla těhotná.
Protože jsem měla od začátku potíže, krvácení, hematom a pak předčasné otevírání, tak si mě nechal v péči celé těhotenství, ale to se běžně nedělá, nemají na to kapacitu.

Až budu chtít další dítě, určitě se objednám k němu.

Jo a když vyčekáte to první objednání, tak už vás pak pokaždé vezmou, jak bude potřeba. Nemusíte mít strach, že by se nějaké vyšetření nebo výkon odkládalo kvůli času. když potřebujete vyšetřit akutně, vždycky vás vezmou, když potřebujete konzultovat lékaře, zavolá se sestřičce, ta to předá a lékař volá ve volné chvíli zpět.

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 22.07.09 21:07

Ahoj Pudlo, tak to jsou super zprávy :) , díky.
Mně prý ještě čeká jedna laparka ( to mi řekli teď v nemocnici ). Díky mim.těhotenství vzali pravý vejcovod a protože se jim něco ještě nelíbilo na tom levém ( nezkoumali ho detailně :) , protože to nebylo předmětem operace ), tak mám jít ještě na jednu laparoskopii, aby zjistili co s ním je. Buď to půjde nějak zpravit nebo mi ho taky vezmou…
Tak jsem ráda za dobré reference na dr. Daňka. Sice nebudeme moct přistoupit hned k IUI nebo IVF, ale snad mě tam dají dohromady :D .

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 07:20

Ahoj Pudlo , díky moc za dobré zprávy. Když se mě sestřička při objednávání ptala, jestli chci doktora nebo doktorku, tak jsem řekla, že je mi to úplně jedno, tak mi přiřadila doktrora Daňka. Tak snad budu spokojená…
Včera jsem tady projížděla všechny diskuse a vybírala, který CAR vůbec vybrat a podle reakcí ostatních holek vybrala Gennet, tak snad to bude dobrá volba.
Lenous , já jsem chtěla objednat až na pozdní odpoledne, tak to je možná ten důvod proč musím tak dlouho čekat.

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 23.07.09 10:43

Ahojky,
od objednání do 1.konzultace jsem to měla 2,5 měsíce. A termín mi byl šumák. Nejdřív mi řekli, že až v září a ať si zavolám v červnu ( objendávala jsem se koncem května :roll: ), že na září mě nemůžou ještě objednat. Byla jsem dost vyšokovaná. Jako asi většina, chtěla jsem tam naběhnout nejlépe druhý den a to bylo taky pozdě :lol: .
TAk jsem volala začátkem června a objednali mě ještě na srpen, asi se jim tam uvolnil termín :nevim: . Tak jsem byla už spokojenější.
Už máš nějaká vyšetření za sebou?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 10:59

Taky jsem tam chodila, k Dankovi, je super (ale ze mu je hure rozumet to je pravda :D ). Ziram, jak cekate dlouho na prvni konzultaci, ja tam zavolala vloni na konci unora a za 3nedele jsem sla na vstupni pohovor. K primarce dr.Brandejske, ta je uplne super, ale pak mela dovolenou a od druhe navstevy jsem jaksi pripadla dr.Dankovi. Ale nelitovala jsem. Vsichni jsou tam hodni a empaticti. Pracuji i o sobotach, i o svatcich (snad vyjma Stedreho dne) - napr. ja byla na UTZ v tehotenstvi na Silvestra odpoledne !!
Vse se ridi menstr.cyklem, stimulaci apod, proste nestane se, ze by rekli, ze kdyz to vychazi na vikend, tak smula, udelame to pristi mesic (jako je to jinde - mam zkusenost i z Podoli).
IVF se mi povedlo napoprve, i kdyz problem byl veliky, zavadeli 2 embryja, 1 se ujalo a mimi uz spi doma v postylce :wink:
S Gennetem urcite nebudete litovat, i prostredi je tam prijemne.
Drzim palce !!!!!!!!!!!!

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 12:04

Aha Lenous , tak to teda nečekám tak dlouho proto, že jsem byla vybírává :D Nechtěla jsem tam jít v pracovní době,tak jdu až večer…

Vyšetření žádná velká za sebou nemám. Podle grafů BT to u mě vypadá na anovulaci. Jednou mi doktorka dělala hormonální profil, ale pak ty výsledky nebrala moc v potaz,takže to bylo víceméně k ničemu. Jinak chodím na folikulometrii, kde se anovulace opravdu potvrdila. Dostala jsem Clostilbegyt, který zabral a byl folikul jak blázen, ale bohužel to nevyšlo. Manžel ještě na vyšetření nebyl.
V čem je problém u tebe?

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 23.07.09 12:39

Ještě nevím přesně, v čem je problém u mě. Podle popisků v mém podpisu otěhotnět jde, sice po delší době, ale zatím ani jednou jsme to nedotáhli do zdárného konce. Teď naposledy to bylo mimoděl.těhotenství a dělali mi i laparoskopii. Zjistili srůsty, na obou stranách. ypadalo to prý jak po prodělaných zánětech. A tak mám jít ještě na jednu laparku, tak za 3-4 měsíce, aby se podívali i na levý vejcovod, něco se jim tam nezdálo :( . Za 1. tam jsou srůsty, za 2. cysta a za 3. to prý vypadalo na nějakou tekutinu ve vejcovodu nebo co. Sami pořádně nevěděli, protože to podrobně nezkoumali. Akorát mi řekli, že mám přijít ještě na jednu operaci, kde se podívají jak to vypadá a pak se uvidí. Buď ho třeba profouknou a prý na:,–(í nějaké léky proti srůstům apod. nebo to nepůjde a díky poškození mi ho vezmou.l Pak by už zbylo jen ivf. :(
Tak jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 12:48

No, to teda potěš :roll:

Jsem zvědavá, co se ukáže u mě a u manžela. Ještě na spermiogramu nebyl, třeba se ukáže, že na tom má taky svůj „podíl“. Když by to u mě byly jenom hormonální hladiny, tak bych byla šťastná jak blecha, ale uvidíme…

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 23.07.09 13:28

Ještě štěstí, že existují tyhle centra, kde ti pomůžou. Nevím, kde by jsme byly, kdyby nebyly :)

Lolalu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.09 13:36

No uvidíme, jestli to bude k něčemu :wink:

Já jsem teď měla čas a projela jim pořádně webové stránky a měli by dělat tato vyšetření http://www.gennet.cz/…ysetreni.htm . Bála jsem se, že se průchodnost zjišťuje jenom laparoskopií, ale vypadá to, že to jde i jenom pomocí kontrastní látky. Tak jsem ráda.

lenous
Echt Kelišová 9592 příspěvků 23.07.09 13:42

Na to se jich taky chci zeptat, jestli by bylo možné tohle vyšetření provést bez toho, aby byla laparoskopie. I když ta mě asi nemine.
Na spermiogram příťu taky nejspíš pošlou, tak uvidíme. I když v něm problém nejspíš není žádný. Což jsem ráda.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New... číst dále >

Chtěla vyšší alimenty výměnou za podporu ve volbách, píše Parobek. Co na to Petra?

Měl to být velkolepý návrat do vrcholné politiky, místo toho ale bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >