Stavebnice Geomag - originál nebo napodobenina - zkušenosti?

9868
4.12.09 14:58

GEOMAG - originál nebo napodobenina? Máte zkušenost?

Ahoj :)

Holky mají jednu sadu geomagu - jen pár tyčinek, kuliček a panelů a poprosili jsme Ježíška babi, aby jim nadělila další. Ale babičce nabídla paní prodavačka jinou stavebnici na stejném principu, že je to to samé a že nemá smysl kupovat drahý originál. Je fakt, že stojí cca čtvrtinu až třetinu, ale mi se to moc nezdá… Babičku tedy paní prodavačka přesvědčovala, že je to to samé, tak je babi nalomená.

Mám zkušenost s legem, tam napodobeniny stojí na prdlačky, ale zase u dřevěných vláčků jsou napodobeniny BRIO naprosto v pohodě…

Říkám si, že snad se najde někdo, kdo zkušenost má :) Poradíte mi, prosím?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
4.12.09 15:08

Viděla jsem napodobeninu a nic moc, je to jak u Lega, originál je originál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
4.12.09 15:11

Tak my máme oboje a napodobenina je k ničemu. Možná jsou různé typy, ale ty naše tyčinky mají strašně slabý magnet, takže to moc nedrží dohromady. Z Geomagu postavíš dům (tedy malý, protože jich taky moc nemáme), vezmeš za střechu a drží, ale ta kopie s hned rozpadne.
Má barevné tyčinky, které jsou delší než goemag a hladké. Řekla bych, že tady se ta investice vyplatí.
Omlouvám se za dva příspěvky, spadnul internet.
Halka

Příspěvek upraven 04.12.09 v 15:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
4.12.09 15:52

Tak my máme oboje a napodobenina je k ničemu. Možná jsou různé typy, ale ty naše tyčinky mají strašně slabý magnet, takže to moc nedrží dohromady. Z Geomagu postavíš dům (tedy malý, protože jich taky moc nemáme), vezmeš za střechu a drží, ale ta kopie s hned rozpadne.
Má barevné tyčinky, které jsou delší než goemag a hladké. Řekla bych, že tady se ta investice vyplatí.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
4.12.09 22:58

Ahoj Lesi, závisí na stavebnici. Sama nejak predávam, tak poznám rozdiel, a mám aj také, ktoré vyzerajú úplne ako Geomag, akurát na tom dieliku (magnetke) majú miesto nápisu Geomag iný nápis. SIla magnetkov je pri nich rovnaká (mám aj origoš geomag, tak som to schválne porovnávala). Ak by si mi poslala odkaz na tie, ktoré chce babička kúpiť, možno by som ti vedela povedať čo sú zač, alebo by som ti na SZ dokázala ponúknuť tie svoje… :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
7584
10.12.09 20:05

Lesi- tak co jste koupili? Já taky váhala. Většinou lidi píšou, že Geomag je nejlepší. Včera jsme ho i koupili.
Ale stejně mi to nedá. Jeden z těch levnějších se jmenuje Magnetix a pak je nějaký Supermag.

Gabiko - a můžeš sem napsat, jaké jsou podle tebe dobré a jaké ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Adam444
13.1.10 14:54

Napodobenina proč ne

Ahoj Lesino,
trochu se zpožděním, ale snad pro příště Geomag je na trhu opravdu nejdéle a jeho kvalita je zřejmá, už jsem narazil také na pár nekvalitních stavebnic a doporučuji určitě nekupovat, protože magnet je tak slabý, že při trošku větší stavbě se to bortí a rozděluje, už jsme je zlikvidovali, ale byli jsme na veletrhu ITEA a tam jsme objevili stavebnici BORNIMAGO ve stejné kvalitě a ta cena byla opravdu třetinová. A co je nejdůležitější dali se navazovat na Geomag. Ale pozor musí to být BORNIMAGO Clasic. Né BORNIMAGO LE, nebo BORNIMAGO BASIC. Hodně štěstí, Adam

• Nahlásit
  • Citovat
9868
13.1.10 16:05

Ahoj :)

Adame děkuji za rady. My se nakonec rozhodli, že raději méně, ale originál - a nakonec jsme narazili na sady za výbornou cenu. Takže holky dostaly každá jednu sadu a jsou spokojené :) Ale časem ještě dokoupíme.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
4.4.10 18:32

Dcera má magnetickou stavebnici ve školce,chci ji koupit k narozeninám.O Bornimagu jsem už slyšela a ted jsem se ještě dozvěděla o Magnastix.Zajímala by mě něčí zkušenost,pro kterou se rozhodnout.Díky Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
marwin1
18.1.11 21:03

Plnohodnotná náhrada geomagu

Já koupil samostatné tyčinky od firmy NEOMAG ,jedna stojí 3.50kč. Na zkoušku jsem jich vzal 50.Síla magnetů je stejná jeko u geomagu neli větší viz foto.tyčinky jsou o dvě desetiny mm větší ale stavět se s geomagem dá úplně v pohodě jen panely od geomagu mají trochu vůli.Objednal jsem na zkoušku celou stavebnici 420 kusů kde panely jsou,až přijde tak napíšu jaká je.Každopádně stojí 1090 kč a je tam 144 tyčinek,48 oblouků,116 kuliček a 100 kusů panelů.Tohle by od Geomagu stálo tak 3500.Geomag je nechutně předražený,koupíte obbrovskou krabici a v ní hromada polystyrenu a pár tyčinek.Když vydělíte cenu stavebnice a počet tyčinek vyjde vám většinou 14 až 20 korun za jednu tyčinku.To je nehoráznost.Tyčinky jsou hlavní stavební součást a tyhle obravdu drží, stavba se nerozpadne i když ji zvednete.Firma neomag se zabývá hlavně průmyslovými magnety,takže vědí jaké tyčinky jsou nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
187
18.1.11 21:16

co je to ten geomag? v životě jsem to neslyšela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
18.1.11 21:24

V podstatě toto, ale jiný výrobce:

http://www.neomag.cz/…revna-316ks/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
18.1.11 21:24

Tak já se taky přidám s dobrou zkušeností se stavebnicemi od firmy Neomag. Pořizovali jsme je jako pomůcky pro děti na objevování magnetismu a jsou stejně silné jako u Geomagu, ale vyjdou levněji.

U stejné firmy jsem jako dárek pro předškolní děti také pořizovala sadu magnetů na hraní. Prodávají různé velikosti a tvary. Ale pro mladší školní děti nedoporučuju samostatné neodymové magnety. Jsou silné (jdou těžko oddělit a při přitáhnutí hrozí skřípnutí kůže) a navíc také křehké - snadno se lámou. Pro prozkoumání základních vlastností magnetů bohatě postačují klascké černé feritové magnety, které se dají pořídit za pár korun…

Také se prodávají magnetické kuličky Neocube, ale ty bych doporučila spiše pro starší nebo pro dospělé. Dají se z nich dělat různé tvary, ale jsou to jenom kuličky, žádné domečky z nich nepostavíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
18.1.11 21:32

D O B R Ý !!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
20.1.11 17:18

Tak Neocube opravdu jen pro starší děti a dospělé. Viz článek

http://zpravy.idnes.cz/…-/domaci.asp?…

Není pravda, že jedna kulička uzvedne kolo, jak píšou v článku. Ale je fakt, že v těle se více kuliček přitáhne a může to působit větší paseku než jenom skřípnutí kůže a modřinu, před kterou jsem varovala.

Geomag je mnohem bezpečnější, protože kuličky nejsou magnetické. Silné magnety jsou napevno přidělány v tyčkách,které není tak jednoduché spolknout:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama