Reklama

Gesslein Sleepy fusak - koupit XS nebo ten větší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tynusi8
Nováček 4 příspěvky 09.09.18 18:08
Gesslein Sleepy fusak - koupit XS nebo ten větší?

Ahoj a dobrý den,

máme nachystaný kočárek Gesslein a chceme do něj pořídit také Gesslein originální fusak, který je hodně chválený.

Mimi se nám narodí na začátku prosince, takže využijeme hned v zimě v hluboké korbičce (respektive Gesslein C-Lift vložné tašce). Akorát teď váhám, jakou velikost fusaku zvolit. Zda koupit Sleepy XS (délka 72 cm, cca 1600,–), který je menší a asi hezky zapadne do korbičky nebo rovnou klasickou velikost (délka 105 cm, cca 2700,–), který se v korbičce musí ohýbat, protože je na ni moc dlouhý.

Co je podle vás lepší - chvíli to vydržet s delším a ohýbat ale za ty peníze využít dlouho nebo nejdříve koupit kratší, aby hezky pasoval a nebyl zbytečně dlouhý a až bude za pár měsíců potřeba, vyměnit za ten dlouhý? Máte prosím některá zkušenost?

Díky moc, Kristýna :kytka: :kytka:

Reklama

Reakce:

Domino111
Kecalka 183 příspěvků 09.09.18 18:15

A ten dlouhy, musi se v korbicce ohybat, tedy nelze pro uz vetsi dite pouzit? Asi ne, protoze dite ohnout nejde.Takze az ve sportaku. Tak to bych asi rovnou koupila ten dlouhy.

tynusi8
Nováček 4 příspěvky 09.09.18 18:26

@Domino111 Ted nerozumim.. :)

No ten delsi se musi v korbicce ohybat, protoze je dlouhy, ale zase sedi akorat do sportaku. Je proste mysleny na uz vetsi dite. V korbicce se sice vejde do sirky, ale do delky je dlouhy, tudiz se musi dole ohnout, zatimco ten kratsi tam krasne zapadne - ale zase bude asi za par mesicu uz maly a nepouzitelny a bude se muset stejne vymenit za ten vetsi. Proto bych rada narazila na holky, co Gesslein fusak maji nebo mely a maji s tim vyuzitim velikosti primou zkusenost.

ugluk
Hvězda diskuse 42655 příspěvků 09.09.18 22:16

No, asi úplně neporadím, ale já měla do Gesslein kočárku s vložnou taškou rostoucí fusak Emitex. Zpočátku do vložné tašky byl zkrácený, o rok později do sporťáku jsem připnula ten spodek a pohoda. Ale já mám dítě únorové, takže ten fusak byl tak max. na měsíc, v našem případě krátké zimy na 14 dní.
Na začátku prosince to budeš mít tak na 3-4 měsíce, takže otázka, jestli se ti chce kvůli té době kupovat ve výsledku dva fusaky. I tříměsíčně je furt mrňous a taška je prostorná, takže by se ti do ní měl zahnutý fusak u nohou v klidu vejít.
Jen ještě - tu další zimu už ti bude dost dobře možná běhat a můžeš vozit dítko v botách, v tom byl super ten Emitex, že byl ten spodek zevnitř nechlupatý a omyvatelný. A nebo taky ne, těžko se to odhaduje, stejně jako jestli využiješ i třetí zimu (já ve 2 letech ještě využila).

tynusi8
Nováček 4 příspěvky 09.09.18 22:25

@ugluk Diky moc za radu. :kytka: :-)

ugluk
Hvězda diskuse 42655 příspěvků 09.09.18 22:39

Ještě mě napadlo, když tak koukám na ceny, možná by ti cenově vyšlo podobně, kdybys na ležící miminko koupila ten XS Gesslein a za rok pak ten emitex s „pogumovaným“ spodkem, než koupit rovnou velký Gesslein (ony ty děti 1-1,5 roku už jsou pohyblivější, beztak je do toho oblíkáš o něco víc, protože můžou chtít vylézt, už mají nějakou termoregulaci…). Ale uvidíš, to jen taková úvaha :mrgreen:

Tajeka
Stálice 68 příspěvků 13.09.18 02:15

Rozhodne ten vetsi. Do korbicky padne jako ulity. Dolni dil se nahore „ohyba“, ale tim krasne vystyla cast boudicky za hlavickou a po stranach (jakoby obklopi hlavicku) a chrani miminko proti mrazum. Je az do tri let. XS je opravdu malinky. Mam unorove miminko a jezdili jsme rovnou v nem. Nemuzu si vynachvalit.

tynusi8
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 03:30

@Tajeka Diky moc za radu! Pujdu do vetsiho. :-) :-) Diky za zkusenost. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >