Gesto omluvy, když už je asi pozdě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:16
Gesto omluvy, když už je asi pozdě?

Krásné konečně slunečné odpoledne, prosim o radu, jak a zda vůbec se do toho pouštět. Ve vztahu jsem podelala, co jsm mohla, byla jsem arogantní a hlavně vycitava, házela jsem špínu a to bohužel i před dětmi, což je největší kamen urazu. Muž mi řekl, že můj výstup by snesl, ale ty děti, hlavně jeho, nezkousne. Ted je ve fázi, že se mnou už nechce být, ale stále spolu bydlíme, u něj. Vše v domácnosti funguje jako doposud. On naplánoval i společný výlet s jeho a mými detmi ( společné nemáme)' Mluvime spolu víceméně o provoznich záležitostech. Citim, že mě má rád, ale už nemůže, pretekla ta pomyslna kapka. A co ted s tim? Chci se nějak omluvit, ale jinak než obyčejným promiň. Poraďte mi, prosím, nějaké gesto, kdy mu ukážu, že šlo o zkrat a stojím mu za to. Vcera jsme si spolu, sice mlčky, ale spolu vypili kafe. Vím, že se to v něm taky mele, chtěl by se mnou být, ale má strach, abych zas nevysilovala. Podotykam, že jsem se objednala k psychoterapeutovi, protože sama jsem ze svého chování v šoku. Manželé nejsme, oba rozvedení.
Anonym - dost citlivé téma, děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Leo44
Kecalka 217 příspěvků 05.06.19 13:37

Tak teď bych začala kmitat a ukazovat mu, že opravdu to byl jen skrat ve tvé hlavě. Omluvit se můžeš 100× ale činy jsou víc než slova.

Leo44
Kecalka 217 příspěvků 05.06.19 13:40

A jelikož píšeš že už toho má dost, tak předpokládám že ro nebyl jen týdenní skrat ale očividně dlouhodobý a to už se srovnává dost blbě. Měla si si to uvědomit trochu dřív a ne až když si naplnila pohár. Podle mě se možná rozejít nechce ale chce vidět že už si si to uvědomila a tak ty jednej tak jako by jste se bavili. Ale ukazuje mu jináči chování než doposud

bludice
Stálice 51 příspěvků 2 inzeráty 05.06.19 13:41

Omluvila bych se mu pred detmi. Mozna bych se omluvila i detem, ze to musely sledovat. Plus činy.

Premek_Orac
Kelišová 5132 příspěvků 05.06.19 13:46
@Anonymní píše:
Krásné konečně slunečné odpoledne, prosim o radu, jak a zda vůbec se do toho pouštět. Ve vztahu jsem podelala, co jsm mohla, byla jsem arogantní a hlavně vycitava, házela jsem špínu a to bohužel i před dětmi, což je největší kamen urazu. Muž mi řekl, že můj výstup by snesl, ale ty děti, hlavně jeho, nezkousne. Ted je ve fázi, že se mnou už nechce být, ale stále spolu bydlíme, u něj. Vše v domácnosti funguje jako doposud. On naplánoval i společný výlet s jeho a mými detmi ( společné nemáme)' Mluvime spolu víceméně o provoznich záležitostech. Citim, že mě má rád, ale už nemůže, pretekla ta pomyslna kapka. A co ted s tim? Chci se nějak omluvit, ale jinak než obyčejným promiň. Poraďte mi, prosím, nějaké gesto, kdy mu ukážu, že šlo o zkrat a stojím mu za to. Vcera jsme si spolu, sice mlčky, ale spolu vypili kafe. Vím, že se to v něm taky mele, chtěl by se mnou být, ale má strach, abych zas nevysilovala. Podotykam, že jsem se objednala k psychoterapeutovi, protože sama jsem ze svého chování v šoku. Manželé nejsme, oba rozvedení.
Anonym - dost citlivé téma, děkuju

Ahoj,
základní cestou k nápravě chyb je, že sis je uvědomila.
Nevím, jak máte nastavené normy ve vztahu, ale nepodceňuj význam obejmutí. Prostě ho mlčky obejmi.
Pokud myslíš, že by to byla lepší forma, než spolu mluvit, tak bych mu prostě ráno přinesl dobrou snídani s dopisem, kde mu napíšeš, proč ho máš ráda, a proš chceš, aby vám dal šanci spolu dál být.
To by obměkčilo i vola :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:49

@Leo44 ano, stalo se to víckrát, proto se obávám, že už je fakt pozdě, ale chci zkusit maximum. Gesto třeba z jeho strany - máme rozkoukany serial a i ted v téhle situaci na mě čeká a nekouká sám, sám se ptá, jestli budeme koukat. To si myslím, že je taky to, že konec úplně nechce.

@bludice to mám v plánu, děkuju j

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 05.06.19 13:53

Zakladatelko,
jestli je tahle diskuse tvoje, tak se partnerovi ani nedivim…

https://www.emimino.cz/…nera-352797/

lucyne
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 05.06.19 13:55
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
základní cestou k nápravě chyb je, že sis je uvědomila.
Nevím, jak máte nastavené normy ve vztahu, ale nepodceňuj význam obejmutí. Prostě ho mlčky obejmi.
Pokud myslíš, že by to byla lepší forma, než spolu mluvit, tak bych mu prostě ráno přinesl dobrou snídani s dopisem, kde mu napíšeš, proč ho máš ráda, a proš chceš, aby vám dal šanci spolu dál být.
To by obměkčilo i vola :-)
:palec: Tohle se mi zda také super nápad!!! Napis to! Je uzasne, ze jsi si to uvědomila a i návštěva psychoterapeut je super! Chvalim a držím palce!!! Bojuj! :kytka: Jste teoreticky stále spolu, takže mas velkou šanci!
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:57

@Premek_Orac za pohled chlapa také děkuji, budu se držet fundovanych rad

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 05.06.19 13:58
@Hanka1 píše:
Zakladatelko,
jestli je tahle diskuse tvoje, tak se partnerovi ani nedivim…https://www.emimino.cz/…nera-352797/

rika, ze spolene deti nemaji, takze asi sotva.

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 05.06.19 14:00
@Hanka1 píše:
Zakladatelko,
jestli je tahle diskuse tvoje, tak se partnerovi ani nedivim…https://www.emimino.cz/…nera-352797/

Asi tezko, když pise, že společně děti nemaji

werajsik
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 05.06.19 14:00

Tak omluvou a „sypáním si popela na hlavu“ (že si své špatné chování uvědomuješ, že slibuješ, že se změníš, apod.) nic nepokazíš. Naopak, tohle je cesta k záchraně.
Dle toho, jak to popisuješ, se opravdu rozejít s tebou nechce, ale dává ti jasně najevo, že takhle to dál nepůjde a pokud s tím nezačneš něco dělat, na rozchod jednou může dojít. Prostě chce tě donutit si přiznat problém.
Ty jsi si ho přiznala - to je 1. krok, teď je na řadě tvá omluva jako krok druhý. Třetím (zato tím nejnáročnějším) krokem bude dokázat, že to s nápravou myslíš vážně (např. ten psycholog) a zpátky si tak získat partnerovu důvěru (možná i respekt a lásku). Nečekej ale, že se vše vyřeší do týdne. U dlouhodobějších krizí může „nápravná doba“ trvat i několik měsíců, než ti partner zase uvěří…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:02

@Hanka1 jezis ne, my naopak působíme jako rodina a vzájemně se máme moc radi. Jeho dítě mi párkrát řeklo i mami, takže takovéhle diskuse se mě vážně netykaji. O to me to vic mrzi, protože najit takovou macechu a otcima, jako jsme my dva, nebývá snadné. Ty výčitky se netykaly dětí, ty jen u toho byly.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15165 příspěvků 05.06.19 14:08
@warita píše:
rika, ze spolene deti nemaji, takze asi sotva.

jo tak to nebude ona…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:09

@Hanka1 ted jsem tu tebou zminovanou diskusi prelitla a teda vůbec nechápu souvislost sctou mojí. Vždyť jde o něco úplně jiného.

Ale vždy mě tu fascinuje, jak rychle tu vždy nekdo hodí odkaz na jinou diskuzi a bůhví jak starou. Já teda přečtu, občas něco napíšu, chvíli sleduju a pak zapomenu.

Ale ne, tohle opravdu neni můj problém

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama