Reklama

Glucophage při těhotenské cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 14.02.18 18:45
Glucophage při těhotenské cukrovce

Ahoj všichni.

Z odběrů krve v 12 tt mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku (měla jsem vyšší hodnotu na lačno). Začala jsem docházet do diaporadny a měřím se glukometrem. Protože mám často zvýšené hodnoty na lačno (většinou mezi 5,6 a 6,1), napsala mi diabetoložka 1 tabletu Glucophage 500mg k večeři. V příbalovém letáku je ale věta „Neužívejte tento lék pokud kojíte nebo plánujete kojit své dítě“. Na stránkách SÚKL jsem si stáhla podrobnější informace o léku, kde se píše, že metformin (účinná látka) není doporučen pro léčbu diabetu, pokud má pacientka v úmyslu otěhotnět a v průběhu těhotenství. Lékařka mi ale tvrdí, že se nemám čeho bát. Jak mám ale vědět, čemu věřit? Jestli doktorce s dlouholetou praxí nebo Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv…

Na diskuzi tady jsem se dočetla, že to účelně užívaly některé snažilky, což mě znejisťuje ještě víc :-D

Moje otázka zní - užívala jste to některá při těhotenské cukrovce? Jak se vám potom dařilo kojení?

Díky za odpovědi

Reklama

Reakce:

Verpa5
Kecalka 226 příspěvků 14.02.18 19:20

Ahoj brala jsem ho v těhotenství teď bez problémů kojim… Tvá dávka je myslím cca šestinová oproti normální jestli si dobře vzpomínám co mi říkala má doktorka.

Lucie486
Kecalka 307 příspěvků 15.02.18 04:22

Brala jsem v tehotenstvi Metformin. Cca od 26tt. Vse bylo v poradku. Chodila jsem do Podoli k MUDr. Andelove a te jsem nemela duvod neverit. Pro me to byla tisickrat schudnejsi cesta nez si pichat inzulin.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 13.08.18 07:18

Ahoj, prosím vás, pomohl vám Glucophage na cukrovku v těhotenství. Já mám zvýšené hodnoty po ránu a doktorka mi ho nasadila. Ale nevidím žádnou změnu. :nevim:

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 13.08.18 08:18
@Anonym_kaO píše:
Ahoj, prosím vás, pomohl vám Glucophage na cukrovku v těhotenství. Já mám zvýšené hodnoty po ránu a doktorka mi ho nasadila. Ale nevidím žádnou změnu. :nevim:

Ahoj, já brala nejdřív 500, pak 1000 a pak 2000. A občas byly hodnory OK a občas horší. Někdy paradoxně byly lepší, když jsem třeba prášek zapomněla a někdy byly i přes tu vyšší dávku prášku horší. Doktorka mi pak už chtěla nasadit inzulin, což jsem od začátku až do konce odmítala. No a poslední cca měsíc a půl už jsem ty léky nebrala vůbec a ranní glykémii jsem měla vždy pod 5,0 :-D takže asi tolik k fungování léků…

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 13.08.18 08:19

EDIT: vloženo 2×

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 13.08.18 09:19

@VeruKol díky za info. A pomohlo třeba upravit nějak druhou večeři? Já už totiž nevím co s tím. Hlavně doktorka na mě kouká, jak kdybych neustále to dělala blbě, ale to jak se mám stravovat teď (podle už dietou), tak takto já jím normálně :) takže už nevím, co večer zkusit upravit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >