Glucophage při těhotenské cukrovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 14.02.18 18:45
Glucophage při těhotenské cukrovce

Ahoj všichni.

Z odběrů krve v 12 tt mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku (měla jsem vyšší hodnotu na lačno). Začala jsem docházet do diaporadny a měřím se glukometrem. Protože mám často zvýšené hodnoty na lačno (většinou mezi 5,6 a 6,1), napsala mi diabetoložka 1 tabletu Glucophage 500mg k večeři. V příbalovém letáku je ale věta „Neužívejte tento lék pokud kojíte nebo plánujete kojit své dítě“. Na stránkách SÚKL jsem si stáhla podrobnější informace o léku, kde se píše, že metformin (účinná látka) není doporučen pro léčbu diabetu, pokud má pacientka v úmyslu otěhotnět a v průběhu těhotenství. Lékařka mi ale tvrdí, že se nemám čeho bát. Jak mám ale vědět, čemu věřit? Jestli doktorce s dlouholetou praxí nebo Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv…

Na diskuzi tady jsem se dočetla, že to účelně užívaly některé snažilky, což mě znejisťuje ještě víc :-D

Moje otázka zní - užívala jste to některá při těhotenské cukrovce? Jak se vám potom dařilo kojení?

Díky za odpovědi

Reakce:

Verpa5
Kecalka 230 příspěvků 14.02.18 19:20

Ahoj brala jsem ho v těhotenství teď bez problémů kojim… Tvá dávka je myslím cca šestinová oproti normální jestli si dobře vzpomínám co mi říkala má doktorka.

Lucie486
Kecalka 320 příspěvků 15.02.18 04:22

Brala jsem v tehotenstvi Metformin. Cca od 26tt. Vse bylo v poradku. Chodila jsem do Podoli k MUDr. Andelove a te jsem nemela duvod neverit. Pro me to byla tisickrat schudnejsi cesta nez si pichat inzulin.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.08.18 07:18

Ahoj, prosím vás, pomohl vám Glucophage na cukrovku v těhotenství. Já mám zvýšené hodnoty po ránu a doktorka mi ho nasadila. Ale nevidím žádnou změnu. :nevim:

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 13.08.18 08:18
@Anonym_kaO píše:
Ahoj, prosím vás, pomohl vám Glucophage na cukrovku v těhotenství. Já mám zvýšené hodnoty po ránu a doktorka mi ho nasadila. Ale nevidím žádnou změnu. :nevim:

Ahoj, já brala nejdřív 500, pak 1000 a pak 2000. A občas byly hodnory OK a občas horší. Někdy paradoxně byly lepší, když jsem třeba prášek zapomněla a někdy byly i přes tu vyšší dávku prášku horší. Doktorka mi pak už chtěla nasadit inzulin, což jsem od začátku až do konce odmítala. No a poslední cca měsíc a půl už jsem ty léky nebrala vůbec a ranní glykémii jsem měla vždy pod 5,0 :-D takže asi tolik k fungování léků…

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 13.08.18 08:19

EDIT: vloženo 2×

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 13.08.18 09:19

@VeruKol díky za info. A pomohlo třeba upravit nějak druhou večeři? Já už totiž nevím co s tím. Hlavně doktorka na mě kouká, jak kdybych neustále to dělala blbě, ale to jak se mám stravovat teď (podle už dietou), tak takto já jím normálně :) takže už nevím, co večer zkusit upravit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >