Glucophage vs. Inzulín v těhotenství

67
20.3.21 08:09

Glucophage vs. Inzulín v těhotenství

Ahoj děvčata,
Chci se zeptat docházíme do liberecké nemocnice na diabetologii, mám tehotenskou cukrovku hodnoty na lačno jsem měla 5,3-5,5.
Což už je špatně, proto jsem si mohla vybrat mezi léky glucophage nebo inzulínem. Vybrala jsem si lék glucophage po 4 dnech si navyšuji léky o 500 mg. Teď beru 1500mg.
Jenže mi přijde že mi vůbec nepomáhají hodnoty mám stejné někdy i vyšší třeba i 5,7.
Už nevím co dělat jim kolem 20h. Jelikož chodím spát kolem 21-22h. A vstávám kolem 5 ráno přes noc couram tak 2-3× na WC. Ale doktor mi tvrdí že tím to není.
Ale pokud se mi hodnoty nezlepší budu muset začít brát inzulín což nechci. Máte někdo taky takovou zkušenost??? A co vám pomáhalo?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
471
20.3.21 08:17

Zkousela jsi experimentovat s delkou lacneni? Nekomu vyhovuje delsi, treba 10-11 hodin, nekomu kratsi.. pak take si hrat s tim, co vecer jis - nekdo ma lepsi ranni hodnoty po sacharidovejsi druhe veceri a nekdo zase naopak musi k veceru sacharidy stahnout. Mas 100% vychytany jidelnicek bez dietnich chyb a dostatek pohybu? To taky ovlivnuje lacnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
20.3.21 08:55

@Luminance pohybu si myslím že mám dost. Ale s tím lacnenim to zkusím i s temy sacharidy.
Moc děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
20.3.21 14:10

@Luna13 Nemas zac :) kdyztak se obrat na holky ve fb skupine Tehotenska cukrovka + vhodne recepty, urcite poradi. Ja jsem jen na diete, takze s medikaci nemam zkusenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat