Pěstování Goji - kustovnice čínské

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18985
5.5.15 10:47

Goji - kustovnice čínská - pěstování

Je tady někdo, kdo pěstuje goji?
Zajímalo by mě, jak je to náročné, jaké podmínky tato rostlina potřebuje, jaké je pro ni ideální stanoviště, kdy začala plodit atd.
Informace můžu najít i na netu, ale zajímají mě konkrétní zkušenosti. Díky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6579
5.5.15 10:49

S dovolením se přidávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
5.5.15 10:51
@Ester13 píše:
S dovolením se přidávám.

Vítej, pěstitelko ;) Doufám, že někdo napíše, že to jde snadno a plodí to jak blázen bez péče :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
5.5.15 11:03

Tak já ji mám od jara doma, mám ji na balkóně a zatím hezky roste. A prý i může na tom balkóně přezimovat. A prý když nebude plodit, tak ji mám koupit kamarádku :mrgreen: ( říkal pan prodejce, tak uvidíme, jak budu úspěšná ), plodit by snad mela už letos :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
5.5.15 11:23

Tak nejjednodušší je si koupit v krámu (klidně i v marketu) pytlík goji, jeden plod dát na dva dny do hrnku s vodou (zbytek sníst), pak z rozmáčeného vzít semínka a rozhodit do květináče, pravidelně zalívat a během týdne, dvou, vyleze spousta rostlinek. Má to neuvěřitelnou klíčivost. Pak se na netu dá najít, jak to stříhat, pěstovat a tak. A člověku není tak líto, když mu zajde tohle, než když utratí kdovíkolik za vrzrostlou rostlinu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23430
5.5.15 11:37

@Amys vidíš to mě vůbec nenapadlo asi to vyzkouším :think: já goju spíš piju a je fakt úžasná tak si zkusím vypěstovat vlastní rostlinku :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
5.5.15 11:45

@Amys : vidíš, to me nenapadlo, já koupila rovnou rostlinku, tak už vim, jak ji pořídit kamarádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
5.5.15 11:47

Holky, roste to fakt samo. Pak se to přesadí a na netu je spousta návodů, jak to pak tvarovat, zapěstovat kmínek apod. Akorát je to rostlina, která potřebuje nějakou tyč ke kmínku jako oporu a kolem sebe spoustu prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23430
5.5.15 11:56

@Amys a plodí ti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
5.5.15 11:58

Loni jsem si zasadila dva klacíčky na zahradu, vypadalo to, že zajdou, ale letos - světě div se krásně obrostly a to jsem jim žádnou péči nedávala. Mám je na sluníčku, kolem sebe hodně místa, tak uvidíme co z toho bude 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
5.5.15 12:00

@ka2ka Ještě ne, já to loni jen zkusila vysít, pak jsem část rozdala a zbytek mi uschnul, zatímco jsme byli pryč a letos jsem vysela znova. Plodit by to mělo snad až za pár let, ale nepamatuji si kdy, já tenhle nápad totiž kdysi našla na jednom zahrádkářském fóru a těm lidem to normálně plodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
5.5.15 12:05

A máte to normálně vsazení venku do hlíny, nebo je lepší květináč a na zimu to někam schovat?
@Shelll
píšeš na sluníčku, takže klidně jižní strana? že bych tam rakytníkům zasadila kámoše ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
5.5.15 12:12

@robínek Dokud je to malé, tak v květníku a pak píchnout na záhon. Mělo by to být mrazuvzdorné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
5.5.15 12:14

@Amys
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
5.5.15 12:15