GoPro kamera a podobné - zkušenosti

26580
21.2.16 21:53

GoPro kamera a podobné-zkušenosti

Přemýšlíme o zakoupení kamery typu GoPro, konkrétně http://www.svetandroida.cz/…j5000-201512

Nejde mi ani tak o tuto konkrétní kameru, jako spíš obecně o tento typ kamer jako je GoPRo, jestli jsou použitelné na běžné točení dovolené, ne jen na upevnění na helmu či kolo.

Nechci točit mobilem. Máme starou tenkrát ultradrahou kameru, ale je velká, nechce se mi tahat. Malý foťák nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
677
21.2.16 22:03

@jenny.fields když už tuto kameru tak určitě GoPro, ty napodobeniny a další nebrat. Úžasný obraz, ostrost i pod vodou a tak (např při potápění a podobně) Na točení dovolené určitě, stačí přidělat na selfie stick nebo třeba na malý držák do ruky jen, ale dá se v pohodě točit a fotit i z ruky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
21.2.16 22:18

Mame uz nekolik let a jsme moc spokojeni. Manzel tim toci i foti, kdyz zrovna nechce brat veliky fotak, hodne to pouzivame i pod vodou, deti si toci skoky do bazenu a podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
21.2.16 22:34

Taky máme GoPro, přesněji GoPro 4 black edition… je to dobrá věcička, mě se trochu špatně ovládá, ale manžel s ní točí pořád.. Hlavně pod vodou.. atd. Máme k tomu i Gimbal a to už je úplná paráda.. Ale viděla jsem záznamy i z levnějších kamer myslím že SJCam a taky jsou dobré… GoPro má sice tu nejlepší super kvalitu, ale na domací užití je to zbytečné, zabírá to hodně místa, v PC se to špatně přehrává..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5453
21.2.16 22:55

GoPro je fajn, taky máme…cenově docela klesly, protože jsou na trhu už lepší věci. Třeba OSMO - muž je z ní nadšen jak po stránce kvality, tak efektivity a všestranného využití. Říká, že by ji nejradši využíval i pro práci, ale bohužel klienti jsou zvyklí, že na profi zakázky nakráčí někdo s „velkou“ kamerou, tak to je jediný, psychologický důvod, proč to OSMo nevyužívá víc i profesionálně ;)
Pro amatéra úplně geniální, celou kameru řídíš a ovládáš iPhonem a taky to do něj rovnou nahráváš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
21.2.16 23:39

Závisí jak chcete fotit, taky zvažujeme kameru ale GoPro je nepraktická na klidové natáčení (jako je sfouknutí svíček na dortu a pod.) chybí jí zomování a rychlé přepínání režimů světelnosti. GoPro je super pro netradiční záběry z exteriérů ale v interiérech má moc širokoúhlý záběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
22.2.16 04:15

Mam GoPro asi 5 let porad drzi, litame s ni po horach, potapeni taky zadny problem, je to pod vodou krasne i se zvukem, kdyz jedem na mašine… je bozi… Napodobeninu co ti vydrzi chvili a po mencim padu se rozpadne bych fakt nebrala. Gopro nema pro me konkurenci, ta cena se vyplati, pokud fakt sportujete a videa mit chcete..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
22.2.16 16:17

Všem díky za zkušenosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.16 13:14

Ahoj, koukni se ještě třeba na Magicam kamery, jsou o něco levnější a kvalita je víceméně stejná :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
16.2.18 12:04
@Jolula píše:
Jenom ne gopro, má příšerné rozlišení a jestli ze záběrů chcete něco mít nebo s nich popřípadě udělat fotky, tak se podívejte po něčem lepším

To jako fakt? 8o 8o 8o 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5453
5.4.18 08:50

@GabrielaKucik no a nebude to tím, že gopro není produkt, který by byl primárně určený pro hezké fotky z dovolené? ;) Kyž chci oškrábat brambory, tak si na to taky vezmu škrabku a nepatlám to příborovým nožem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5453
25.4.18 23:03

@GabrielaKucik ne, dívala jsem se na to, co píšeš… že sestra chtěla „hezké fotky z dovolené“. Hezké fotky se dělají dobrým foťákem s přiměřeným typem skla, ne s outdoorovou kamerou. Ta bere akci v nelehkých podmínkách.
Teď nově uvádíš, že to pohořelo jako oudoorová kamera. Tak je spíš otázka, co si představuješ pod pojmem oudoorová kamera…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
1.9.20 12:28

Já si vystačila na dovči, horách a u moře i s normální „neznačkovou“.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama