Graf v PowerPoint - kombinované sloupečky

7372
16.12.20 17:04

Graf v PowerPoint - kombinované sloupečky

Zdravím,
cílem je mít v grafu jednu hodnotu v jednom sloupci, ve druhém sloupci dvě hodnoty. Prakticky potřebuji zobrazit v jednom sloupci hodnotu (fakturaci) kategorie ( třeba služby) za loňský rok a ve druhém sloupci letošní + co ještě předpokládáme vyfakturovat do letoška tak, aby bylo zřetelně graficky v tom jednom sloupci odděleno. Kategorií je více.

Věděl by někdo?? :kytka: :oops: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6812
16.12.20 17:24

Udělat tři sloupce a upravit vlastnosti grafu a mezi 2/3 udělat mezeru 0. Nevím na 100%, nechce se mě to zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 17:50

@Cenarius Zkoušela jsem různě, ale vždy, i když jsem měla označený konkrétní sloupec mi posunul i ty ostatní. Zkoušela jsem i na jednotlivých kategoriích vybrat jiný typ grafu - kombinovaný, ale taky mi pak do jednoho sloupce sloučil všechny kategorie… No není to fakt má silná parketa a nechce se mi trávit hodiny něčím, co bude na zdi asi 2 minuty…jestli vůbec. Zkoušela jsem vrstvit kopii na sebe s tím, že jsem vypla opačně sloupečky co chci sloučit… prostě psí kusy…

Obejdu to nějak humpolácky, že buď nechám 3 sloupečky vedle sebe…nebo zduplikuju a vypnu vždy to co nepotřebuji. Takže bude jeden slide s loňskou a letošní fakturací a druhý slide s loňskou a tím, jak počítáme, že se ještě vyvine…

Ale díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
16.12.20 17:53

Co takhle? V excelu a pak vložit do ppt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 17:57
@Jahru píše:
Co takhle? V excelu a pak vložit do ppt

Noooo to je přesně ono. A jak se spojuje v excelu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
16.12.20 18:02
@anupati píše:
Noooo to je přesně ono. A jak se spojuje v excelu?

Uděláš si jednoduchou tabulku, označíš myší, vybereš záložku Insert (Vložit) a Doporučený graf. Tam Stacked Column - roluješ tak dlouho, až najdeš ten typ, který ti vyhovuje.
Občas je ještě potřeba nastavit osu Y, aby začínala na 0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 18:08
@Jahru píše:
Uděláš si jednoduchou tabulku, označíš myší, vybereš záložku Insert (Vložit) a Doporučený graf. Tam Stacked Column - roluješ tak dlouho, až najdeš ten typ, který ti vyhovuje.
Občas je ještě potřeba nastavit osu Y, aby začínala na 0.

No…zkoušela jsem to. Defacto podobně to funguje v tom power pointu. Asi mám problém uvědomit si co mám dát na kterou osu - prostě jak správně nachystat vstup, protože místo aby se mi sloučilo to co potřebuju, slučuje se mi to nesmyslně. Jelikož peču perníky a zdobíme stromek - vzdávám to :lol: Ale díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
16.12.20 18:25

@anupati tak nakresli na papír, jak ten graf má vypadat, vyfoť a pošli :D Z toho už se dá vycházet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 18:59

@Jahru Potřebovala bych na ty oranžové sloupečky „připlesknout“ tu očekávanou fakturaci. Jako by to o tu hodnotu navýšit v jiné barvě. Původně jsem měla třetí řádek (sloupec), který byl navýšený o tu plánovanou hodnotu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
16.12.20 20:20
@anupati píše:
@Jahru Potřebovala bych na ty oranžové sloupečky „připlesknout“ tu očekávanou fakturaci. Jako by to o tu hodnotu navýšit v jiné barvě. Původně jsem měla třetí řádek (sloupec), který byl navýšený o tu plánovanou hodnotu)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 20:27

@Jahru Ježiš děkuju, jsi zlatá. Kdybys byla odsud, máš u mě kafe nebo víno nebo co ti milé! Takhle mohu jen napsat: děkuji děkuji děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2356
16.12.20 20:29

@anupati rádo se stalo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7372
16.12.20 20:36
@Jahru píše:
@anupati rádo se stalo :kytka:

Vždycky když člověk pak vidí řešení, tak si připadá jak bl.bec, že mu to nedošlo :lol: Prostě 2019 taky dvě hodnoty, jedna nulová :oops: :lol: Jsem to doteď nikdy nepotřebovala, tak bojuju. Díky za čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat