Gran Canaria v březnu s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 20.02.17 22:10
Gran Canaria v březnu s dětmi

Zdravim vas,
za necelý mesic letime s detmi 2 a 5 let na Gran Canarii. Letime poprvé, jsem uz trochu nervozni :) let snad zvladneme, ale uvitala bych nejake tipy, co jim vzit do letadla? Tablet, knizku, auticko, obleceni na prevleceni kdyby byla nejaka nehoda,…nevim jake jidlo/piti muzu vzit na palubu? Vezmou mi zavrenou PET lahev? Co treba ovocne kapsicky nebo nejakou susenku?
Nevite zda nam pro ne v letadle pujci treba deku na prikryti? Ani nevim,jak.je obléknout, asi tam trochu fouka klimatizace? :think:
Take by mne zajimalo, jak je to s jidlem ma palube, kdyz let trva 5 hodin?

Jeste mne zajima, pokud byl někdo na Kanarech v breznu, jake jste meli pocasi? Fouka tam hodne? K veceru predpokladam asi ochlazeni.

Dekuji moc za jakekoli vase tipy a postrehy/pripo­minky :)

Reakce:

Verkom
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 20.02.17 22:28

@Nikolacek - do letadla pro děti jsem měla náhradní oblečení, deku, polštářek, teplé ponožky (sundavala jsem kvůli pohodlí boty). Plus jídlo a pití. K jídlu tousty v potr. fólii a boxu, sušenky, lizatka a nějaké dobroty pro případ nouze. Pití jsem měla v dětských nuk lahvích s obrázky a nebyl na letišti absolutně žádný problém. Jedna paní měla pití v lahvi od kubika a musela odevzdat. A na zábavu pohádky na tabletu, nové, neokoukane a malování, nějaká autíčka. Let 7 hodin a dali jsme to v pohodě. Jídlo v letadle určitě nějaké dostanete, ale moje děti o něj nikdy nestojí, takže jim beru s sebou to, co vím, že jí. Jinak počasí s?, my se třeba vrátili z Emirátů a klepali jsme tam kupodivu celý týden kosu… na kanarech dost fouká, moře studené v březnu bude určitě.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 20.02.17 22:41

@Verkom Diky za odpoved. S temi toasty mne to tedy prekvapilo, ze je vzali, ale super napad, deti je maji rady. V Emiratech zima? Ty jo, to koukam…to asi nastve :( my chceme hlavne zmizet do tepla, koupani bysme brali, ale holt kdyz to bude studene, neudelame s tim nic…jeste se chci zeptat, jaka zavazadla jste brali na palubu? Batoh, mensi kufr? A golfky jste meli taky?

Verkom
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 20.02.17 22:50

Golfky už letos ne, ale není problém vzít, odevzdas je před nástupem do letadla. Já měla batoh, v něm věci pro mladšího a jídlo a starší syn si nesl svůj batoh s dekou, knížkou, tabletem a svačinou. A pak větší crossbody s pasy, penezenkou, atd. Batoh mi přijde praktičtější z toho důvodu, že mám volné obě ruce :mrgreen: fakt nám počasí nevyšlo, ale to dopředu nikdy nevíš… ale koukni ještě na informace, běžně mívají hotely vyhrivane bazény.

Verkom
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 20.02.17 22:53

Jo a ještě jeden poznatek. Párkrát se nám stalo, že cestou na kanary jsme měli mezipřistání na lanzarote, vždy jen v jednom směru… a nějak nám to při prodeji zájezdu zapomněli oznámit :roll:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 20.02.17 23:52
V letadle deky myslím půjčují, ale nidy jsme to nepotřebovali, kluci měli mikiny, a bylo to akorát. pití nám s dětma pokaždý pustili jakýkoliv, bezdětným zabavovali i půllitrovky, nám nechali 4 půllitrový jupíky aqua v pohodě, akorát je odnesli na pár vteřin něčím prosvítit či co, dřív se ochutnávalo, poslední 2 roky myslím už to zkoumají jinak. jídlo pustí jakýkoliv, ale našim klukům chutná to, co podávají, tak moc nebereme. kočár jsme několikrát brali, můžeš s ním až k letadlu, a pak na letišti někde to vydají hned u letadla, ale obvykle v nadrozměrných zavazadlech, který tam někde jsou. v březnu jsme na Kanárech nebyla, jen v září, moře na koupání nebude určitě, bych řekla, tam je oceán, i v tom září to bylo dost chladný, ale dalo se. bazén moožná, ale to uvidíte.
@Verkom píše:
Jo a ještě jeden poznatek. Párkrát se nám stalo, že cestou na kanary jsme měli mezipřistání na lanzarote, vždy jen v jednom směru… a nějak nám to při prodeji zájezdu zapomněli oznámit :roll:

já když tam kdysi byla, tak jsme cestou zpátky měli na Tenerife, já jako nadšená cestovatelka jásala, že si to Tenerife budu moct odškrtnout jako navštívený, kor když jsme museli vystoupit z letadla, a nahnali nás do nějaký haly, byla jsem radostí bez sebe :lol: jako teď s dětma bych už asi tak nadšená nebyla..ale prcka bych asi zabavila, a dva starší by se radovali se mnou, že jsme byli i na jiným ostrově :) ono to občas tak letí, jeden ostrov, vysadí lidi, nabere lidi do Prahy, pak druhej ostrov, vysadí zbytek, a nabere zbytek, a letí hned zpátky.

Verkom
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 21.02.17 06:13

@slavuska1 ty jo, možná na tenerife… už se ztrácím :oops:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 21.02.17 10:01

@Verkom tak třeba to u vás Lanzarote bylo, tam se taky lítá :)

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 21.02.17 20:25

No tak to doufam, ze nikde mezipristavat nebudem…jeste se chci zeptat, co s nejakou drobnou kosmetikou do letadla? Mysleno jako rasenka, pudr ci makeup :oops: muzu to mit u sebe nebo to musim mit v kufru?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >