Grant od MPSV k výcviku asistenčního psa pro nemocného syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 09:57
Grant od MPSV k výcviku asistenčního psa

Předem se omlouvám za anonym, ale nechci, aby někdo v okolí věděl…

Zkusím stručně. Pro syna (autismus) zvažujeme zažádání o výcvik asistenčního psa. Mám informaci, že v současné době je možné pro klienty s druhým a vyšším stupněm péče zafinancovat výcvik z grantu od ministerstva práce a sociálních věcí.

O výcvik budeme žádat jen v případě, že bude šance na získání toho grantu, protože zcela upřímně, neumím si představit, že bychom sháněli sponzory… ač vím, že synovi by canisterapeutický pejsek hodně pomohl, tak na veřejné tahání našeho příběhu, kterak chudinka dítě je v tomto světě naprosto ztracené a bez příspěvku nemá šanci na normální život (možná přeháním, ale jak příběh nechytne za srdíčko, kdo by dával peníze, že?) prostě nemám. Ani povahu, ani popravdě chuť.

Není mi ale jasné, z čeho se vychází při tom stupni péče. Je to z nároku na průkazku osoby postižené, nebo jaký má přiznaný stupeň péče v souvislosti s příspěvkem na péči? Dovysvětlím…o prů­kazku jsme nežádali. Máme přiznaný 3. stupeň příspěvku na péči. O průkazku bych musela případně požádat, ale máme rok staré zprávy od lékařů a další návštěvy máme za rok (až bude končit dvouletý interval přiznaného příspěvku), tudíž se starými zprávami by mě sociálka asi poslala zpět ze dveří.

Vůbec nevím, kam zavolat a kde se optat (v tomto směru jsem prostě nepoužitelná, vím to o sobě :oops: ), tak trošku doufám, že tu je někdo, kdo se orientuje trochu lépe, než já.

Děkuji za případnou radu :kytka:

Reklama

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama