Reklama

Granuloma annulare - léčba u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Astyna88
Stálice 95 příspěvků 20.09.18 14:47
Granuloma annulare - léčba u dospělého

Zdravím, můj manžel má toto chronické onemocnění již řadu let a bohužel bez efektivní léčby. Vyzkoušel kortikosteroidy, kyselinu salyciovou, různé kombinace, vždy to zabralo jen na chvíli - ložisko zmizelo, s ním i pigment na kůži, ale brzo se již granuloma objevila a často v daleko větší míře. Už je z toho zoufalý. Máte někdo zkušenost s něčím, co by opravdu pomohlo? Obvykle se provádí ještě vyšetření na autoimunitní onemocnění a na cukrovku, to za sebou nemá, kožní vždy jen předepíše masti a tím to končí…

Reklama

Reakce:

pecora
Stálice 64 příspěvků 04.10.18 20:52

@Astyna88 ahoj,vidím,ze zatím nikdo nereagoval,gra­nuloma u dospělých asi není moc častá - ja na ni trpím uz několik let,je pravda,ze kožní předepisuje jen kortikoidní mast,proto uz to několik let neřeším,mam několik ložisek po tele a už jsem si na ně zvykla,mam pocit,ze za poslední rok uz nic nepřibylo,ale i kdyby,tak to řešit nebudu,radši mít trochu nehezkou kůži,než do sebe cpát kortikoidy :palec:

Astyna88
Stálice 95 příspěvků 04.10.18 21:33
@pecora píše:
@Astyna88 ahoj,vidím,ze zatím nikdo nereagoval,gra­nuloma u dospělých asi není moc častá - ja na ni trpím uz několik let,je pravda,ze kožní předepisuje jen kortikoidní mast,proto uz to několik let neřeším,mam několik ložisek po tele a už jsem si na ně zvykla,mam pocit,ze za poslední rok uz nic nepřibylo,ale i kdyby,tak to řešit nebudu,radši mít trochu nehezkou kůži,než do sebe cpát kortikoidy :palec:

Diky za reakci. Je to velmi vzacne deforma kuze,navic chronicke. Bohuzel. Manzel podstoupil nekolik vysetreni, ina autoimunitni nemoci,ty nejbeznejsi. Nasli mu vyssi cukr,nabeh na cukrovku 1.typu. granuloma se rada objevuje jako „vlajkova lod“ cukrovky mladsich lidi,pote mizi (dle zahranicnich studii,nasla jsem par prikladu v zamori). Vypozorovali jsme,ze pres zimu se to utlumi,eskaluje pres leto. Nasla jsem jeste tip na mast z canabisu,louhuji stonek a ten obsahuje jinou slozku nez listy. Je to sice drahe,v cr neprodejne,ale pry by to poslali. Tak vyzkousime. On uz ty masti s kortiky nechce…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >