Grilování na hliníkovém tácu

137
3.6.20 11:45

Grilování na hliníkovém tácu

Ahoj holky,
chystám se na svoje první grilování. Můj přítel vlastní elektrický gril s grilovacím roštem. Přemýšlela jsem, aby mi neodkapávala marináda z masa pod rošt (na hliníkový plech), můžu dát maso na hliníkový tác na gril? Propeče se mi to, nebo ne? Popřípadě jak dlouho bych měla to maso grilovat? Chystám se použít kuřecí čtvrtky zadní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4474
3.6.20 12:06

Pokud bude obyčejný tácek, můžeš to rovnou hodit na pánev, grilování to nebude. Dělají se speciální grilovací tácky, ale ty jsou určeny především pro grily na uhlí nebo plyn. Mají skoro všude. Konstrukce grilu by měla být ale taková, aby se s nějakým kapáním uměl vypořádat.
Pokud jde o dobu, těžko radit, ale určitě doporučuji odstranit stehenní kost a alespoň odkrýt kloub a holenní kost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2930
3.6.20 12:29

Hliník by neměl přijít do kontaktu s potravinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
3.6.20 12:39

Mám obavu, že se to stehno nepropece :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
3.6.20 12:47

Ja bych to na ty grilovací tácky nedávala. Maso se pak k tomu přilepí a trhá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2308
3.6.20 15:17
@Zumpa píše:

Neměl by přijít do styku s KYSELOU potravinou, třeba octem, kys. citronovou podobně. Jinak to taková trága není a klidně se kontaktovat můžou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
3.6.20 16:07
@Zumpa píše:
@modravlocka píše:
Neměl by přijít do styku s KYSELOU potravinou, třeba octem, kys. citronovou podobně. Jinak to taková trága není a klidně se kontaktovat můžou. ;)

Já si myslím. Když je to určený přímo na grilování, tak to nemůže být škodlivý. Viděla jsem známý, jak na tom tácu grilovali hermelín i špíz a v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama