Grimasování - na 5leté prohlídce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 00:16
Grimasování - na 5lete prohlídce

Grimasování - na 5lete prohlídce si MUDr. všimla ze dcera grimasuje (má tik v obličeji) jakože protáhne horní ret a malinko víc zamrká. Já to prisuzovala brylim, ale prý ne. Jdeme na dětskou psychologii. Nemáte někdo zkušenost? Nejsem úplně klidná matka, která vše milionkrát zoopakuje. Řeším to vždy trochu možná zoostra… teď si to vyčítám, zda-li jsem to neprehanela :( Díky

Reakce:
nonina
Závislačka 4047 příspěvků 09.09.18 05:44

Nebyla Tvá dcerka v uplynulých 14 dnech nachlazená? Neměla něco jako „virozu“? Ptám se, protože u své dcerky jsem v 6 letech řešila tik v obličeji (i když ten se jevil jako miniepi záchvat) i s neuroložkou a nakonec jsme dcerce nechali s pediatrem udělat krevní obraz na ASLO - které potvrdilo podezření, že prodělala streptokokovou infekci a její nepřeléčení způsobilo, že se streptokok dostal do hlavičky a způsoboval tiky v obličeji (dcerčin tik byl sofistikovanější - oteřela zkřivenou pusu a na druhou stranu vyvrátila očka), říkalo se tomu „Tanec Svatého Víta“. Píši to sem i pro to, aby případné další maminky měly možnost řešit - a je to potřeba řešit, pokud to má tuto příčinu.
Dcerku pak lékařka přeléčila ATB (sirup na 5 dní - jenom večerní dávka) a do cca týdne jsme měli po tiku.

Jinak tedy dle slov pediatra - v tomto věku jsou tiky naprosto běžná záležitost, která by měla do roku odeznít. Já si to tehdy i na netu hledala a přesně tyto informace jsem našla.

Zakladatelko, popřemýšlej o předchozích táýdnech a případně to prober s doktorkou. Udělat krevní rozbor není tak hrozná věc, pokud by bylo toto podezření, a pokud by se potvrdila nákaza streptokokem, tak je potřeba přeléčit. Samozřejmě to tím být nemusí, ale je dobré o tom vědět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 07:05

Také i my řešili tiky a dítko je mělo ze streptokoka jako u @nonina . Jenže ASLO bylo nízké, tak jsme si prošli jak neurologií a léky, které měly silné vedlejší účinky, které nikdo nebral tuto možnost v potaz, takže dítko absolvovalo další nepříjemný pobyt v nemocnici a několik návštěv psychologa. Po dvou letech to vyřešila angína a její přeléčení. A na „delší“ virozu (nemoc byla označena jako viroza) jsem upozorňovala hned v počátku u všech lékařů.

Balloo_1
Závislačka 2530 příspěvků 09.09.18 08:24

@nonina má to už delší dobu, je to
Možný no :( děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >