Reklama

Grimasování - na 5leté prohlídce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 00:16
Grimasování - na 5lete prohlídce

Grimasování - na 5lete prohlídce si MUDr. všimla ze dcera grimasuje (má tik v obličeji) jakože protáhne horní ret a malinko víc zamrká. Já to prisuzovala brylim, ale prý ne. Jdeme na dětskou psychologii. Nemáte někdo zkušenost? Nejsem úplně klidná matka, která vše milionkrát zoopakuje. Řeším to vždy trochu možná zoostra… teď si to vyčítám, zda-li jsem to neprehanela :( Díky

Reklama

Reakce:

nonina
Závislačka 4033 příspěvků 09.09.18 05:44

Nebyla Tvá dcerka v uplynulých 14 dnech nachlazená? Neměla něco jako „virozu“? Ptám se, protože u své dcerky jsem v 6 letech řešila tik v obličeji (i když ten se jevil jako miniepi záchvat) i s neuroložkou a nakonec jsme dcerce nechali s pediatrem udělat krevní obraz na ASLO - které potvrdilo podezření, že prodělala streptokokovou infekci a její nepřeléčení způsobilo, že se streptokok dostal do hlavičky a způsoboval tiky v obličeji (dcerčin tik byl sofistikovanější - oteřela zkřivenou pusu a na druhou stranu vyvrátila očka), říkalo se tomu „Tanec Svatého Víta“. Píši to sem i pro to, aby případné další maminky měly možnost řešit - a je to potřeba řešit, pokud to má tuto příčinu.
Dcerku pak lékařka přeléčila ATB (sirup na 5 dní - jenom večerní dávka) a do cca týdne jsme měli po tiku.

Jinak tedy dle slov pediatra - v tomto věku jsou tiky naprosto běžná záležitost, která by měla do roku odeznít. Já si to tehdy i na netu hledala a přesně tyto informace jsem našla.

Zakladatelko, popřemýšlej o předchozích táýdnech a případně to prober s doktorkou. Udělat krevní rozbor není tak hrozná věc, pokud by bylo toto podezření, a pokud by se potvrdila nákaza streptokokem, tak je potřeba přeléčit. Samozřejmě to tím být nemusí, ale je dobré o tom vědět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 07:05

Také i my řešili tiky a dítko je mělo ze streptokoka jako u @nonina . Jenže ASLO bylo nízké, tak jsme si prošli jak neurologií a léky, které měly silné vedlejší účinky, které nikdo nebral tuto možnost v potaz, takže dítko absolvovalo další nepříjemný pobyt v nemocnici a několik návštěv psychologa. Po dvou letech to vyřešila angína a její přeléčení. A na „delší“ virozu (nemoc byla označena jako viroza) jsem upozorňovala hned v počátku u všech lékařů.

Balloo_1
Závislačka 2530 příspěvků 09.09.18 08:24

@nonina má to už delší dobu, je to
Možný no :( děkuji.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >