Gripe Water na bolení bříška - znáte?

17.3.16 15:56

Gripe Water na bolení bříška - znáte?

Ahoj maminky,
malou trápí bříško už od 2 týdne a zatím nevidím přílišné zlepšení ( nyní jsme po 6-ti nedělí ). Abych řekla pravdu, už jsme toho vyzkoušeli dost. Probiotika - Apo-laktík ( nezabíral ), nyní BioGaia (5 den ), nahříváme bříško, masírujeme, cvičíme nožičkama, dáváme Espumisan ( zkoušela jsem i nedávat ), fenyklový čaj ( potom má malá i já průjem :D ) Měla jsem podezření i na stenózu konečníku, jelikož to dojde tak daleko, že malá pláče bolestí a nejde ji vykakat, slzy jak hrachy, absolutně nic nepomáhá, až nakonec musím vzít rourku ( upozorňuji, že ji nechávám co nejdéle se snažit samotnou, ale když dojde do extrému tak musím zakročit. Stolice řídká a i tak ) Navíc si už za tu dobu stihla vytlačit kýlu… Mléčné výrobky jsem vysadila už před 14ti dny, jelikož když jsem něco takového snědla, akorát se to zhoršilo, malá měla napěněnou kyselou stolici a k tomu bolení, že za celý den nenaspí vůbec nic a v noci jen pár hodinek… Takže už jsem v koncích… Většina Dr. řekne vydržet, než se začne hýbat… ale to mě do té doby odvezou. Včera jsem byla s malou na proktologii ohledně té možné stenózy a pan Dr mi dopručil ( po vlastní zkušenosti - čerstvý tatínek ) Gripe Water, že do týdne měli po bolavejch prdících akorát že není k sehnání u nás a je pouze na objednání z ciziny. Tak by mě zajímalo, zda máte některá s ním zkušenosti. :nevim: Děkuji všem za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
653
17.3.16 16:18

@StáleKrásně my nemame zkusenost s gripe water ale s prdikama mame zkusenosti az az.. Malej prvni 3-4mesice proplakal a u nas zabralo jen vydrzet.. Po koupani masirovat, hopsat na gymnastickem mici, nechat ho spinkat na brisku a kapky zabraly jen sab simplex a ze jsme taky vyzkouseli kde co.. Takze fakt vydrzet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
17.3.16 16:36

Gripe water jsem pouzivala u prvniho ditete, ale nevim, nakolik zabrala ta voda a nakolik to byla nahoda, kazdopadne prdiky zmizely rychle. Druhe dite ovsem proslo tzv. ctvrtym trimestrem a tam nepomohlo vubec nic (zmeny me stravy, ruzne vodicky vcetne gripe water, masaze… proste nic), od ctyr tydnu do peti mesicu brecela denne od pul seste odpoledne do pulnoci. Prdela spis z toho, jak polykala vzduch pri tom revu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
17.3.16 16:44

@StáleKrásně taky nemám zkusenost, ale chápu naprosto tvou situaci a já jsem na tom podobně, a taky si občas říkám, ze me odvezou na psychiatrii asi. A nepomáhá nic, bio Gaiu jsem dávala měsíc, nic. Fakt jsem vyzkoušela vše. No je to úděl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.16 17:39

Jo holky, nemáme to snadné… :zed: moje mamka je z toho taky hotová :D u mě ani u ségry něco takovýho neznala a teď když malou vidí a chuděra brečí a kroutí se jak žížala, tak chodí s radama kde co načetla a kdo jí co poradil :lol: tak jí na to jen povím kdy jsme to zkoušeli a zase hledá dál :) Já doufám, že to s tím 3tím měsícem skončí. Protože jestli ne, tak mě opravdu odvezou. Tatík je ob-týden vždy pracovně mimo, takže jsem tu na malou sama a kdyby někdo v týdnu aspoň občas nepřišel tak jsem jak zvíře v kleci a zapomenu řeč normálních lidí a zůstanu mluvit miminkovštinou :D
@ELIbeta můžu mít dotaz, kde jsi je objednávala?

Já jsem tak šťastná za každý její úsměv v tom každodenním trápení :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
17.3.16 17:43

@StáleKrásně Neobjednavala, ziji v UK, Gripe water pouzivala uz ma pratchyne na sve deti, je to tu takova tradicni medicina.

Vetsinou to kolem toho tretiho mesice mizi, drzim palce :kytka: Pamatuju, jak hrozne to bylo. Jo a trochu nam pomohlo polohovaci lehatko, obema detem se v nem dobre kadilo, sice to pak mely az za usima, ale uleva byla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.16 18:48

@ELIbeta Lehátko mi moc nebere, ale celkem pěkně se vyprdí v autosedačce, tak ji tam na pár minutek dopoledne dávám když potřebuju alespoň něco uvařit. Jinak bych za celý den nic nesnědla :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
17.3.16 19:10

@StáleKrásně ještě mě napadá, možná je to hloupost, ale aspoň tohle nám funguje: když budeš mimčo mít na přebalovacím pultě anebo když ti bude plakat, polož ho, začni cvičit nohama (někdy to jde těžko, když jsou v křeči) a do toho vydávej hlasitě zvuk jako když člověk prdí (ano, jako fakt) - je to technika od nějakého irčana a můžu říct, že malej najednou se zklidní, registruje ten zvuk a jak mu cvičím s nohama, buď se vykadí nebo vyprdí. Pak taky hodně dávej mimčo přes rameno na odkrknutí, jak brečí, spolykají tunu vzduchu! Ten vzduch musí ven a když to nejde spodem, musí to jít horem. Takže klíďo si ho přehoď v průběhu dne. Dobrý je také kočárek, náš v něm někdy vydrží dlouho někdy se kroutí a je třeba ho uhoupat :P No a mazat při každém přebalování mast Pupík okolo pupíku. No a to je vše, co my momentálně děláme. Někdy má dobrý den a někdy horší. Dřív by schopný spát třeba jen 15 minut mezi kojením (kojím každé 3 hodiny). No a poslední rada, nekoj dřív než za hodinu a půl - kvůli té kolice, mimčo by to akorát zahltilo v bříšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.16 08:35

@Ketty655 tak odkrkávat dáváme vždy a při každým přebalování cvičíme nožkama, Pupíkem masíruju akorát po koupání před spaním to je fakt… a nekojím dřív jak po 2 hodinách :) :D :zed: jen at je to už za námi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat