GS Mamavit s kyselinou listovou

84
22.7.13 20:12

gs mamavit s kyselinou listovou

Ahoj holky. Potřebovala bych od vás poradit. Jsem těhotná teprve 6týden a doktorka mi řekla ať si koupím vitamíny tak jsem si pořídila gs mamavit a k tomu zvlášt kyselinu listovou 400mg. A chtěla jsem se zeptat jestli to můžu brát společně, gs mamavit jím při obědě a tu kyselinu listovou bych jedla až večer. Ale bojím se že budu předávkovaná. Ale před dvouma rokama mi doktorka dělala DNA na nějaky geneticky vady, jestli můžu brát antinu a zjistili mi že mám sklon abych měla mimčo s rozštěpem tak proto bych tu kyselinu chtěla brát radějí víc. Nemůže to miminku ublížit když jí bude víc? Zeptala bych se svojí doktorky ale ona má dovolenou a já nechci nic zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12505
22.7.13 20:16

Když si vezmeš kyselinu listovou a k tomu Mamavit nic se nestane.
Zobej ovoce, zeleninu polívky a bude dobře.
Mamavit brát nemusíš, ale nic se nestane když si ho vezmeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
22.7.13 20:17

@Lůca07 ahojky.. takže zaprvé, vůbec se nestresuj, můžeš je brát.. beru GS mamavit a kyselinu listovou už 3 týdny.. jsem teď 6 týden těhotenství- gratuluji:).. No a ještě k tomu beru B-Komplex kvůli oparům:) a předávkovaná fakt nejsem.. od minulého týdne mi je mizerně a ode dneška parádně zvracím..co ty? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
22.7.13 20:18

No asi řeknu, co nechceš slyšet, ale listovku jsi měla jíst zejména před početím.
Jinak dávka v mamavitu je dostatečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
22.7.13 20:18

Jinak máš fajn doktorku! ta moje mi neřekla nic a dokonce když jsem za ní přišla s tím, že vysazuji a chcem mimčo v lednu, tak řekla, že jsem na to moc mladá, at si to rozmyslim- je mi 20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
22.7.13 20:19

Jo, a předávkování by hrozit nemělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
22.7.13 20:20

@BellinkaX Před početím jasný, ale je mnoho případů kdy mimčo ani neočekáváš a začíná se brát v průběhu.. je fakt, že já brala listovku od ledna.. mamavit až od doby co jsem zjistila že jsem těhu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
22.7.13 20:23

@Prcek88 Snažím se jíst zeleninu aji ovoce ale moc toho nesním tak proto pro jistotu jím ten mamavit. Okurky teda mám moc ráda ale pak je docela cítím v krku a to už není moc příjemny:D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
22.7.13 20:24

@Lůca07 Stačí GS Mamavit ptala jsem se lékařky, tělo už potom vetší dávku nepřijímá..Lékárnice me tvrdila že se tableta Mamavitu nemá brát každý den že se potom rodí velké deti.No byla jsem na vážkách a přeptala jsem se dr.ta me řekla že to je takovej fám že at pekne jím Mamavit každý den od začátku tehu až do konce kojení. Není to jen dobře pro miminko ale i pro maminku…Mamavit me pomohl od lámání nehtů takže funguje jsem v 9týdnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
22.7.13 20:25

V těhotenství se má brát 800mg listovky denně, takže žádný stres, já brala mamavit taky + listovku 400mg. Dítě mám zdravé, porodní váha 4000g :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13465
22.7.13 20:26

V mamavitu uz kyselina listova je…takze podle me ten staci a misto kyseliny listove si k tomu kup Omegu 3! Ta je dobra pro vyvoj mozku miminka od zacatku az do konce tehotenstvi. A ja to jim i ted pri kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13465
22.7.13 20:27

Jo a po mamavitu se rodi cvrcci:-) Ja jsem mela dceru temer v terminu /o 5 dnu drive/. Jedla jsem tabletu mamavitu denne a k tomu 2 tablety omega 3 (po kterych se podle vyzkumu rodi vzdy vetsi deti) a dcera mela 3060 g a 48 cm. Takze se neboj a klidne to ber

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84

@Terulisekk Jéé tak to jsem moc ráda, uklidnila si mě:). Já už totiž o jednoho prcka přišla v 10týdnu a už se bojím a jsem vystresovaná ze všeho. Jé ty jsi taky v 6 týdnu tak to jsem moc ráda že si mám s kým popovídat a mooc gratulují a taky děkují za gratulaci :).Fakt zvracíš? Ty jo já ti závidím mě nějak není zle a někdy ani nic moc nepociťují teda až na to že mě krutě ale fakt krutě bolí bradavky to mám chuť je vytrhat a zahodit :D jinak když mám hlad tak je mi trochu šoufl ale jelikož jím dost často tak to není tak strašny a sem tam mám křeče v břichu ale tím hodněkrát zjístím že se mi chce na wc :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
@Lůca07 píše:
@Prcek88 Snažím se jíst zeleninu aji ovoce ale moc toho nesním tak proto pro jistotu jím ten mamavit. Okurky teda mám moc ráda ale pak je docela cítím v krku a to už není moc příjemny:D.

Jez na co máš chut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
22.7.13 20:28

@BellinkaX ne to jsem věděla to už jsem taky brala ale jenom 800mg a už jsem to brala od ledna. Protože mi to aji pomáhalo k růstu vlasů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama