GT3 versus Teutonia spirit

Anonymni
19.4.07 17:19

GT3 versus Teutonia spirit

Ahoj, chtěla bych poradit, líbí se mi tyto dva kočárky GT3 http://www.malli.cz/ a Teutonia http://www.detskyraj.cz/…rba+nanoznik
Jsou skoro stejné, akorát GT3 má nafukovací kola a korba nejde otočit po i proti směru jízdy, Teutonia má gumová kolečka.
Na vlastní oči jsem neviděla ani jeden kočárek, proto porovnávám pouze podle toho co jsem se dočetla a zajímaly by mě vaše zkušenosti. Mimi teprve čekáme, takže bysme dokupovali komplet i hlubokou korbu i autosedačku. Na váze ani velikosti po složení mi nezáleží, kočárek bude spíš na vesnici do terénu. O GT3 tu sice diskuse je / a díky za ni/ ale Teutonii asi moc lidí nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

175
19.4.07 21:13

Ahoj, byla jsem se podivat na Teutonii Spirit v Detskem raji na Zizkove, libila se mi moznost otocne sedacky a chtela videt hlavne hlubokou korbu, odpruzeni a stabilitu trojkolky Rozhodovala jsem se mezi Teutonii Mistral S, coz je ctyrkolka - skvele odpruzena, predni otocna kolecka, zadni velka, prehazovaci rukojet a Spiritem. Dojmy: Odpruzeni na sportak dobre, ale kocarek je, myslim, nevhodny pro novorozence - pri pokusu houpat se zveda predni kolo a kocarek nehoupe. Taky ta hluboka korbicka v barvach a materialu fashion je pomerne mala (uzka) a ten material u fashion mi byl neprijemny (takovy tuhy sustak). Na Zizkove maji Spirity jen v potahu fashion, ale beznejsi potah je mnohem prijemnejsi (jakoby mikrovlakno), barvy najdes na www. teutonia.de, takove prodavaji v Liberci, obchod Renka - Pichl, taky maji e-shop. Kolecka jsou bezvadna, mekka guma, nevidim rozdil oproti nafukovacim, spis plus, ze nepichnes. Pro me bylo nejdulezitejsi zjisteni, ze trojkolka skutecne mene stabilni, nez ctyrkolka je a syn se tesi, ze bude kocarek vozit, takze kvuli bezpecnosti dal hledam mezi ctyrkolkama a zatim vede ten Mistral S. Sedacku ma stejnou jako Spirit (90 cm leh je slusny), ale taky nema takovy ty boky na opreni (ty zas ma Peg Perego) a syn takhle nakrivo moc rad sedaval. Moznost otoceni sedacky zatim ale stale vitezi, to pro nas bylo jeste dulezitejsi - aspon do roka je lepsi, kdyz na sebe mimi s maminkou vidi (dle me zkusenosti) :)
Jestli se ale rozhodujes mezi PP GT3 a Spiritem, cili nemas kriterium stability, rozdil je hlavne v te otocne sedacce (lepsi Spirit) resp. bocich sedacky (lepsi PP GT3) a pak bych byt tebou okoukla ten material fashion a ten bezny. Taky korby nabizi Teutonia ruzne a me prijde lepsi pevna korba se strechou ze sportaku, nez ta fashion. My budeme mit srpnove miminko a pujdu asi do hlubokeho Peg Perega a sportak necham na dalsi kolekci, protoze v tehle korbickach bychom zimu s fusakem tezko preckali. Dej vedet, az kocarky uvidis. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.07 08:52

Ahojky.
Teutonii Spirit S3 máme 8 měsíců a jsme s ní nadmíru spokojeni. Je to prostorný kočárek, má velký koš, velmi dobře se s ním jezdí - vyzkoušeli jsme i v zimě a musím říct, že na tříkolku super. Navíc jsme z Liberce, kde máme dost terénu a tento kočárek vždycky obstál. Navíc má Teutonie spoustu dobrých vychytávek jako např. sluneční stříšku, ta je univerzál na všechny kočárky. Naše Barborka je kočárková královna - je to její čtvrtý kočárek. Předtím jsme měli Mutsy, Casualplay a taky máme Zappa. Je nám už 16 měs. a pořád se tam krásně vejde a to musím ještě podotknout, že odpovídáme tabulkovému dvouletému dítěti. Kamarádka si pro mimi kupovala orih.vložnou tašku a byla s ní moc spokojená - je prostorná, krásně vypolstrovaná, nemusela mít v zimě ani fusak a to se Amálka narodila v listopadu, navíc se v té tašce mimi krásně přenáší. A materiálu je na výběr opravdu hrozně moc. Je pravda, že má tento kočárek vyšší váhu, proto jsem ho hrozně nechtěla, ale při jízdě to naprosto nepoznáte, naopak. Navíc má dlouhou výškově nastavitelnou měkkou rukojeť, takže vyhovuje jak mě - mám 160 cm, tak i manželovi, který má 190 cm. A možnost otáčení sedačky po i proti směru je fajn. I veškerá manipulace s kočárkem je snadná. Opravdu ho můžu vřele doporučit, stejně jako lib.obchod renka-pichl - nikde nemají tak velký výběr jako tam, protože mají přímo zastoupení pro Čechy a mají i velkoobchod a eshop. jejich adresa je www.renka-pichl.cz. Jsou opravdu moc ochotní, dělají servis a nikdy nebyl žádný problém, nakupovali jsme u nich úplně celou výbavičku pro Barborku.
Tak snad jsem vám aspoň trošku pomohla, kdyby vás ještě něco zajímalo, klíďo se ptejte.
Hezký den.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
20.4.07 11:00

Tu Teutonii jsem jednou potkala na procházce a vypadala moc dobře. Trochu mohutně na mě působily ty tlusté tyče podvozku, ale zase jak má to odpružené přední kolo, tak se při jízdě docela pěkně pohupovala a musí to hezky tlumit nárazy při jízdě nerovným terénem.

Taky jako velkou výhodu vidím, že má jak klasickou nožní, tak i ruční brzdu. Kdybych se měla rozhodovat mezi Teutonií a Peg Peregem, tak dám přednost Teutonii.

Nedávno jsem potkala maminu, která měla Teutonii, ale čtyřkolku s tou sluneční stříškou (taky to vše koupila u Renky v Liberci) a říkala mi, že ta stříška je jí úplně nanic a ptala se mě, kde jsem koupila slunečník, který mám na kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
20.4.07 22:03

Bedrunkaaa: Jsem rada, ze jste s Teutonii spokojeni, je to muj horky kandidat. Mam na tebe par otazek - zajmalo by me, jaka je sedacka u Spiritu - nevadi ze nema zadne boky, ale rovnou boudu? Da se pripadne do strany oprit i o tu boudu? A co ty kovove tycky na podnozce, nerozpali se v lete, kdyz je mimi treba naboso? A jeste k tomu materialu: moc se mi libi, jak je mekky a prijemny (zvlast oproti vetsine ostatnich kocarku, ve kterych se deti podle me pecou) ale zajimalo by me, jestli bouda a nanoznik v zime neprofouknou (pokud tedy nemate „fashion“). Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
21.4.07 18:12

Ahoj,
take uvazujeme o kocarku Teutonia Spirit S3. Byli jsme sice rozhodnuti pro Jane Slalom Pro, ale po vysvetleni vsech rozdilu mezi temito dvema kocarky jednoznacne vyhrava Teutonia. Vypada to, ze je to funkcne nejlepsi kocarek na trhu.
Nemate nekdo zkusenost, zda je realne narvat tento kocarek do kufru Fabie? Zajima me, zda se tam vejde s hlubokym luzkem, se sportakem nebo jen samotny podvozek?
Dekuji moc za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
21.4.07 21:46

Klaudule…švagrová měla spirit S3 a má kombika 307 peugeota…a s hlubokou korbičkou to tam dala jen vedle sebe…takže do fabie to dáš všechno jen ztěží, ale myslím, že to bys tam nedala asi žádný kočárek s hlubokou korbičkou…se sporťákem asi jo…spíš jde o to, jestli se ti to tam vleze našířku…za to bych moc ruku do ohně nedala, ale není nic jednuššího, než to přeměřit, nebo ještě lepší vyzkoušet…Jinak švagrová měla ještě tu S3, která neměla otáčecí kolečko, ale taky s ní byla moc spokojená (ikdyž co si budem povídat, já zvyklá na Slaloma, jsem s tím kočárek doslova zápasila…ale to bylo tím kolečkem… :wink: ) L

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
22.4.07 10:58

LadkaH
Diky za odezvu. Do kufru by se mel vejit podvozek urcite, dle informaci na internetu ma rozmery dxs 88×62cm. Neznam sice vysku bez sportaku nebo hlubokeho luzka, ktere jsou 54 nebo 58 cm, ale myslim, ze by se to tam urcite melo vlezt vzhledem k tomu, ze se domnivam, ze vyska bude odpovidat asi vysce kolecek. Fabia ma kufr 96×68 cm.
Napadlo nas vozit hluboke luzko nebo sportak oddeleny na prednim sedadle jako spolujezdce. Tak snad se tam vsichni vejdeme, jinak budeme muset koupit vetsi auto :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
22.4.07 10:59

LadkaH
Diky za odezvu. Do kufru by se mel vejit podvozek urcite, dle informaci na internetu ma rozmery dxs 88×62cm. Neznam sice vysku bez sportaku nebo hlubokeho luzka, ktere jsou 54 nebo 58 cm, ale myslim, ze by se to tam urcite melo vlezt vzhledem k tomu, ze se domnivam, ze vyska bude odpovidat asi vysce kolecek. Fabia ma kufr 96×68 cm.
Napadlo nas vozit hluboke luzko nebo sportak oddeleny na prednim sedadle jako spolujezdce. Tak snad se tam vsichni vejdeme, jinak budeme muset koupit vetsi auto :D
Jeste samozrejme vse premerim - auto i kocar.
Nevite nekdo, jestli dovoli v detskem raji na Zizkove zkousku kocaru do auta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
22.4.07 11:50

Ahoj, vím, že v Dětském ráji zkoušku kočárku do auta dovolují a myslím, že v každém dobrém obchodě by to dělat měli.. :wink: Tak ať se ti dobře jezdí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.07 19:42

Janaze :
Tak k tvým otázkám : To, že nemá boky mi vůbec nevadilo, je tam spoustu prostoru a pokud má Barborka chuť, opře se a je to v poho - nikde nic netlačí. Pokud by tam byly ty boky, bylo by zas málo místa a vlastně takový pidiboky tam jsou. S tím materiálem, my máme právě fashion, ale kamarádka má ten mekký. A oba mají něco do sebe. Fashion neprofoukne, ale ani nepromokne, takže pokud vyložene neleje, tak jsem nemusela ani nandavat pláštěnku a nánožník krásně drží teplíčko. Na druhou stranu - v létě je asi příjemnější ten druhý, ale zase je to jen látka, takže horší údržba a vzhledem k tomu, že my už od 10 měsíců ťapeme, tak mi pro nás přišel praktičtější tenhle. Ale nemusíš mít strach, že by ten měkký materiál profoukl, tomu nevěřím a jak jsem již psala ta kamarádka měla tu vložnou tašku a mimi tam bylo tak krásně zakuklený, že nepotřebovala ani fusak - měla jen rychlozav. a španělku a to se Amálka narodila v listopadu a ty zimy u nás v Liberci bývají dost kruté.
ještě k těm tyčkám - to nemůžu tak úplně posoudit, protože zatím bylo asi jen něco kolem 25 stupňů, ale nemyslím si, že by to byl nějaký problém - ale tohle opravdu nevím, ale je to jen kousíček, tak snad ne.
Jinak když bylo teď teplo, tak jsme odepli část boudičky a bylo to fajn - oproti jiným kořárkům tam zůstane taková stříška, takže má schovanou hlavičku.
No, každý materiál má něco do sebe - fashion je odolnější a ten měkký je zas příjemný.
Tak snad jsem ti trochu pomohla.
Mějte se fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.07 19:47

Ahoj Klaudule,
my máme Citroen C3, který má větší kufr než Fabie /pokud nemáš dlouhou/ a kočár se nám tam vešel jen po sundání korby. celý se tam zkrátka nevejde - možná, kdybysme sundali kolečka, ale to jsme nezkoušeli. Určitě bys to mohla vozit na předku, jak jsi psala nebo pokud nemáš vpředu airbag / nemo máš možnost ko vypnout/, tak vozí moje kamarádka mimi vpředu a korbu na zadních sedadlech. Ale ta první varianta se mi zdá bezpečnější.
Mějte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
23.4.07 11:39

Badrunkaa: diky za info! Muzu se zeptat, co vam konkretne vadilo na Mutsym, ze jste ho nahradili Teutonii? Chvili jsem nad nim taky premyslela, ale nelibil se mi material a prislo mi, ze kdyz se stahne bouda, ma ji mimi na hlave.. Kdyz jsem pak videla Teutonii, hned se mi libil houpaci odpruzeny podvozek, velka sedacka a manevrovani s kocarkem (podotykam, ze nejvic uvazuju o Mistralu S, ten ma otocna kolecka, nebo o fun systemu). Trochu mi esteticky vadi z pohledu zezadu takova ta previsla baculata bouda, ale jak pises, ma to zas spoustu vychytavek, jako letni sitku - ta se mi libi moc. Jinak ten latkovy potah je snad taky nepromokavy (podle www.teutonia.de). Se sportakem mam snad jasno, jen nevim jestli jit i do hluboke korby. Syn c.2 se ma narodit na zacatku srpna, nerada bych ho v zime prendavala do sportaku. Navic to vypada opet na obrika, tak spis to vidim nejdriv na hluboky od Peg Perega, ten je sirsi, nez ta korbicka od Teutonie, coz asi s fusakem ocenime. Ta kamaradka, co mela tu vloznou tasku ma taky Spirit? Ja jsem ho zkousela v obchode houpat a zvedalo se mi predni kolo, takze to vlastne vubec neslo (na rozdil od Mistralu S, ten houpal jako hluboky) A jen tak ze zvedavosti - jakou mate barvu kocarku? Nemas foto s Barborkou? Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
23.4.07 12:16

my používáme teutonii spirit x3 (bez otočného kola) čtyři měsíce a kdybych měla znovu vybírat, beru jí znovu. sice začala hned, co jsme jí vytáhli, čas od času vrzat někde uvnitř těch trubek, do kterých se nejde dostat, nebo jestli jde, tak ne jednoduše, ale to mě netrápí - se jim asi nepovedlo nějaký péro. Co se mi na ní líbí: jednoznačně brzda - myslím, že tak kvalitní nemá žádný jiný kočárek. v mhd je na brzdu stoprocentní spoleh a při jízdě z kopce do prudké zatáčky na inlinech je nenahraditelná. kočárek je skvěle odpružený (kdo tady psal o té nemožnosti houpat - myslím, že to je zbytečná obava, kočárek na nerovném povrchu sám pluje jako koráb, houpe do všech stran, až mi další „manuální“ houpání přijde zbytečné - stačí si najít dva drny a přejíždět tam a zpátky, pokud chci třeba zrovna ukolébat miminko a nechci při tom chodit). kočárek je veliký - do šířky asi ani tak ne, ale délka je opravdu štědrá - 90 cm (sporťák v lehu). nevím, jaké míry mají korby, ale já vřele doporučuju nekupovat korbu ale jen sporťák + vložnou tašku (náš prodejce nám nabídl univerzální, neoriginální, která nás stála necelých 1.000,– a skvěle se tam hodí (má právě taky 90 cm na délku a i na šířku tam pásne akorát), dá se v ní miminko přenášet a dá se třeba používat na návštěvách nebo i doma jako odkladiště, když zrovna nemám kam jinam miminko položit. je tam napsaná značka Emitex a akorát někdo může vidět nevýhodu v tom, že v nabídce jsou - nebo aspoň byly - jen tři barvy: černá, modrá a červená, což nám se zrovna hodilo; tašku místo korbičky v každém případě doporučuju, zvlášť na letní miminko, ale nemám strach, že by nebyla komfortní i na tuhou zimu a novorozence). Co se mi na něm nelíbí: špatně se dávají věci do koše pod kočárkem - my ho moc nepoužíváme, tak to nemáme úplně vychytané - ono by to šlo asi zčásti odepnout a nandat věci tou „dírou“ a zase zapnout, ale do připevněného košíku se třeba balík plen nedá nasunout (jestli máte nějaké vychytávky, tak je uvítám), kočár je dost širokorozchodný - výborná věc z hlediska stability, nevýhoda například při nakupování (v menších samoobsluhách se třeba neprojede u kasy nebo v uličkách) a taky velký - do obvyklého (malého) panelákového výtahu ho v nesloženém stavu nedáte, skládání, pokud vím, dá celkem práci; nafukovací kola (nevím přesně, jak jsou na tom ta gumová, ale já jsem za nafukovací moc ráda, protože se nemusím bát, že miminku při ježdění na nezpevněných cestách a rozbitých chodnících vytřesu duši) jdou špatně nafukovat - nedá se dobře dostat k ventilkům. Shrnutí: vřele doporučuju těm, kdo budou jezdit v terénu, ve výmolech, kdo si myslí, že by miminko mohlo být větší než malé, kdo chce s kočárkem vyrážet na brusle a nebude jezdit po rovné asfaltové dálnici ale spíš občas přes překážky (jako obrubníky, přejezd silnice, zatáčky, dolů z kopce …); zvážit, jestli by nebyla vhodnější jiná značka (jiný typ), doporučuju tomu, kdo bude kočárek často převážet autem a nemá zrovna obří kufr, kdo bude často jezdi mhd a nebude mít k ruce tatínka (docela špatně se ten kočár chytá, protože vpředu má konstrukci dost nízko a taky je celkem robustní, takže bych byla docela nervózní, jestli kromě mě bude nastupovat ještě někdo, kdo ho zvládne nějak solidně naložit - samozřejmě se dá obejít tím, že do MHD s šátkem, pěšky s kočárem, jak to dělám obvykle já), kdo ho bude tahat někam do patra po schodech a nemá dostatečně velký výtah. No a zatim mě nic dalšího nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.07 16:10

Ahoj Janaze,
tak jsem ti teď napsla opravdu vyčerpávající odpověď a při odesílání se mi to smazalo :x :x :x
Takže znovu.
S Mutsykem jsme byli velmi spokojeni s hlubokou korbičkou, jezdili jsme s ním v zimě 2005, což byla u nás v Liberci Opravdu krušná zima. Bylo dlouho hodně sněhu ( i 50 cm ve městě ) a my byli v poho - ostatní maminky byly udřené a já v klidu. Měli jsme UrbanRider, 4 kolku. s žádným kočárem se mi nejezdilo tak dobře. Ale pak jsme dali sport.korbu a to už nebylo ono. Můj problém je totiž v tom, že jsem malá a když se posunulo těžiště, tak já jsem ho nějak nemohla uvézt.A to bylo Barborce teprv 7 měs a moc nevážila. Ale můj chlap s ním byl naprosto spokojen. Trošku mi vadilo, že ta sport.sedačka tak dobře neseděla. Nechali jsme si ho ještě asi 4 měs u babičky a pak jsem ho se vším prodala kamarádce a ta je taky nadmíru spokojena.
Ta bouda se mi u Teutonie taky moc nelíbí, pokud je v úplném lehu tak tvoří dost divný tvar, ale to je designový detail.
Ta kamarádka má taky Spirit S3 a orig.tašku. Jinak u nás v Rence měli vložné tašky od zn. Roan a byly super, navíc měli i krásné pastelové barvy- sv.modrou, zelinkavou, sv.růžovou … a nebyly drahé, stály asi tisícovku.
My máme celý kočár černý v provedení fashion. měli jsme k němu fusak Jane v barvě fuchsia ( taková malinová ) a dohromady to vypadalo krásně. mimochodem fusaky této značky vřele doporučuji. Nechtěla jsem nijak barevný kočár, protože Barborka má hodně růžového oblečení, tak jsem nechtěla, aby to vypadalo divně v nějakém barevném kočárku. A k té černé hezky ladí její světlé oblečení. Foto bohužel nemám, může za to tatínek, který vůbec nefotí, ale zkusím to napravit.
Jinak jezdím i MHD a i když zabíráme víc místa, vešel se tam i druhý kočárek.
Někdo tu psal, že se špatně leze do košíku - já jsme z něj nadšená, nacpu tam neskutečné množství věcí - nemusím nosit ani batoh a to nemám ani tašku na rukojeť. Dávám tam ty věci z boku a je to v poho. Ten velký koš opravdu oceňuji.
Jen mi trošku vadí, že teď když už máme sedačku otočenou směrem ode mně, tak díky tomu, že mám necelých 160 cm, tak se přes tu delší rukojeť musím trochu nahnout a nebo se dívat na Barunku ze strany, ale to zas není nic tak hrozného.
Pokud bych ti mohla poradit, šla bych spíš než do mistralu do toho fun systému. Líbí se mi víc a přijde mi lepší. Ten Mistral je prý trochu už zastaralý model ( pokud teda neuděli nějaký nový ) a myslím si, že toho fun systému se bude pak lépe zbavovat. Ale je to jen můj názor a beru to jen z hlediska, jak vypadá.
Já mám teď problém s výběrem golfek - nemůžu se rozhodnout mezi Jane Carrera, Inglesina Zippy a možná i Peg Perego, už mi z toho hrabe.

Tak snad jsem ti trochu pomohla a doufám, že teď už se mi to odešle !
Hezký sluníčková den vám všem.

Bedrunkaaa a Barborka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama