Guajacuran - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yuzi
Kecalka 171 příspěvků 11.01.18 16:24
guajacuran-máte zkušenosti?

Hezké odpoledne, máte někdo zkušenosti s přípravkem Guajacuran,resp.jak dobře účinkuje? V popisu se píše že by měl účinkovat proti mírné úzkosti a trémě a taky na uvolnění svalů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
dasajur
Kecalka 203 příspěvků 11.01.18 16:31

Ano, mám-li mírně zatuhlou páteř, opravdu uvolní. Je i součástí léku na bolest krční páteře Ataralginu.
Mírné úzkosti ze stresu zvládne také. Rozjeté úzkosti už ne.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.01.18 16:45
@Yuzi píše:
Hezké odpoledne, máte někdo zkušenosti s přípravkem Guajacuran,resp.jak dobře účinkuje? V popisu se píše že by měl účinkovat proti mírné úzkosti a trémě a taky na uvolnění svalů.

mám a výborné! Hovořím jen za sebe, za svoji individuální zkušenost. Neřekla bych, že tento lék bez předpisu bude tak skvěle uvolňovat zádové svalstvo! Beru jej však 3× denně a ve vyšším dávkování(3×2 tablety).Jedno­rázově moc velikou úlevu nepřináší. Co se týká účinku na psychiku, je to jen takové mírné příjemné vyladění a zklidnění do „normálna“.Nemá sílu psychofarmak, jako je např. Lexaurin (na předpis), který bych požila v případě nějakého silného rozrušení, např. pohřeb. Tady by Guajacuran nesplnil úkol. Celkově to tedy hodnotím tak, že účinek tu je, zejména myorelaxační, je mírně znatelný, avšak neomezuje člověka v běžných činnostech, nezpůsobuje zásadnější útlum ani ospalost. Dobrý i před spaním, samotný spánek jako prášky na spaní však přímo. Tedy jemně zklidňuje a fyzicky uvolňuje. Poměr ceny a toho, co umí, je výborný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 16:53

Hledám něco na menší úzkosti a tohle by snad mohlo pomoct. Jenže v letáku je, že se nemá brát při kojení. Jenže.. Po prvním porodu jsem si ještě v porodnici hnula hrudním košem a doktoři mi to dávali i při kojení. Před druhým těhotenstvím jsem si cca 1× měsíčně vzala lexaurin při atace a teď se mi úzkosti začínají vracet, ale lexaurin kvůli kojení nemůžu. Tak nevím, jestli guajacuran ano nebo ne :nevim: Malýmu je 5m, s kojením počítám cca do 7m jako u staršího. Jak měl náhradní jídlo, odstavil se sám.. J.

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 11.01.18 16:54

@Burj Chalifa Můžu se zeptat, na co to bereš? Takovou dávku? A to při tom normálně funguješ? Já to dostala na záda, když jsem měla vyhřezlou plotýnku, brala jsem 3×1 a byla jsem úplně mimo, rozhodně bych si netroufla při tom řídit auto, to je tam i napsaný, že to snižuje pozornost. Já jsem nemohla normálně fungovat, třeba jsem zapomněla dát dítěti večeři, fakt jsem byla děsně utlumená. Vzít si 6 tablet denně, tak bych asi byla v narkoze 8o. Joo, a na záda mi to nepomohlo vůbec.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.01.18 17:08
@renap píše:
@Burj Chalifa Můžu se zeptat, na co to bereš? Takovou dávku? A to při tom normálně funguješ? Já to dostala na záda, když jsem měla vyhřezlou plotýnku, brala jsem 3×1 a byla jsem úplně mimo, rozhodně bych si netroufla při tom řídit auto, to je tam i napsaný, že to snižuje pozornost. Já jsem nemohla normálně fungovat, třeba jsem zapomněla dát dítěti večeři, fakt jsem byla děsně utlumená. Vzít si 6 tablet denně, tak bych asi byla v narkoze 8o. Joo, a na záda mi to nepomohlo vůbec.

Zádové svalstvo. Mám ho fest zablokované, i svojí vinou, ano, měla bych cvičit, hýbat se…na mě by se s léky dalo dříví štípat. Zase - neberu ho pořád, ale taková týdenní, dvoutýdenní kůra mi dost pomáhá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 17:09
@Burj Chalifa píše:
mám a výborné! Hovořím jen za sebe, za svoji individuální zkušenost. Neřekla bych, že tento lék bez předpisu bude tak skvěle uvolňovat zádové svalstvo! Beru jej však 3× denně a ve vyšším dávkování(3×2 tablety).Jedno­rázově moc velikou úlevu nepřináší. Co se týká účinku na psychiku, je to jen takové mírné příjemné vyladění a zklidnění do „normálna“.Nemá sílu psychofarmak, jako je např. Lexaurin (na předpis), který bych požila v případě nějakého silného rozrušení, např. pohřeb. Tady by Guajacuran nesplnil úkol. Celkově to tedy hodnotím tak, že účinek tu je, zejména myorelaxační, je mírně znatelný, avšak neomezuje člověka v běžných činnostech, nezpůsobuje zásadnější útlum ani ospalost. Dobrý i před spaním, samotný spánek jako prášky na spaní však přímo. Tedy jemně zklidňuje a fyzicky uvolňuje. Poměr ceny a toho, co umí, je výborný.

Ono jde o to, jak velký problém ten člověk má. Já beru jednu tabletu jednorázově několikrát do roka právě na extrémní situace, funguje dobře.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 11.01.18 17:28

@Yuzi nemam vlastni zkusenost, ale clen rodiny to bere na krec ve svalu na zadech, bolest jde az do paze. Nepomahalo nic, ani rehabky, nic…tohle doporucila dr, davkovani tusim 1-0-1 a pomaha. Sval uvolni a bolest prejde ;) ale jak se dele nebere, vraci se to, ale na psychiku nevim :nevim:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.01.18 17:37
@Kukacka123 píše:
@Yuzi nemam vlastni zkusenost, ale clen rodiny to bere na krec ve svalu na zadech, bolest jde az do paze. Nepomahalo nic, ani rehabky, nic…tohle doporucila dr, davkovani tusim 1-0-1 a pomaha. Sval uvolni a bolest prejde ;) ale jak se dele nebere, vraci se to, ale na psychiku nevim :nevim:
řekla bych, že efekt na psychiku je vedlejší příjemný žádoucí účinek. V podstatě nejsem ospalá, jen taková vláčná :dance:
Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 11.01.18 17:45

@Burj Chalifa ja to nedokazu posoudit :mrgreen: ten clen rodiny, ktery to bere, mi prijde porad stejny, ale jestli je veselejsi, to nedokazu posoudit :P :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.01.18 17:50
@Kukacka123 píše:
@Burj Chalifa ja to nedokazu posoudit :mrgreen: ten clen rodiny, ktery to bere, mi prijde porad stejny, ale jestli je veselejsi, to nedokazu posoudit :P :mrgreen:

ne, Guajacuran nerozveseluje, spíše zklidní.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 11.01.18 17:53

@Burj Chalifa spatne jsem se vyjadrila ;)

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 11.01.18 18:19

Bylo mi řečeno, že je lepší si ho brát večer (kvůli ztuhlým svalům) a ne přes den, kdy se člověk hýbe a doporučenou délku užívání jsem měla týden, déle ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 18:24

Mam zkusenost a bohužel opačnou než ostatní. Po guajacuranu jsem mela paradoxní reakci. Svalový třes celeho tela a obrovskou úzkost, kdy jsem myslela, že se zblázním. Trvalo to asi půl hodiny, než mě v nemocnici, nadopovali vším možným a zabralo to. Nicméně nepřeji zažít nikomu. Guajacuran uz nikdy nechci videt, ani jiné látky. Neříkám, že se to stane Vám, ale píš to pro to, že je to lék a má své nežádoucí účinky. Zkuste relaxovat třeba ve vaně, nebo jogu, psycholog, cokoliv. Až když Vám nic nepomůže, sahla bych po léčivu tohoto typu.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29265 příspěvků 11.01.18 18:32
@Anonymní píše:
Mam zkusenost a bohužel opačnou než ostatní. Po guajacuranu jsem mela paradoxní reakci. Svalový třes celeho tela a obrovskou úzkost, kdy jsem myslela, že se zblázním. Trvalo to asi půl hodiny, než mě v nemocnici, nadopovali vším možným a zabralo to. Nicméně nepřeji zažít nikomu. Guajacuran uz nikdy nechci videt, ani jiné látky. Neříkám, že se to stane Vám, ale píš to pro to, že je to lék a má své nežádoucí účinky. Zkuste relaxovat třeba ve vaně, nebo jogu, psycholog, cokoliv. Až když Vám nic nepomůže, sahla bych po léčivu tohoto typu.

nemusíš psát anonymně, to není nic extra choulostivého. Co člověk, to jiná reakce. Nelze paušalizovat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >