Guajacuran - máte zkušenosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
174
11.1.18 16:24

guajacuran-máte zkušenosti?

Hezké odpoledne, máte někdo zkušenosti s přípravkem Guajacuran,resp.jak dobře účinkuje? V popisu se píše že by měl účinkovat proti mírné úzkosti a trémě a taky na uvolnění svalů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
297
11.1.18 16:31

Ano, mám-li mírně zatuhlou páteř, opravdu uvolní. Je i součástí léku na bolest krční páteře Ataralginu.
Mírné úzkosti ze stresu zvládne také. Rozjeté úzkosti už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34415
11.1.18 16:45
@Yuzi píše:
Hezké odpoledne, máte někdo zkušenosti s přípravkem Guajacuran,resp.jak dobře účinkuje? V popisu se píše že by měl účinkovat proti mírné úzkosti a trémě a taky na uvolnění svalů.

mám a výborné! Hovořím jen za sebe, za svoji individuální zkušenost. Neřekla bych, že tento lék bez předpisu bude tak skvěle uvolňovat zádové svalstvo! Beru jej však 3× denně a ve vyšším dávkování(3×2 tablety).Jednorázově moc velikou úlevu nepřináší. Co se týká účinku na psychiku, je to jen takové mírné příjemné vyladění a zklidnění do „normálna“.Nemá sílu psychofarmak, jako je např. Lexaurin (na předpis), který bych požila v případě nějakého silného rozrušení, např. pohřeb. Tady by Guajacuran nesplnil úkol. Celkově to tedy hodnotím tak, že účinek tu je, zejména myorelaxační, je mírně znatelný, avšak neomezuje člověka v běžných činnostech, nezpůsobuje zásadnější útlum ani ospalost. Dobrý i před spaním, samotný spánek jako prášky na spaní však přímo. Tedy jemně zklidňuje a fyzicky uvolňuje. Poměr ceny a toho, co umí, je výborný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.18 16:53

Hledám něco na menší úzkosti a tohle by snad mohlo pomoct. Jenže v letáku je, že se nemá brát při kojení. Jenže.. Po prvním porodu jsem si ještě v porodnici hnula hrudním košem a doktoři mi to dávali i při kojení. Před druhým těhotenstvím jsem si cca 1× měsíčně vzala lexaurin při atace a teď se mi úzkosti začínají vracet, ale lexaurin kvůli kojení nemůžu. Tak nevím, jestli guajacuran ano nebo ne :nevim: Malýmu je 5m, s kojením počítám cca do 7m jako u staršího. Jak měl náhradní jídlo, odstavil se sám.. J.

• Citovat
  • Nahlásit
7628
11.1.18 16:54

@Burj Chalifa Můžu se zeptat, na co to bereš? Takovou dávku? A to při tom normálně funguješ? Já to dostala na záda, když jsem měla vyhřezlou plotýnku, brala jsem 3×1 a byla jsem úplně mimo, rozhodně bych si netroufla při tom řídit auto, to je tam i napsaný, že to snižuje pozornost. Já jsem nemohla normálně fungovat, třeba jsem zapomněla dát dítěti večeři, fakt jsem byla děsně utlumená. Vzít si 6 tablet denně, tak bych asi byla v narkoze 8o. Joo, a na záda mi to nepomohlo vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34415
11.1.18 17:08
@renap píše:
@Burj Chalifa Můžu se zeptat, na co to bereš? Takovou dávku? A to při tom normálně funguješ? Já to dostala na záda, když jsem měla vyhřezlou plotýnku, brala jsem 3×1 a byla jsem úplně mimo, rozhodně bych si netroufla při tom řídit auto, to je tam i napsaný, že to snižuje pozornost. Já jsem nemohla normálně fungovat, třeba jsem zapomněla dát dítěti večeři, fakt jsem byla děsně utlumená. Vzít si 6 tablet denně, tak bych asi byla v narkoze 8o. Joo, a na záda mi to nepomohlo vůbec.

Zádové svalstvo. Mám ho fest zablokované, i svojí vinou, ano, měla bych cvičit, hýbat se…na mě by se s léky dalo dříví štípat. Zase - neberu ho pořád, ale taková týdenní, dvoutýdenní kůra mi dost pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.18 17:09
@Burj Chalifa píše:
mám a výborné! Hovořím jen za sebe, za svoji individuální zkušenost. Neřekla bych, že tento lék bez předpisu bude tak skvěle uvolňovat zádové svalstvo! Beru jej však 3× denně a ve vyšším dávkování(3×2 tablety).Jednorázově moc velikou úlevu nepřináší. Co se týká účinku na psychiku, je to jen takové mírné příjemné vyladění a zklidnění do „normálna“.Nemá sílu psychofarmak, jako je např. Lexaurin (na předpis), který bych požila v případě nějakého silného rozrušení, např. pohřeb. Tady by Guajacuran nesplnil úkol. Celkově to tedy hodnotím tak, že účinek tu je, zejména myorelaxační, je mírně znatelný, avšak neomezuje člověka v běžných činnostech, nezpůsobuje zásadnější útlum ani ospalost. Dobrý i před spaním, samotný spánek jako prášky na spaní však přímo. Tedy jemně zklidňuje a fyzicky uvolňuje. Poměr ceny a toho, co umí, je výborný.

Ono jde o to, jak velký problém ten člověk má. Já beru jednu tabletu jednorázově několikrát do roka právě na extrémní situace, funguje dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
7692
11.1.18 17:28

@Yuzi nemam vlastni zkusenost, ale clen rodiny to bere na krec ve svalu na zadech, bolest jde az do paze. Nepomahalo nic, ani rehabky, nic…tohle doporucila dr, davkovani tusim 1-0-1 a pomaha. Sval uvolni a bolest prejde ;) ale jak se dele nebere, vraci se to, ale na psychiku nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34415
11.1.18 17:37
@Kukacka123 píše:
@Yuzi nemam vlastni zkusenost, ale clen rodiny to bere na krec ve svalu na zadech, bolest jde az do paze. Nepomahalo nic, ani rehabky, nic…tohle doporucila dr, davkovani tusim 1-0-1 a pomaha. Sval uvolni a bolest prejde ;) ale jak se dele nebere, vraci se to, ale na psychiku nevim :nevim:
řekla bych, že efekt na psychiku je vedlejší příjemný žádoucí účinek. V podstatě nejsem ospalá, jen taková vláčná :dance:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
11.1.18 17:45

@Burj Chalifa ja to nedokazu posoudit :mrgreen: ten clen rodiny, ktery to bere, mi prijde porad stejny, ale jestli je veselejsi, to nedokazu posoudit :P :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34415
11.1.18 17:50
@Kukacka123 píše:
@Burj Chalifa ja to nedokazu posoudit :mrgreen: ten clen rodiny, ktery to bere, mi prijde porad stejny, ale jestli je veselejsi, to nedokazu posoudit :P :mrgreen:

ne, Guajacuran nerozveseluje, spíše zklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
11.1.18 17:53

@Burj Chalifa spatne jsem se vyjadrila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
11.1.18 18:19

Bylo mi řečeno, že je lepší si ho brát večer (kvůli ztuhlým svalům) a ne přes den, kdy se člověk hýbe a doporučenou délku užívání jsem měla týden, déle ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.18 18:24

Mam zkusenost a bohužel opačnou než ostatní. Po guajacuranu jsem mela paradoxní reakci. Svalový třes celeho tela a obrovskou úzkost, kdy jsem myslela, že se zblázním. Trvalo to asi půl hodiny, než mě v nemocnici, nadopovali vším možným a zabralo to. Nicméně nepřeji zažít nikomu. Guajacuran uz nikdy nechci videt, ani jiné látky. Neříkám, že se to stane Vám, ale píš to pro to, že je to lék a má své nežádoucí účinky. Zkuste relaxovat třeba ve vaně, nebo jogu, psycholog, cokoliv. Až když Vám nic nepomůže, sahla bych po léčivu tohoto typu.

• Citovat
  • Nahlásit
34415
11.1.18 18:32
@Anonymní píše:
Mam zkusenost a bohužel opačnou než ostatní. Po guajacuranu jsem mela paradoxní reakci. Svalový třes celeho tela a obrovskou úzkost, kdy jsem myslela, že se zblázním. Trvalo to asi půl hodiny, než mě v nemocnici, nadopovali vším možným a zabralo to. Nicméně nepřeji zažít nikomu. Guajacuran uz nikdy nechci videt, ani jiné látky. Neříkám, že se to stane Vám, ale píš to pro to, že je to lék a má své nežádoucí účinky. Zkuste relaxovat třeba ve vaně, nebo jogu, psycholog, cokoliv. Až když Vám nic nepomůže, sahla bych po léčivu tohoto typu.

nemusíš psát anonymně, to není nic extra choulostivého. Co člověk, to jiná reakce. Nelze paušalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat