Gumová střecha nebo plechová

142
4.5.21 22:58

Gumová střecha nebo plechová

Zdravím! Máte někdo gumovou nebo plechovou střechu? Musíme si vybrat mezi těmito dvěma, ale nevíme. Jeden pokrývač doporučuje jednu a další druhou. U té gumy mě odrazuje, že jí vlastně nikdo nemá dostatečně dlouho na to, aby se dala vůbec odhadem říct její životnost. Plechová zase nevypadá někdy zas tak dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20151
4.5.21 23:12

Máme plechovou, hnědou, krásnou… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
5.5.21 13:23

Myslíš vybrat si mezi taškoplechem a lepenou? Proč máš na výběr pouze tyto dva typy? Mám chlapa střechaře, třebas by doporučil třetí variantu 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
5.5.21 15:07

Máme skoro sto let starý dům a prý na tyhle starý domy se nedoporučuje nic těžkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10441
5.5.21 15:09

Máme druhý rok plechovou, vypadá jako tašky, máme teda v černé barvě, předtím jsme měli na domě těžkou břidlici, plechem se to krásně odlehčilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
5.5.21 17:52

Trapez, taškoplech, falcovaná atd. Prostě jakákoliv plechová krytina je na starý dům to nej. Ale není zastánce pouze plechů, na novostavbu zase jsou skvělé tašky 🙋🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
6.5.21 16:07

Gumová (PVC) bývá svařená z gumových pásů, odolných a trvanlivých. Zatékání je téměř vyloučeno. Poškození se dá ale lehce opravit. Existují i ochranné nátěry, které vpodstatě zaručí doživotní trvanlivost.
Plechová, kvalitní, tak vydrží také vpodstatě nekonečně 30+. Pokud z ní začne lézt po 20ti letech barva, tak se také přetře a vydrží dalších 10, pak se zase přetře.
Na plochou střechu bych dal gumu. Plochá střecha není nikdy zcela rovná, také má určitý spád. Jen aby bylo jasno.
Na klasickou šikmou plech, pokud má konstrukce nízkou únosnost.

Ani v jednom případě se po určité době údržbě a drobným opravám nevyhnete.
Já bych rozhodně vybíral na základě konkrétních cenových nabídek.
Tj. Komplet materiál + práce. Porovnat a vybrat to levnější řešení. Co ušetříš teď, můžeš za 20 let vrazit do nějakého nátěru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34452
6.5.21 17:35

@shadowbabe taky je potřeba vědět sklon, a trošku něco o skladbě střechy. To se nedá takhle bouchnout, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
6.5.21 20:16

@inkakřivák tak jasný, střechař si pak musí konkrétní střechu vždy prohlídnout. Tohle byla pouze reakce „jakou krytinu na starý barák“ 🙋🏻‍♀️ Ona aj taška jde na starý barák, pak je ovšem velmi důležitá návštěva tesaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34452
8.5.21 18:22

@shadowbabe Nic proti, takže podle tebe strechar (hádám tím myslíš řemeslníka), to rozhodne? Nic ve zlém, ale do toho bych nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
8.5.21 19:59

On jen doporučí, ve finále si každej za sebe zodpovídá sám. Přiznám se, že už se asi motám v tom, co tady vlastně řešíme 🤷🏻‍♀️ 🌻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34452
9.5.21 07:24

@shadowbabe Já se snažím jemně naznačit, že střešní krytina se vybírá podle více kritérií a je důležité znát skladbu střešní konstrukce a využití prostoru pod ní. Z toho se musí vycházet. Samozřejmě pokud se jedná o půdu, s jednoduchým krovem, je to jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
10.5.21 08:38

My máme dost komplikovanou střechu, krovy poměrně úzké… Ta guma nevypadá špatně, co jsem koukala kolem na domy, které to mají, ale aby to za 15 let nevypadalo jinak :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
10.5.21 08:43

Jinak se musím podělit o jednu zajímavost - jeden starý pán, kousek od nás, s kterým jsem se dala do řeči, má tu nejhezčí střechu široko daleko, opravdu jako nová, a já se ho ptala, jestli je nová a on na to, že je 105 let stará :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat