Guttalax

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:09
Guttalax a otázky + rady.

Dobrý den, prosím, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s přípravkem Guttalax jak s kapky tak tablety? Co je lepší, a na co vše působí? Já bych to chtěla zkusit z důvodu hubnutí, zkusit jestli tyto přípravky pomáhájí nebo jsou bez účinku, prosím? Máte s těmito přípravky, vy povídalky nějaké zkušenosti, případně jaké a kolik jste zhubly za jakou dobu? Jaké jsou nežádoucí učínky těchto přípravků, co se u Vás vyskytlo? V lékárně jsem si koupila, jak tablety tak kapky dneska, chci se zeptat, kdy můžu začít užívat? Budu velmi ráda, když mi nějaké ty rady napíšete.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
anabel9
Kecalka 470 příspěvků 15.08.12 18:12

Kapky nefungují vůbec teda. A radši si to dej než půjdeš spát. Kámoška hodně zhubla díky tomu, že pila hodně ten projímavý čaj (jmenuje se nějak štíhlá linie nebo co).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:18
Pro: anabel9

Ahojky, děkuji za tvou rychlou odpověď. Chci se zeptat, s těmi kapky máš vlastní zkušenosti pouze špatné, případně tedy co ty tablety? Případně kdyby kapky zafungovaly, tak je jisté, že na wc půjdu až ráno, můžu v noci pociťovat nějaké křeče nebo bolesti břicha. Kde čaj projímavý, jak si specifikovala, mám koupit? Přesně mám tedy říct projímavý čaj- štíhlá linie, případně, jestli to není tajné jak velkou část váhy zruba zhubla, případně jestli dodržovala nějaký pohyb, případně jaký. A jakou stravu dodržovala? Říkáš tedy hodně pít, že ano? Po jaké době se nějaké účinky dostaví? Díky. K. :)

socina
Závislačka 4108 příspěvků 15.08.12 18:26

To je blbost :zed: Gutalax na hubnutí :zed:
Bacha na něj, střeva se na to zvyknou a pak přestanou normálně fungovat.
Pokud potřebujete nějakou podporu při hubnutí doporučuji Alli, ten zabraňuje vstřebávání tuku.
S Gutalaxem a podobných dobrotách dochází jen k úbytku vody :zed:

Mičule
Kelišová 5794 příspěvků 15.08.12 18:34

Páni, gutalaxem hubnout.to by mě fakt nenapadlo. :roll: mě kapky zabírají, ale rozhodně je užívám jen v nejvyšší nouzi při opravdu velké zácpě.
hubne se úpravou jídelníčku a zvýšením pohybu. tímto by sis jen zadělalana pořádné problém. od odvodnění, přes ztrátu živin a pod. vpodstatě by se z tebe stala bulimička.
rozhodně se do toho nepouštěj! držím palce ať zhubneš rozumější metodou :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:37
Pro: socina

Děkuji, potřebuji Guttalax i z důvodu zrychlení střev, dle lékářů je mám zpomalená. Důvod k Alli mám vyzkoušené bohužel bez efektu, i když jsem běhala pravidelně, panovala vždy u mě v rodině zdravá a vyvážená strava bez efektu vše. Případně máš nějaké jiné léky, které pomáhaly, přitom Alli není nejlevnější a nemám s ním dobré zkušenosti? Případně při dietě jakou stravu užívat, pohyb, a jaké příprávky máš vyzkoušené. Díky. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:40
Pro: Mičule

Děkuji, potřebuji Guttalax i z důvodu zrychlení střev, dle lékářů je mám zpomalená. Důvod k Alli mám vyzkoušené bohužel bez efektu, i když jsem běhala pravidelně, panovala vždy u mě v rodině zdravá a vyvážená strava bez efektu vše. Případně máš nějaké jiné léky, které pomáhaly, přitom Alli není nejlevnější a nemám s ním dobré zkušenosti? Případně při dietě jakou stravu užívat, pohyb, a jaké příprávky máš vyzkoušené. Máš nějaké metody, které by mi pomohly, na co tedy Guttalax pomáhá, mě to bylo zejména doporučeno na zpomalená střeva, zácpy a podobné věci. Co pomáhá více kapky nebo tablety? Chci se zeptat, s těmi kapky máš vlastní zkušenosti pouze špatné, případně tedy co ty tablety? Případně kdyby kapky zafungovaly, tak je jisté, že na wc půjdu až ráno, můžu v noci pociťovat nějaké křeče nebo bolesti břicha. Díky.

Brusiinka*
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 15.08.12 18:49

Koukám jako blázen :D. Guttalax beru v případě nouze největší (jakože 5 dnů a nic) večer 15 kapek, přes noc klid a druhý den jdu třeba 5×, křeče v břiše, atd. A hlavně: musím jít při prvním pocitu, protože bych se pos…
Zhubnout bych teda taky potřebovala, ale takhle teda ne.

Mičule
Kelišová 5794 příspěvků 15.08.12 18:50

Tak pochybuju, že by ti specialista doporučil na chronickou zácpu gutalax. byla si na gastroenterologii?
jestli projímadlo na delší užívání bych ti doporučila spíš něco s Lactulosou. těch přípravků je víc.
jinak žádné drsné diety sem nikdy nedržela. nejsem vyžle ani tlustá. prostě se snažím jíst rozumě. v těhotenství tím spíš. tzn. přidat víc zeleniny a ovoce, ubrat především na pečivu, těstovinách a všech pšeničných výrobcích. když pečivo tak spíš celozrné (pozor, ne všechno tmavé je celozrné, spousta je jen barvená). rozhodně snídat! denně alespoň pět pravidelných jídel, a večeřet min. 2-3hodiny než jdeš spát.
a samozřejmě hodně pij. pokud trpíš na zácpu, tak obzvlášť.
to jsou dle mě obecné zásady. myslím, že v tom není žádná věda. no pokud si to chceš opravdu hlídat, tak pohledej energetické hodnoty a začni vážit. nevím co víc ti poradit.
na tu zácpu určitě zajdi k dr specialstovi.
ještě mě napadá koupit psyllium (vláknina)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:53
Pro: Brusinka*

Ahojky, děkuji za tvou rychlou odpověď. Chci se zeptat, s těmi kapky máš vlastní zkušenosti pouze špatné, případně tedy co ty tablety? Případně kdyby kapky zafungovaly, tak je jisté, že na wc půjdu až ráno, můžu v noci pociťovat nějaké křeče nebo bolesti břicha. Kde čaj projímavý, jak si specifikovala, mám koupit? Přesně mám tedy říct projímavý čaj- štíhlá linie, případně, jestli to není tajné jak velkou část váhy zruba zhubla, případně jestli dodržovala nějaký pohyb, případně jaký. A jakou stravu dodržovala? Říkáš tedy hodně pít, že ano? Po jaké době se nějaké účinky dostaví? Díky. K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 18:56
Pro: Mičule

Mám od odborníků, lékarníků i gastroenterologií doporučené toto jestli to zabere nebo ne, v případě že ne dají mi napsat, lepší přípravky. Všechny rady, co jsi napsala už dlouho dodržuji bez efektu. Jinak díky.

Brusiinka*
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 15.08.12 19:01

Tablety jsem nezkoušela, v noci spím a o čaji jsem já nic nepsala :).

mmch. ta Lactuloza by dlouhodobě byla určitě lepší. Zajímalo by mě, který dr. předepíše DLOUHODOBĚ Guttalax

Mičule
Kelišová 5794 příspěvků 15.08.12 19:06

@Brusiinka* no to sme dvě. opravdu si myslím, že si autorka diskuze silně vymýšlí. dle mě si dlouhodobě gutalax naordinuje pouze bulimička. dle reagcí a nicku bych tipovala, že má max. těch 17 let. škoda každé rady

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 19:07
Pro: Brusinka*

No mě to doporučili, protože jsem vyzkoušela mnoho přípravků bez efektu, jestli něco pomůže a nic. Prý mám zkusit toto tak týden, jestli zabere, případně budou hledat příčinu potom. Můžež mi povědět, když si dám kapky vydržím na wc jít až ráno nebo mě budou v noci bolesti břicha budit, jaké s tím máš zkušenosti? Případně jak často ráno půjdu na wc, máš i nějaké nežádoucí učinky, např. zvracení, mdloby, teploty nebo něco jiného? A na co jsi to využivala ty. Jinak krom toho čaje se omlouvám, překlepla jsem se. K.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.12 19:09
Pro: Mičule

Mám zpomalená střeva, zácpy bylo mi to doporučeno, jestli to pomůže nebo ne. Pak budou dělat další vyšetření. Dík, za odpovědi tvé jestli nemáš zájem nepiš, nepotřebuji Tě. K.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama