Gymnázium Budějovická, nebo Omská

20.4.17 12:05

Gymnazium Budejovicka nebo Omska

Dobry den, dcera delala prijimaci zkousky na tato dve osmileta gymnazia. O obou jsem toho dost precetla, ale porad se nemohu rozhodnout, ktere z nich je lepsi - zejmena z hlediska pratelskosti prostredi. Prosim poradte mi. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.5.17 22:20

Prosim moc o radu - dcera se dostala na obe tato gymnazia, neznate alespon jedno z nich pro nejake reference. Je to moc tezke rozhodnuti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
3.5.17 22:26
@Barbarka píše:
Prosim moc o radu - dcera se dostala na obe tato gymnazia, neznate alespon jedno z nich pro nejake reference. Je to moc tezke rozhodnuti…

Moc gratuluji dcera je velka sikula pri mnozstvi prihlasenych deti. Budejovicka ma velmi dobre jmeno, chodila tam neter na klasicke ctyrlete a byla tam spokojena. Omskou neznam, co mate bliz?
Moje starsi dite se loni nedostalo na Budejovickou na sestilety a bylo hodne zklamane, ale bylo 12 pod carou, coz na 30 prijatych deti bylo uz moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3669
3.5.17 22:28

@Barbarka Já jsem chodila na Gymnázium Budějovická před 17 lety a většina učitelů z mé doby tam ještě je. Ptala ses na přátelskost prostředí. No nevím, záleží na konkrétním vyučujícím, ale co se týká přípravy na VŠ, tak z naší třídy se až na jednu těhotnou dostali na vysokou všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 09:16

Dekuji moc za komentare. Jsme samozrejme radi, ze se dcera dostala na obe gymnazia, ale asi by bylo jednodussi, kdyby to za nas rozhodl osud a dostala se jen na jedno :P Je to pro me tezsi rozhodnuti, nez jsme cekala - ona sama nevi a ja tak beru zodpovednost za osm let jejiho zivota :nevim: Nechci, aby detstvi venovala skole, ale zase je jasne, ze prijeti na VS je tale moc dulezite kriterium. Kdyby vas k tomu jeste cokoli napadlo, budu moc rada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
4.5.17 10:06
@Barbarka píše:
Dekuji moc za komentare. Jsme samozrejme radi, ze se dcera dostala na obe gymnazia, ale asi by bylo jednodussi, kdyby to za nas rozhodl osud a dostala se jen na jedno :P Je to pro me tezsi rozhodnuti, nez jsme cekala - ona sama nevi a ja tak beru zodpovednost za osm let jejiho zivota :nevim: Nechci, aby detstvi venovala skole, ale zase je jasne, ze prijeti na VS je tale moc dulezite kriterium. Kdyby vas k tomu jeste cokoli napadlo, budu moc rada…

A co dat na pocit a ptat se dcery kde se citila a kde se ji libilo vice?

Jinak netere rocnik na vysokou sel cely krom 5 lidi, z cehoz tri kluci sli rovnou po mature do ciziny, jedna holka modelingovala a hned se presunula do Milana a neter zkusila konkurz na letusku, dostala se i absolvovala uspesne vycvik, tak sla litat a nejakou soukromou vysokou VŠO nebo VŠEM si dodelala pri litani nejak loni v 26 letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3669
4.5.17 11:45

@Barbarka Když jsem nastoupila na 7leté studium na GyBu po páté třídě ZŠ, byl to pro mě šok, očekávali tam mnohem větší samostatnost a já sesbírala známky, na které jsem ze základky vůbec nebyla zvyklá. Se samými jedničkami byl taky navždy konec, musela jsem se víc učit, ale zase mě GyBu dobře připravilo na VŠ, která pro mě byla spíš pohodovější než gymnázium. Studium na GyBu bylo náročnější než na jiných gymnáziích, ale já si nestěžuju, aspoň jsem si mohla vybrat VŠ podle sebe a ne podle toho, kam se nehlásí moc studentů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama