Gymnázium J. Heyrovského nebo Gymnázium Ch. Dopplera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tadama
Kecalka 309 příspěvků 01.05.19 22:57
Gymnázium J. Heyrovského, Gymnázium Ch. Dopplera - zkušenosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo děti na 8 gymnáziu v Praze - buď J. Heyrovského, nebo Ch. Dopplera? Syn byl přijat na obě, a teď nevím, které zvolit. Neměli jsme favorita. Nepočítala jsem, že se dostane na obě. Chtěla bych poprosit o Vaše zkušenosti, dobré i špatné. Předem díky :mavam:

Reakce:
Hobitka
Kelišová 5326 příspěvků 01.05.19 23:07

Z techto dvou bych volila Dopplera.

tadama
Kecalka 309 příspěvků 01.05.19 23:24
@Hobitka píše:
Z techto dvou bych volila Dopplera.

Díky, můžu se zeptat, z jakého důvodu Dopplera?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 23:39

@tadama Ahoj - já chodila na Dopplera a můj brácha na Heyrovského :D Takže asi takhle - ono se nedá říct, že by jeden byl vysloveně lepší a druhý horší. Vždy je to i o tom, jakého chytnete učitele, jaká se sejde třída a hlavně o tom, jak se k tomu staví člověk sám. A taky o tom, co jde dál studovat. Já se na gymplu učila víc jak brácha a bralo se to, že jemu to prostě jde líp. Ale na VŠ potom sám říkal, že vidí, že proti jiným neměl nejlepší gympl - neuměl třeba derivovat/integrovat, celkově toho neuměl tolik, jako já, když jsem vyšla. Ale to se týká spíš přírodovědných věcí, já zase měla tragické jazyky, i jsem to blbě chytla s učiteli. Takže jsem po gymplu k VŠ platila ještě jazykovku…ale sama říkám, že se to moc hrotí s výběrem gymplu. Ono se to během prvního semestru často srovná - důležitější je základka. A tedy ještě jde o to, jestli mluvíš o 8letym nebo 4letym - brácha byl na 8 a já na 4letym, nakonec jsem toho po gymplu uměla víc, ale i jsem se víc učila. Tlačili na nás prostě víc…no hlavně bych volila podle dojíždění a kde se líp člověk cítí. Protože ta léta se už nezopakují a tak ať je to co nejpříjemnější ;)

canaglia
Závislačka 4016 příspěvků 01.05.19 23:54
@tadama píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo děti na 8 gymnáziu v Praze - buď J. Heyrovského, nebo Ch. Dopplera? Syn byl přijat na obě, a teď nevím, které zvolit. Neměli jsme favorita. Nepočítala jsem, že se dostane na obě. Chtěla bych poprosit o Vaše zkušenosti, dobré i špatné. Předem díky :mavam:

Určitě na Dopplera. Zkušenosti mám s oběma, jedna holka mi studovala na Heyráku, další na Dopplerovi. Další dvě na Keplerovi. A důvod - na Heyráku se moc nenaučila sama učit.

tadama
Kecalka 309 příspěvků 02.05.19 00:11
@canaglia píše:
Určitě na Dopplera. Zkušenosti mám s oběma, jedna holka mi studovala na Heyráku, další na Dopplerovi. Další dvě na Keplerovi. A důvod - na Heyráku se moc nenaučila sama učit.

Díky! Já jsem nepočítala, že by se syn na Dopplera dostal, tak jsem ani nic nezjišťovala. Až teď jsem četla na tento gympl spíš negativní zkušenosti a špatné recenze, které mě překvapily. Špatní učitelé, ošklivé sociální zařízení, žádná mimoškolní činnost. Byla Tvoje dcera v jazykové nebo matematické třídě? Mám taky obavu, že v matematické třídě budou samý kluci :?

canaglia
Závislačka 4016 příspěvků 02.05.19 01:03
@tadama píše:
Díky! Já jsem nepočítala, že by se syn na Dopplera dostal, tak jsem ani nic nezjišťovala. Až teď jsem četla na tento gympl spíš negativní zkušenosti a špatné recenze, které mě překvapily. Špatní učitelé, ošklivé sociální zařízení, žádná mimoškolní činnost. Byla Tvoje dcera v jazykové nebo matematické třídě? Mám taky obavu, že v matematické třídě budou samý kluci :?

V matematické. Nebyli tam samí kluci. Doppler je dobrá volba. Zejména pokud směřuje do matematické třídy.

mroe
Neúnavná pisatelka 15518 příspěvků 02.05.19 05:51

Mam dite aktualne na Heyraku. S Dopplerem neporadim, tam nechtela( pry jsou tam sami kluci).kdyztak nappus, co te zajima do SZ.

Hobitka
Kelišová 5326 příspěvků 02.05.19 13:24

@tadama Muj pocit, ze se tam student nauci vyssi pracovni moralce. Samozrejme pak zalezi na dalsich okolnostech. Matematicke tridy tam jsou vyhlasene a studenti umi o dost vic oproti jinym gymplum.

Váš příspěvek
Reklama