Gympl nebo základka?

26.6.14 18:14

Gympl nebo základka?

Ahoj,

co doporučujete v období ZŠ kdy je možné přejít na 6 leté gymnázium?

Zkusit, nebo se na to vykašlat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
cher
26.6.14 18:17

Můj názor je, že na VŠ, pokud člověk chce, může z jakékoli školy, ale už něco umí. Po gymplu člověk neumí k uživení téměř nic. Kdyby mé dítě bylo echt inteligentní a mělo samé jedničky s prstem v nose, pak bych možná o gymplu uvažovala. Můj syn měl jedničky a dvojky, tak jsem tuhle možnost neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
19200

To se takhle nedá říct, záleží na dispozicích dítěte přeci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17220

Já jsem pro to zkusit, vykašlat se můžeš vždycky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17220
26.6.14 18:18

@cher
Myslíš, že ti s dvojkama by na víceletý gympl radši chodit neměli? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
26.6.14 18:19

Tak zalezi na konkr. decku., jestli je ten gympl nejak zamerenej atd. Ja bych osobne dala prednost znovu zakladce a pak nejakou dobrou stredni. Gympl je dle myho hrozna nejistota pac se v nejakych 12 letech neda rict, jestli dite bude mit na vejsku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
26.6.14 18:21

Ahoj. poslala bych dítě na gymnázium! potom uvidíte, jak tam bude fungovat. a pořád je to lepší příprava na přijímací zkoušky a vůbec docházku na čtyřleté střední školy než ti poskytne většina základek. určitě si uvědomuješ, že gympl není výhra, jen příprava na další studium. poohlédla bych se po jiném než všeobecném gymnáziu, nebo alespoň tom, který nabízí alespoň jednu třídu zaměřenou na přírodní vědy nebo humanitním směrem. být rodičem dítěte v tom věku, tak se nebojím ani poslat jej třeba na obchodku nebo průmyslovku, na VŠ se dá dostat prakticky z jakékoli. :palec: @HolubičkaEva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807

Vždyt nevíš, co to dítě bude bavit, třeba by šlo raději po ZŠ na průmyslovku, zdrávku, lepší než se patlat na gymlpu, pokud by neměla ambice na VŠ, což ted neodhalíš.
A s těmi dvojkami… záleží na tom, kolik jich je a jestli to jsou dvojky 1,5 nebo 2,4…, někdo kdo má jednu, at klidně jde, ale pokud už na prvním stupni jich má několik? :nevim: To teda nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43557

Z víceletého gymplu se dá po kvartě (9. třída) přejít na jakoukoli SŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5827

@HolubičkaEva To je věc názoru. Záleží na každém dítěti a posouzení zda je, nebo není studijní typ. Můj syn měl od první třídy stále samé jednićky a na gympl jsme ho nedali a ani on nechtěl. Neumí se učit a škola ho nebaví. Pro mě je lepší, aby byl na základce s výborným prospěchem a v 9.tř. si mohl vybrat nějakou dobrou odbornou střední školu, obor, který ho bude zajímat a bavit, než aby se trápil na gymplu a domů nosil trojky, čtyřky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24534
26.6.14 18:22

Já osobně bych dítě na víceletý gympl dala pouze tehdy, pokud by po tom samo toužilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
cher
26.6.14 18:23
@Catus píše:
@cher
Myslíš, že ti s dvojkama by na víceletý gympl radši chodit neměli? :think:

No, myslím, že ne, protože na víceletém gymplu z toho můžou být trojky, čtyřky. A pro mě je lepší, když syn bude lepší průměr na zš, než slabší na gymplu. Ale to je pouze můj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
17220
26.6.14 18:24
@cher píše:
No, myslím, že ne, protože na víceletém gymplu z toho můžou být trojky, čtyřky. A pro mě je lepší, když syn bude lepší průměr na zš, než slabší na gymplu. Ale to je pouze můj názor.

Já to beru podle sebe.
Kluk na základce dvojky, teď na gymplu trojky. No netvrdím, že mě to neštve, ale hlavu mu neutrhnu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
26.6.14 18:27

Pokud je dítě studijní typ, gympl. jesltiže není studijní typ a přesto mu základka prochází na „jedničky s prstem v nose“, tak pro něj gympl nemusí být vhodný… podle mě nemusí mít samý jedničky, to já jsem taky nikdy neměla, ale záleží spíš na povaze a přístupu dítěte. co na to dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3010
26.6.14 18:28

Tak jsem tu jak koukam jedina, ale ja bych ditko, pokud by melo dobre znamky a snadno se ucilo poslala na gympl. Jak uz tu nekdo psal, prestoupit na stredni skolu muze vzdycky. Gympl mu da lepsi vseobecny prehled a ve vetsine pripadu (dle me zkusenosti) vyrazne lepsi jazykovou pripravu… nehlede na to, ze se dostane do spplecnosti prevazne motivovamych chytrych vrstevniku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama