Gympl nebo zdrávka, je těžká medicína a latina?

10.7.21 21:04

gympl nebo zdrávka, je těžká medicína a latina?

Dobrý den, moje 14ti letá sestra by chtěla jít v budoucnu na medicínu a neví jestli se má hlásit na gympl nebo na zdrávku. A taky jestli by to zvládla, má po celou záklku samé jedničky, ale bojí se latiny je opravdu latina hodně těžká? :D Sestra bude moc ráda za odpověd S pozdravem Tereza :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8068
10.7.21 21:14

Rozhodne na gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 21:14

Ja myslim, ze lepsi je spis gympl. Ale myslim, ze lidi na medicinu chodí i ze zdravky. Latina asi nebude nejvetsi problem, horsi bude anatomie, atd. Asi je to pro lidi, co se řadí učí. Ja nemam medicinu, ale odbornou biologii.

• Citovat
  • Nahlásit
498
10.7.21 21:15

Jestli chce jít na medicínu tak spíš ten gympl…zdravka ji na přijímačky na medinu nepřipraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1527
10.7.21 21:18

Rozhodne gympl. Jestli ted ma strach z latiny, tak gympl ji semele. Medicina je neskutecne tezky obor na uceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
10.7.21 21:19

Urcite gymnazium. Latinu bych neresila, to bude to nejmensi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171

My jsme měli latinu jako volitelnou i na gymplu, ale běžné to asi není. A myslím si, že na medicíně ta latina není ve stylu, jakým se učí živé jazyky, ale prostě biflovačka pojmů… takže jestli se nebojí návalu učení obecně, tak zrovna z latiny bych nějaký zvláštní vítr neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713

Gympl, ze zdravky nema moc sanci se dostat na medicinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
10.7.21 21:21

Gympl na 100 procent. Přijímačky jsou z biologie, fyzicky a chemie a zdrávka na to většinou nestačí. Z celého našeho ročníku (150 lidi) se dostal v roce 2010 pouze jeden ze zdravky. Latina je úplně v pohodě, horší jsou jiné předměty (anatomie, patologie pro mě). Na medicínu je potřeba mít dobrou paměť a zároveň logické uvažování, ale odsedět a aspoň jednou učivo přečíst se musí a na medicíně toho jsou kvanta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
10.7.21 21:22

Šla bych raději na gympl, já sama jsem na medicínu z gymplu šla. Medicína lehká není, ale je to hodně o tom, jestli se člověk umí a je ochotný to učit. Když jsem se učila pravidelně a průběžně, šlo to krásně i na vyznamenání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 21:35

Medicinu jsem vystudovala a urcite na gympl. Ze zdravky se tam ani moc lidi nedostali, natoz, aby se udrzeli. Vyhazovalo se na chemii. Latina byla naprosto pohodova a vubec bych se ji nebala, to je to nejmensi.

• Citovat
  • Nahlásit
25
10.7.21 21:38

Latinu jsem měla 4 roky na gymnáziu, pak v prváku na veterině. Brnkačka- zlomenina stehenní kosti - prostě 1.pád a 2.pád. Střední, krajní, čelní… Anatomie je daleko těžší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70016
10.7.21 21:42

Latina je v poho. onacto neni ani latina, spíš názvosloví. hodně je to i řecké. jinak rozhodne gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12931
10.7.21 21:52

Latinu jsem měla na gymplu tri roky, to není nijak složité. Jak už bylo řečeno, jazyk jako takový se tam učit asi nebude a gympl je jasne lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2788
10.7.21 21:59

Latina je brnkačka a má jednoduchou logiku (měla jsem ji na farmačce). Lépe sestru určitě připraví gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat