Můj nový gynekolog kontroloval, zda nemám skoliózu

Anonymní
15.11.19 10:46

Gynda - Zažily jste to některá?

Ahoj holky, teď jsem přišla z gyndy, byla jsem poprvé u nového doktora, můj předchozí odešel do důchodu. Prohlídka klasika, doktor byl mladej (z toho jsem měla trochu obavy), ale byl příjemnej, no a hlavně docela pečlivej. Co mě však zarazilo, řekl mi ať se svléknu do půl těla a předkloním se, že mi zkontroluje páteř. Řekl mi to krátce poté, co jsem mu řekla, že se s přítelem snažíme o miminko. Záda mi pak jen okomentoval, jo to je dobrý, skoliózu nemáte. Bylo mi hloupý se ptát, proč to zjišťuje, ale ještě jsem nezažila, že by mi doktor kontroloval jinou část těla, než tu ze „svého“ oboru. Teď abyhc se bála jít k zubaři, že mi tam budou koukat třeba do zadku :D Zažila jste to některá taky? Proč by ho měla v souvislosti s gynekologickou kontrolou zajímat moje páteř?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
15.11.19 10:48

Ne to sem nezažila, to řešila max moje praktická a posílala mě na ortopedii. Na gynde bych kontrolu páteře nečekala, max třeba prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
15.11.19 10:50

Nezažila jsem to, ale těhotenství je na záda docela nápor, tak možná to chtěl zkontrolovat, abys kdyžtak mohla začít včas s nějakou rehabilitací nebo cvičením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13386
15.11.19 10:50

Ne. Na gynekologii kobtroluji to, co maji a k tomu prsa 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11754
15.11.19 10:52

Doufám, žes měla na sobě podorsenku.
Ne, nesetkala jsem se s tím a páteř bych si od gynekologa k9ntrolovat nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5250
15.11.19 10:53

Jednou prsa, za x let, mám pořád toho samého. :nevim: jinak nikdy nic. Ale tak dobrý, ne? Zrovna že by po mě vystartoval gynekolog, že jsem svlečená, to bych se bála ze všeho nejméně :lol: :mrgreen: nebo proč ti to vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
15.11.19 10:53

To je divnýýýýý… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
15.11.19 10:54

Nezažila a doufám, že nezaziju. Kdybych se predklinila n
Tak mi vše spadne až na zem :roll: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
15.11.19 10:55

Protože problémy se zády můžou vést k funkční neplodnosti, to pak řeší např. cvičení Mojžíšové – a tam už je to trochu víc hardcore, odblokování kostrče per rectum apod. Nevidím na takové zběžné kontrole nic divného ani špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565

Sice je to zvláštní, ale pro mě pochopitelné…někdy jsou problémy s otěhotněním způsobené právě páteří…a pak se poctivě musí cvičit „Mojžíšová“ atd…tak možná toto byl ten důvod???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Tak googlím a čtu, že skolioza může mít vliv na neplodnost, tak možná proto…že se ptal, jak dlouho se snažíme, tak říkám asi půl roku…potom jen řekl, že pokud by se i nadále nedařilo, mám se k němu objednat a budeme to řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
3868
15.11.19 10:56

Nestalo se mi to, ale přijde mi fajn, že se lékař zajímá i o věci které s jeho oborem souvisí (zdánlivě) jen okrajově :palec:

Příspěvek upraven 15.11.19 v 10:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
15.11.19 10:56

To jsou od některých neskutečně blbý kecy. Bolesti v zádech mívají gynekologickou příčinu a každý pečlivý gynekolog se, zejména v souvislosti s těhotenstvím, o stav páteře zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21026
15.11.19 10:58

Myslím, že je jen pečlivý a uvědomuje si souvislosti. Za což bych byla ráda. I když jo, překvapilo by mě, že se gynekolog stará o záda, ale vlastně to není tak nelogický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11754
15.11.19 10:59

No dobře, tak to může vysvětlit a poslat k ortopedovi nebo praktickemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat