Gynekolog a hormonální antikoncepce

19.2.20 12:57

Gynekolog a hormonální antikoncepce

Zdravím holky, potřebovala bych znát váš názor. Asi před 4 měsíci jsem vysadila hormonální antikoncepci. Je mi 21 let a brala jsem ji asi od 16ti. Vysadila jsem ji kvůli snížené chuti na sex (která se mi mimochodem ještě nevrátila :think: ) a celkově kvůli její škodlivosti, o které čtu poslední dobou dost často. Nedávno jsem byla u gynekologa a ten mě začal přesvědčovat o tom, že kondom je hrozně nespolehlivá ochrana a že pokud nechci otěhotnět, měla bych opět nasadit prášky.. že mi prý předepíše nějaké, které libido nesnižují :nevim:. Osobně si myslím, že prostě HA je svinstvo. Nepociťuji žádnou změnu kvůli vysazení prášků (až na nepravidelnou ms), ale myslím si prostě, že není úplně přirozené do sebe cpát hormony, když se jde chránit i jinak. Na druhou stranu, jsem uprostřed studia a s přítelem jsme se shodli, že miminko by prostě nepřicházelo v úvahu. Navíc, ten doktor mě fakt vyděsil.. Myslíte, že ten kondom je fakt tak nespolehlivý? A nemáte někdo nějaké rady, co se toho libida týče? Už jsem z toho zoufalá, kdyby to opravdu bylo práškama, tak by se to už srovnalo, nebo ne? Děkuji :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6969
19.2.20 13:01

Žádné vedlejší účinky s HA nemám, plus ne každá ha sedne každému, občas je třeba jich vyzkoušet víc. Kondomu nevěřím, není pro mě spolehlivou ochranou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15628
19.2.20 13:03

Čili o tom víš kulový a akorát ses nechala zmasírovat kampaní na netu. Od koho jsi četla ty články o škodlivosti? Nějaká odborná obec nebo jedna paní povídala? Chraň se čím ti to vyhovuje, je to jen tvoje věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
19.2.20 13:04

Z meho pohledu je pri spravne manipulaci kondom spolehlivy. Pouzivali jsme pred druhym ditetem dva roky a nebyl problém. Jinak vliv antikoncepece pretrvava i po vysazeni, myslim, ze nejaka udavana doba, kdy se s tou zmenou telo vydovnava je pul roku. Ale je to individualni, muze to byt kratsi a delsi. A ohledně libida, tam krome antikonce je spousta veci, co ji ovlivnuje. Stres, vytizeni, dlouhodobejsi vztah a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
19.2.20 13:04

Kondomu nevěřím..nikdy jsem si to s ním neužila, protože jsem se bála..
HA jsem brala v kuse 13 let, ted má hormonální tělísko.
prášky jsou nejspolehlivější ochrana, pokud se berou jak mají..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
19.2.20 13:05

Já po vysazení HA ohledně chuti na sex nepociťovala žádné změny :nevim: stále nic moc :lol: Přestala jsem s ní kvůli pročištění před snažením o miminko a potom s ní stejně nejspíš zase začnu :lol: Kondom mi neseděl spíš kvůli tomu, že ho musíš mít furt při ruce a mrcasit se s ním, než že bych si říkala, jestli je nespolehlivý. Hodně jsme daly taky také na „plodné dny“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1003
19.2.20 13:05

Antikoncepci jsem brala stejne jako ty, ted uz ji pres 10 let nemam, celou dobu pouzivam kondomy a vsechno je v pohode. Za celou dobu se stalo dvakrat, ze kondom sklouznul (mivam hodne silne stahy behem orgasmu, tak jsem ho tak nejak proste vcucla :mrgreen: ), a zjistili jsme to az po akci, takze jsem si zasla pro prasky po. Dite doma nemam, takze pocitam, ze kondomy funguji - pouzivame zpravidla Durex, Pasante nebo Primeros.

S libidem neporadim, mne se to upravovalo taky delsi dobu.

I doporuceni doktoru je fajn prebrat si vlastnim rozumem. Mne zas zubarka doporucovala nechat si vytrhat vsechny zdrave osmicky. Preventivne. Tak urcite 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
19.2.20 13:10

Ha už bych v životě nebrala. V podstatě nic, co obsahuje hormony… Včetně tělísek. Je to svinstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5442
19.2.20 13:17

@LaEllaX souhlasim, ovsem pouze jednou jsem se setkala s tim, ze mi lekarka rekla, ze by nepredepsala HA ani vlastni dceri…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11815
19.2.20 13:21

Prasky jsem vysadila taky proto, ze uz jsem je brat nechtela, ale v zasade v dobe, kdy uz bych se diteti nebyla branila, do te doby jsem mela strach to nechat na chlapa…nicmene uz je to mozna 10 let a pouzivame kondom bez problemu, jako ochrana to neselhalo. Je tam o neco mensi mira spolehlivosti nez HA a hlavne zalezi na chlapovi, muzes zvazit kombinaci s nejakou jinou nehormonalni metodou, ktera tu spolehlivost zvysi. Jinak hormony se mi po vysazeni srovnavali temer rok, i proto bych ji uz nikdy nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10178
19.2.20 13:31
@Anetaa120 píše:
Zdravím holky, potřebovala bych znát váš názor. Asi před 4 měsíci jsem vysadila hormonální antikoncepci. Je mi 21 let a brala jsem ji asi od 16ti. Vysadila jsem ji kvůli snížené chuti na sex (která se mi mimochodem ještě nevrátila :think: ) a celkově kvůli její škodlivosti, o které čtu poslední dobou dost často.

Od kdy teda aktivne sexujes, kdyz ti v 16 HA snizila chut na sex? 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3392
19.2.20 13:32

Tuhle kampaň žeru :roll: ano jsou to hormony ale špatný jsou v podstatě všechny prášky :roll: jenže všude píšou jak to způsobuje neplodnost a další podobný věci tak to všechny přestaneme brát :pankac: hlavně potom nezapomenout dceru naočkovat proti rakovině děložního čípku která má nežádoucích účinků mnohem víc než HA :lol: a k otázce přes kondom jsem nikdy neotěhotněla ale o kondomy v dlouhodobým vztahu nestojím, neužiju si to tolik jako bez

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 13:33

Pouzivala jsem kondom s ruznymi partnery 15 let a nikdy jsem s tim nemela zadny problem. Nikdy neprasknul, nebyla jsem neplanovane tehotna (asi jsem si to na minutu nepomyslela, ze bych mohla..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 13:41

@Anetaa120 kondom používáme už přes 5 let. Nikdy jsme žádnou „nehodu“ neměli. Že si to s ním někdo neužije, je spíš o zvyku. Mě trvalo nějaký čas než se mi hormony a vše srovnalo (libido, psychika). I ty procesy v těle teď vnímám mnohem líp. Máme 2 děti a já prostě cítila, že mi antikoncepce nedělá dobře. Jednalo se hlavně o psychické stavy. Nechápu jak ti doktor může tvrdit, že je kondom nespolehlivá věc. Když pominu nějaký výzkumy a procenta u nespolehlivosti, tak by neměl vůbec pomíjet, že tě to chrání před pohlavně přenosnými nemoci. Upřímně doufám, že mojí dceři, doktor nebude cpát do hlavy, ať kondom nepoužívá.

• Nahlásit
  • Citovat
22934
19.2.20 13:48

@Anetaa120
Kondom mě nikdy nezklamal, mám jen jedno plánované dítě. Neberu HA jako svinstvo, spíš jako velký vynález člověka. Zdravá žena se jí nemusí bát. Existují i jiné typy ochrany, ale pokud ještě studuješ a chceš studium dokončit, věnovala bych antikoncepci velkou pozornost. Tvůj gynekolog tě zná víc a může ti opravdu předepsat antikoncepci na míru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama