Gynekolog nepozná těhotenství?

Anonymni
1.9.07 12:57

gynekolog a nepozná těhotenství??

Měla jsem takový dotaz,před dvěma týdny jsem měla asi 3pozitivní testy, včera jsem byla na gyndě a nechtěla jsem se přímo ptát jestli mohu být těhotná, ale bolí mě bricho, tak jsem řekla jen to, a doktorka me vyšetřila, ale na nic nepřišla..beru HA, tak těhotenství možná rovnou vynechala..nevím..ale radši jsem si včera odpoledne udělala ještě jeden těhu test a okamžitě byl silně pozitivní.. :roll: =)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
1.9.07 12:58

teda s tou HA je to tak, že by jsem jí brát měla :oops: .. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
7366
1.9.07 13:18

víš já nevím co čekáš… Já bych na tvém místě byla k doktorce upřímná. Stejnak tam asi budeš muset znovu, kdybys jí řekla rovnou o co jde… Dělala ti UTZ? Na začátku těhu stejně musí dělat ten vnitřní, aby něco viděla. Nebo myslíš, že při vyšetření sahá do dělohy a snaží se najít embryo? Nebo jak to měla poznat? Samozřejmě je to gynekoložka a asi by jí to mělo napadnout, ale když jí řekneš beru HA a bolí mě břicho, myslíš, že ona si řekne - aha, tak to asi bude těhotenství.
Já nechci bejt hnusná, ale ten tvůj nadpis Gynekolog a nepozná těhotenství vypadá, jakobys chtěla, abychom tu psaly Jé no ta je strašná, okamžitě zmněn doktora!

Bejt tebou, jdu k doktorce s tím, že máš pozitivní těh. test a ona ti řekne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
1.9.07 13:20

Tomu moc nerozumím, jak měla brát antikoncepci??? A proč si mu to neřekla? Myslím, že pokud nekoukal ultrazvukem, tak to poznat ze začátku nejde. Mě si pozvali na první kontrolu v 8. týdnu a bez ultrazvuku taky moc neviděl, děloha se tak rychle nezvětší… aspoň myslím. Ale já bych to teda nevzdržela a zeptala se. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
1.9.07 13:21

Milá anonymní,
jsem z toho lehce zmatená - teď antikoncepci bereš, nebo ne? 8O Každopádně bych na tvém místě šla k MUDře znovu, ono bolesti břicha nejsou zdaleka specifickým a hlavním příznakem těhotenství a pokud je těhu mladé, nemusí to poznat bez UTZ. Každopádně v těhu se antikoncepce užívat nesmí, to snad víš. Bez dr. jistotu asi těžko získáš (aspoň ne do doby, než začne růst pupík :wink: ) a rozhodně bych tentokrát začala pozitivním těhu testem. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.9.07 13:39

Ahoj, já jsem byla na prohlídce a byla jsem těhu asi 6.týdnů, kontrola (na křesle) dopadla dobře a vyřčeno, přijďte se ukázat za 1/2 roku.Tak jsem zahrála na dr. habaďůru (protože podle testu jsem věděla, že těhu jsem), řekla jsem mu, že před 1/2 rokem jsem měla na vaječnících cysty a dr. říkal, že by se to mělo ultrazvukem zkontrolovat. Tak mi řekl, ať se ještě položím a říká „pravá strana v pořádku, levá … a teď se zarazil, ta taky, ale je možné, že… a otázka kolik máte dětí?“, jsem mu řekla že děti nemám, že mám kluky 3 a prý jestli je možné, že jsem těhotná. Já samozřejmě, že to možné je a že jsem si to myslela. No a tak dopadlo mé určení těhu a to byl pan primář s letitou praxí a bez ultrazvuku by to nepoznal, tak brzo taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
1.9.07 16:47

Na začátku těhu bez ultrazvuku těžko někdo něco pozná. Kdybych měla podezření, že jsem těhu, tak to doktorovi řeknu a nehraju na něj pro mě nepochopitelnou habaďůru…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
1.9.07 17:08

A to ti to ma poznat na ocich, nebo jak? 8)
kdyz se na rovinu zeptas, tak se dozvis - at uz ti udela UTZ nebo odebere krev. ale jinak nevim, co cekas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
2.9.07 08:11

Já byla na prohlídce asi ve 3tt, s tím, že mi test ukázal pozitivní a Mudr ani na UTZ to zatím nepoznal, pozval si mě až za 14dní. To už bylo vidět krásně. Proto, pokud tu UTZ nedělal, tak to asi těžko mohl poznat. A taky nechápu, ty jsi otěhotněla přes Antikoncepci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
2.9.07 12:47
melanie píše:
teda s tou HA je to tak, že by jsem jí brát měla :oops: .. :wink:

Měla, ale nebrala, pokud správně chápu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24919
2.9.07 12:51

Při běžné prohlídce to dr. jen těžko pozná, když ho na to neupozorníš. A pokud jsi na začátku těhu. a dr. si myslí, že bereš HA, tak nemá šanci to poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
2.9.07 14:28

Když jsem šla k dr. s tím, že můžu být těhotná, byla jsem v 8- 9. tt a při prohlídce pohmatem řekla, že si není jistá, a dělala UTZ. Budeš muset s barvou ven, ať vyšetřuje cíleně; ne že bych ti to přála, ale mohlo by to být i něco jiného, horšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
2.9.07 21:19

No já to teda nepochopila-proč jsi jí neřekla že HA nebereš a že máš pozitivní testy??? Těhotenství se jen tak vyšetřením nezjistí ( v tak raném stádiu), kolikrát ani na UTZ to není vidět- diagnostikuje se vaginálním utz anebo odběrem krve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
2.8.12 16:37

Ahojky, před měsícem jsem byla u gynekologa, bylo mi zle, jako kdybych byla tehotná, s přítelem jsme se snažili, a prsa jak mě bolely, no prostě jsem si byla jistá, řekl mi, že zatím nic nepozná a objednal mě na ultrazvuk, jenže mezítím jsem dostala menstruaci, o dva dny dříve, po menstruaci jsem šla na ultrazvuk a nic, jenže pak mi bylo špatně zase, doktor mi řekl, že těhotná nejsem, jenže tenhle měsíc menstruace nepřišla a test mám pozitivní, zítra jdu na gyndu, má někdo prosím podobnou zkušenost? Myslíte, že jsem těhotná už delší dobu a prostě to nepoznali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15410
2.8.12 17:11

Stepi, jsou dvě možnosti, první je, že jsi byla těhotná i před měsícem, ale z nějakého důvodu oplodněné vajíčko odešlo s menstruací (já tomu říkám neplatný pokus a nepátrám dál, příroda ví své) a tento měsíc jsi otěhotněla znovu. Druhá varianta je, že jsi již ve druhém měsíci těhotenství, ale tentokrát by již těhotenství mělo být poznat (teda pokud by jsi byla ve 2 měsíci). První případ znám z vlastní zkušenosti (menstruaci jsem však dostala 14 později), o druhém případu jsem pouze slyšela, že se stát může. Běž k dr. a řekni mu, že máš pozitivní testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama