Gynekolog (Karviná, Ostrava, okolí), který neřeší vše jen léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magdalenka13
Nováček 5 příspěvků 12.10.18 15:09
Gynekolog (Karviná, Ostrava, okolí), který neřeší vše léky

Zdravím ženy :mavam:
Jdu za Vámi pro radu ohledně gynekologa, který neřeší vše jen léky a hormonální antikoncepci. 5 let chodím k panu doktorovi, se kterým jsem celkem spokojená. Sice mi pomohl s mými neustalymi záněty a výtoky, ale k tomu všemu vedla cesta plná antibiotik a ostatních léků. Jako jediná mi pomohla autovakcina, kterou mi nakonec nechal udělat. V době, kdy jsem k němu přišla poprvé, jsem přecházela od jiné dr, která vyšetření velmi zanedbavala. Pan doktor mi diagnostikoval polycystické vaječníky a v 15 letech nasadil HA. I přes to, že jsem s ním spokojená, vadí mi, že HA vidí jako jedinou možnost k tomu, aby vaječníky pracovaly. Po šesti letech brání HA ji chci vysadit, jelikož mi začaly hodně otekat nohy, prasat žilky, nemám žádnou chuť k sexu a celkově mi připadá, jako bych kvůli HA nepoznala ani sama sebe, jelikož ji beru od doby, kdy jsem prakticky byla ještě dítě. Vím, že tohle může být doktorovi jedno, jestli HA beru nebo ne, ale tak nějak bych chtěla mít i trošku jeho podporu a ne potom poslouchat, že on přece říkal, že tu HA brát musím 8o už jednou jsem vysadila, jen na chvíli, samozřejmě jsem neměla ani MS a on mi potom rázně řekl, že HA prostě brát musím, dokud nebudu chtít otehotnet. Miminko zatím neplánujeme, ale chci zkusit problém řešit bylinkami a hormonální jógou a chci taky konečně poznat sama sebe bez ovlivnění téhle chemie :). Znáte tedy nějakeho doktora s takovým přístupem? Vím, že je takových opravdu málo, ale přeci jen :) předem děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 17:30

Karviná - Barbora Kunzová, Konderla nebo Šturc. S těmi jsem byla vždy moc spokojená.

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 21:01

No… pokud muzes prestat pred otehotnenim a bude to akceptovat, tak proc bys nemohla ted? Doktori (i ti fakt dobri) dneska resi antikoncepci vse … ja osobne brala od 16 do 34, asi v 31 jsem si dala pauzu na mesic a nesedlo mi to… tak jsem najela zas na HA… ale ted jak jsem vynechala tak super :-) telo se meni… pokud nechces brat tak neber, pokud jsi jinak s doktorem spokojena a nikoho lepsiho nenajdes a nechces se dohadovat, muzes rict vzdycky ze planujes (i kdyz neplanujes) apod. Samozrejme normalni doktor by mel akceptovat, ze nechces brat HA (zdravotni duvody, nabozenstvi nebo proste tvuj nazor), ale tak to bohuzel vzdy nefunguje :)

Magdalenka13
Nováček 5 příspěvků 12.10.18 21:37
@Yopii píše:
No… pokud muzes prestat pred otehotnenim a bude to akceptovat, tak proc bys nemohla ted? Doktori (i ti fakt dobri) dneska resi antikoncepci vse … ja osobne brala od 16 do 34, asi v 31 jsem si dala pauzu na mesic a nesedlo mi to… tak jsem najela zas na HA… ale ted jak jsem vynechala tak super :-) telo se meni… pokud nechces brat tak neber, pokud jsi jinak s doktorem spokojena a nikoho lepsiho nenajdes a nechces se dohadovat, muzes rict vzdycky ze planujes (i kdyz neplanujes) apod. Samozrejme normalni doktor by mel akceptovat, ze nechces brat HA (zdravotni duvody, nabozenstvi nebo proste tvuj nazor), ale tak to bohuzel vzdy nefunguje :)

Jojo, přemýšlela jsem nad tím a asi máš pravdu. Přinejhorším jedním uchem tam druhým ven :D kolikrát mi cpal antibiotika a nakonec jsem recept vyhodila, než se s ním dohadovat a vysvětlovat proč je nechci, když už mi je píše po několikáté a já se cítím dobře :D jinak je v pohodě, v dnešní době je těžké najít dobrého doktora :think:

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 21:47

Magdalenka 13
No ja mam vyborne doktory v ostrave, ale vim, ze v tomhle jsou proste profici a zadne nase alternativy urcite vazne brat nebudou (to ve skole totiz treba nemeli)… to znamena ze jsou sice perfekt ale v urcitych vecech rekneme nepruzni :-D a ztratit fakt dobreho doktora je vetsi skoda nez byt shovivava k jejich nazoru… navic muzi vetsinou nejcasteji nejlip vedi jak se ma zachovat zena (jak kdyby tu frndu nosili oni) :D

Magdalenka13
Nováček 5 příspěvků 13.10.18 08:14

@Yopii jj, já snad zažila jen jednu doktorku na neurologii, která mi sice nabídla i klasickou léčbu, ale spíše mi doporučila bylinky, což mě teda mile překvapilo :-) já teda nejsem typ co věří, že vše vyléčí bylinky, a když jsou třeba léky, tak prostě beru léky, ale zrovna u té HA mi to přijde zbytečný zásah do těla, když je v dnešní době tolik možností ochrany. Ke všemu mi poslední dobou opravdu více škodí. Jinak já právě měla gyndařku ženskou, která vše odbývala, jako by žádné ženské problémy ani neznala :nevim: za to gynekolog je opravdu důkladný a pečlivě dělá všechna vyšetření, i když je fakt, že někdy je až moc chytrý a mám sto chutí se ho zeptat, co má vlastně mezi nohama :lol:

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 13.10.18 09:01

Alternativu bych resila asi vedle gynekologa, tzn.nechala bych si dobreho a alternativu lze resit i tak ...... ale pokud najdes dva v jednom jak doporucovala anonymni tak super :D v ostrave je bylinkarstvi kde ti poradi v tomto a pokud nechces brat HA (a neohrozi te to na zdravi coz podle toho co pises ne) tak neber a hotovo… muzes to zkusit bez doktora s HA v supliku a kdyby ti to nesedlo tak na ni znovu najet

ivana.sy
Povídálka 11 příspěvků 23.10.18 19:46

Pokud chceš jet přírodní cestou, tak nechoď ke Kudělkovým. Mají dobré jméno, pacientky si je dost chválí, ale já mám za poslední dobu pocit, že se kapku zaprodali Maďarsku. Tělísko, antina, nebo tablety na podporu růstu placenty - vše maďarský výrobce. A bylinky navíc nejsou job. Na druhou stranu HA dobrý job je. Pro tělo nic extra, ale téměř žádný doktor proti HA nepůjde.
Myslím, že bys měla hledat mezi mladšími doktory. :lol: tam je šance, že jsou otevřeni něčemu alternativnímu. A hledej lékařku- ženskou :think:

Magdalenka13
Nováček 5 příspěvků 23.10.18 20:31

@ivana.sy děkuji za reakci. Na Kudělkovy jsem četla chválu, ale pak taky někde i to, že taky rádi používají ha jako všelék. Hledala jsem právě ženu, ale nenašla. Myslela jsem tedy, že přeci jen zůstanu u toho svého, ale teď jsem za ním byla se zapáchajícím vytokem. Z výsledků vyšly „jen“ kvasinky (pro mě opravdu jen, jelikož po tom všem čím jsem trpěla, mi přijde, že kvasinky se dají prelečit nejlépe). Následně jsem měla něco v moči. I přesto že jsem mu řekla, že potíže s močením nemám ( i když na chronické záněty moč. měchýře trpím, ale tentokrát je to opravdu ok) napsal mi znovu nějakou vakcínu (tu která se 10 dní bere, 10 dní ne), kterou mi napsal už snad 10×. Já ji doopravdy brala asi dvakrát, ale stojí to dost peněz a nezabralo to ani trošku a on to ví, z toho důvodu mi taky potom nechal udělat autovakcinu. Plus mi napsal něco na ty kvasinky a dodal, ať tedy posílím imunitu. Až doma jsem si všimla, že kromě tablet na zavádění mi napsal i antibiotika! Na kvasinky!!! Vždy jsem byla zdravé dítě a co jsem v péči pana doktora, tak se mi objevují alergie, jsem pořád nemocná. Nechci to na nic svádět, ale myslím, že je to právě z důvodu, že mi pan doktor pořád psal atb. Časem jsem je už ani nebrala. Neříkám, že občas nejsou třeba, někdy to bylo opravdu jediné co mi pomohlo. Ale napsat je na kvasinky, ještě když se mi právě po atb vždy kvasinky objevily, mi přijde už docela síla. Ke všemu po posledních dvou návštěvách mi už ani nepřijde tak pečlivý jako kdysi, sdělila jsem mu, že mi natekaji nohy, že mám vyšší cholesterol a ani mi neudělal žádné krevní testy, když beru ha 6 let. Neudělal mi je za těch 6 let ani jednou. :nevim: napsal detralex a to bylo vše. Už jsem neměla ani silu s ním něco řešit, takže znovu hledám, teď už opravdu. Hodně přemýšlím nad panem doktorem Šturcem, na něj jsem slyšela taky dost chvály… :think:

PS : omlouvám se, že jsem se tak rozepsala :D

Magdalenka13
Nováček 5 příspěvků 24.10.18 13:57
@Anonymní píše:
Karviná - Barbora Kunzová, Konderla nebo Šturc. S těmi jsem byla vždy moc spokojená.

Děkuji za tipy. Právě přemýšlím nad Šturcem nebo Barborou Kunzovou. Na Šturce jsem slyšela i četla chválu, ale na paní doktorku od nikoho nic, ani na internetu, tak nevím :nevim:

ivana.sy
Povídálka 11 příspěvků 25.10.18 12:18

Přiznám se, že to jméno mi nic neříká. Neznám nikoho kdo by k ní chodil -myslím doktorku Kunzovou. Konderlu jsem zažila v NsP a ten byl moc fajn.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >