Gynekolog nebo gynekoložka?

18.7.21 20:08

Gynekolog nebo gynekoložka?

Ahoj holky,
kdo je lepší gynekolog nebo gynekoložka.. Chodím k ženě a nejsem spokojená, ale před mužem se celkem bojím a nevím zda bych se tak otevřela o svých problemech. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
634
18.7.21 20:17

No ono to spíš bude o daném člověku než o tom, jestli je to muž nebo žena. Chodila jsem ke 3 gynekologům. První byla starší doktorka- divím se, že k ní ještě někdo chodí, druhý byl doktor - celkem fajn, třetí gynekoložka- naprostá spokojenost. V porodnici jsem taky na žádné kontrole neřešila, jestli mě vyšetřuje žena nebo muž :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
18.7.21 20:18

Určitě to nejde takhle zevšeobecnit, dobří doktoři jsou mezi muži i ženami, spíš bych hledala podle osobního doporučení nebo recenzí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
18.7.21 20:24

Jestli se před mužem-gynekologem stydíš, tak si najdi jinou gynekoložku. Nejde o to, které pohlaví je ve své profesi lepší, skvělý může být muž i žena. Záleží, co víc vyhovuje tobě. Problém je jen ten, že gynekoložek je míň než gynekologů (aspoň v mém okolí).

Já jsem taky dřív preferovala gynekoložky, protože mi to u muže nebylo příjemné. Teď už je mi to tak nějak jedno. Člověk se nad to musí povznést a vnímat gynekologa jako profesionála, který se na tebe dívá jen a jen z lékařského hlediska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33003
18.7.21 20:33
@terezicka92 píše:
Ahoj holky,
kdo je lepší gynekolog nebo gynekoložka.. Chodím k ženě a nejsem spokojená, ale před mužem se celkem bojím a nevím zda bych se tak otevřela o svých problemech. Děkuji :srdce:

Nedovedla jsem si představit chodit k muži gynekologovi a zvládám to už dost let. Nemám žádné extra problémy, ale nestydím se zeptat. Když má celý den ruce v ženských orgánech, tak si myslím, že ho jen tak nějaká věc nerozhází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
18.7.21 20:37

Chodím k muži, ještě ke všemu mladému a docela pěknému a lepšího doktora jsem neměla 🙂 sice jsem se ze začátku styděla, ale na to si člověk zvykne 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
18.7.21 20:37

Na mé gynekologii je každý den jiný doktor. Někdy chlap, někdy ženská - lidi se objednávají podle toho, ke komu chtějí. Ale před coronou, když jsem tam mohla přijít i neobjednaná, jsem se dostala k většině z nich.
Za sebe můžu říct, že strašně záleží na samotném člověku, než na tom, jestli je to chlap nebo ženská. Ale chodím k chlapovi, který je strašně fajn a nemám problém mu cokoliv říct. Fajn si pokecáme, zasmějeme se a dobrý. Už mi „odrodil“ druhé dítě a jsem spokojená.
Ale jednou jsem tam přišla k jinému doktorovi a ten byl jako hodně divný. Měl takové nemístné poznámky a celkově se mi protivil. Stejně tak jako jedna doktorka tam.
Ono je to možná strašně divné roztahovat nohy na cizího chlapa, ale dá se to překonat, když je v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
18.7.21 20:42

Měla jsem staršího doktora.. Byl super sranda s ním byla dokázal pomoct vůbec jsem se před ním nestydela, není za co je to běžná kontrola jako každá jiná. Pak jsem se přestěhovala a mám nyní za dr. Ženu a musím říct že je skvělá.. Chodím tam v tehotenstvi teď ráda je s ní sranda a vždy pokecáme 😁 😁 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12933
18.7.21 20:52

Určitě není třeba se do něčeho nutit nebo to pretrpet. Vyber si zenu dle recenzi, doporučení.
Musím ale rict, ze fakt záleží na osobnosti a časem třeba dospěje k tomu, ze je ti to jedno.
Vzhledem k tomu, ze si člověk může vybrat, tak si proste vyber podle sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17894
18.7.21 20:54

Měla jsem dost gyn. problemu a vystřídalo se na mě doktorů a doktorů… Nebolestivé vyšetření jsem měla spíš od chlapů než ženských…teď u obvodního gyn.se střídá doktorka s doktorem a tam mi vyhovují oba dva.. nicméně po zkušenostech dávám přednost chlapovi když si můžu vybrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14453
18.7.21 21:08

Nejdřív jsem měla gynekoložku, jenže po pár letech odešla do důchodu a přenechala svou ordinaci mladému gynekologovi. Měla jsem z toho dost obavy, ale byla jsem příjemně překvapená. Můj gynekolog je skvělý :palec:
Ale bude to o člověku, ne o pohlaví daného lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70027
18.7.21 21:12
@terezicka92 píše:
Ahoj holky,
kdo je lepší gynekolog nebo gynekoložka.. Chodím k ženě a nejsem spokojená, ale před mužem se celkem bojím a nevím zda bych se tak otevřela o svých problemech. Děkuji :srdce:

měla jsem to obráceně. chlapa, ne moc spokojena. nechtela jsem přejít k zenske, protože nějaká iracionální představa, že holka gynekolozka je divná. nakonec je fajn. ještě před tím divný gynekologem chlapem jsem měla jiného chlapa a byl cajk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
18.7.21 21:17

Delam ve zdravotnictvi (mozna proto mam zkresleny nazor) a mam gynekologa i pediatra pro dite chlapa… Nevim proc, ale prijdou mi primejsi, vse resi bez zbytetecnych emoci… Vzdy super profesionalni a skutecni odbornici… Chte nechte, my zeny dokazeme dost casto soudit, popripade vlastni zkusenost zamenovat za objektivni fakt… U chlapu se to dle meho nedeje…

Ale je to asi i o povaze cloveka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2774
18.7.21 21:31
@Speku píše:
Delam ve zdravotnictvi (mozna proto mam zkresleny nazor) a mam gynekologa i pediatra pro dite chlapa… Nevim proc, ale prijdou mi primejsi, vse resi bez zbytetecnych emoci… Vzdy super profesionalni a skutecni odbornici… Chte nechte, my zeny dokazeme dost casto soudit, popripade vlastni zkusenost zamenovat za objektivni fakt… U chlapu se to dle meho nedeje…Ale je to asi i o povaze cloveka…

tak asi to je o povaze, ale chápu, že se některé ženy třeba nemusí cítit komfortně u muže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
18.7.21 21:37
@alejandra píše:
tak asi to je o povaze, ale chápu, že se některé ženy třeba nemusí cítit komfortně u muže

S tim souhlasim, otazka je jestli je to predsudek nebo zkusenost… Me se zase paradoxne lip sveruje chlapovi… Ale jak jsme psala, mam to v povaze… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat