Gynekolog (Praha) a porodnice bez úplatků? Jde to?

4
13.7.20 14:51

Gynekolog (Praha) a porodnice bez úplatků? Jde to?

Dobrý den/Ahoj,

jsem 9tt, žiju v Praze, kde chodím ke gynekologovi. Platím zde 1200 Kč za roční kartu (už to jsem měla problém zkousnout, ale byla jsem se svým gynekologem spokojená). Dnes jsem na kontrole odmítla těhotenský balíček za 3500 Kč a on se začal chovat neuvěřitelně arogantně, řekl mi, že tady se platí za komfort a že jsem v Praze a ne někde na vesnici… Odbyl mě za 10 minut a dal mi najevo, že asi nepatřím do jeho klientely.

Máte doporučení na gynekologa v Praze a okolí, který ctí svojí profesi a neúčtuje si takto nesmyslné poplatky? Nemám problém si připlatit za jednorázové pomůcky, za fotky miminka, ale proč 3,5 tisíce? Myslíte, že mě vezme takto v 1. trimestru?
Zároveň tip na porodnici? Přemýšlím o tom úplně vynechat Prahu právě z důvodu této arogance a uplácení, které nepodporuji! A přemýšlím o porodu v Příbrami či Písku, ale trochu se bojím vzdálenosti. Nechci nikoho uplácet, ale zároveň nechci, aby se ke mě chovali jak ke kusu hadru. Chci mít možnost rodit v klidu, bez zbytečných nástřihů atd.

Je Praha opravdu tak zkažená? Upláceli jste při porodu vy? Můj partner je z Košic, ačkoliv je proti, tak to podporuje a vedeme kvůli tomu dost vyhrocené diskuze. Slovensko je na tom ještě hůř a pro ně je uplácení nezbytná součást dnešní medicíny a porodů obzvlášť :( Já věřím, že v i Praze se najdou lékaři, kterým nejde primárně o peníze a svoji práci dělají zodpovědně i bez obálky.

Díky za vaše názory a pěkný den všem.

Zuzana

Příspěvek upraven 13.07.20 v 15:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4595
13.7.20 15:05

Ahoj ja chodím v praze do strašnic do gynfemu jsem tam spokojena. Jediné roční poplatek mají 500,– ten jsem platila za celou dobu jen 2× a teď udělali pro těhotny balíček za 800,– že tam jsou ty fotky ale screening budu platit to mi dr říkal že je za 1200,–
Jsem taky v 9tt :D A myslim si že te urcite někde vemou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
13.7.20 15:05

@zuza_be při porodu jsem nikoho neuplacela, chování lékařů a sester v porodnici bylo úžasné. Dětské sestry na šestinedělí byla teda hrůza, ale jinak po mě nikdo nechtěl ani zrnko kávy a ani já jsem nic nenosila. Jen jsem pak na všechny napsala krásné hodnocení a doufám, že jim to pak pan primář dál v odměnách. Jinak s lékaři v Praze je to poslední dobou šílené. Na tyhle balíčky nemají nárok a neměli by to po ženách chtít. Ale je těžké najít někoho kdo to nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2222
13.7.20 15:16

Měnit gynekologa v Praze v prvním trimestru a ještě v situaci, kdy nechceš platit je promiň, ale čiré zoufalství. Buď ráda za dobrého lékaře, že Ty jsi zdravá a hlavně aby bylo zdravé i to malé a všechno bylo v pořádku. Tomu podřiď své chování jestli Ti můžu radit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
13.7.20 15:20

Já chodím v Letňanech - Progyn. Platím ročně 500 Kč a měla bych mít díky tomu nějaké výhody, které jsem ale moc nezkoumala. No a teď jsem 21+5 a zatím mi nikdo žádný těhotenský balíček nenutil, zato mi dělá rychlý ultrazvuky každou návštěvu (dle VZP jsou v těhotenství propláceny jen 3 ultrazvuky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4595
13.7.20 15:20

@roba18 jak se to vezme jestli na to mají nárok, je to soukromá gynekologicka ambulance takže si může říct o co chce a u mého gynekologa tomu odpovídá vybavení, test na cukrovku dělají u nich a na všechny screeningy jim dojíždí doktor takže celé těhu chodiš stále tam. V nemocnicích či poliklinikach tyto poplatky gynekologie nemívají ale vybavení je děs běs, jeden čas jsem měla chuť změnit gynekologa abych ho měla blíže bydlišti a po zhlédnutí vybavení místní gynekologie na poliklinice jsem byla ráda za to kde doteď jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
13.7.20 15:22
@Pajik 76 píše:
Měnit gynekologa v Praze v prvním trimestru a ještě v situaci, kdy nechceš platit je promiň, ale čiré zoufalství. Buď ráda za dobrého lékaře, že Ty jsi zdravá a hlavně aby bylo zdravé i to malé a všechno bylo v pořádku. Tomu podřiď své chování jestli Ti můžu radit…

Promiň, ale lékaře, který se začne chovat arogantně jen proto, že si u něj člověk nechce zaplatit za nějaký balíček, bych nepopsala jako dobrého! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
13.7.20 15:25
@potvurka89 píše:
@roba18 jak se to vezme jestli na to mají nárok, je to soukromá gynekologicka ambulance takže si může říct o co chce a u mého gynekologa tomu odpovídá vybavení, test na cukrovku dělají u nich a na všechny screeningy jim dojíždí doktor takže celé těhu chodiš stále tam. V nemocnicích či poliklinikach tyto poplatky gynekologie nemívají ale vybavení je děs běs, jeden čas jsem měla chuť změnit gynekologa abych ho měla blíže bydlišti a po zhlédnutí vybavení místní gynekologie na poliklinice jsem byla ráda za to kde doteď jsem.

Já si na vybavení v nemocnici nemůžu stěžovat. Bylo tam vše perfektní. A to že můj gynekolog nedělá testy na cukrovku ale dělá je laboratoř, která je ve vedlejšich dveřích je mi vážně jedno. Platím jen za zrcadla. Dokonce i fotku mi udělal zdarma a utz dělal každou kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
13.7.20 15:29
@potvurka89 píše:
@roba18 jak se to vezme jestli na to mají nárok, je to soukromá gynekologicka ambulance takže si může říct o co chce a u mého gynekologa tomu odpovídá vybavení, test na cukrovku dělají u nich a na všechny screeningy jim dojíždí doktor takže celé těhu chodiš stále tam. V nemocnicích či poliklinikach tyto poplatky gynekologie nemívají ale vybavení je děs běs, jeden čas jsem měla chuť změnit gynekologa abych ho měla blíže bydlišti a po zhlédnutí vybavení místní gynekologie na poliklinice jsem byla ráda za to kde doteď jsem.

Ano, za nadstandard si sice soukromé ordinace mohou říci, kolik chtějí. Jenže vše má své limity, pokud těhotná prostě nechce zaplatit těhotenský balíček, tak nemusí. A nikdo by ji za to neměl penalizovat :zed:
Prostě jen nedostane ten nadstandard, nebo si např. za každé vyšetření zaplatí zvlášť - i když zrovna ty vyšetření, o kterých mluvíš, proplácí pojišťovna a tím pádem by žádný gynekolog neměl chtít peníze navíc - není to nadstandard.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35733
13.7.20 15:31

https://www.gy-nek.cz/ordinace.html na Mazurské je zadarmiko, platíš jen zrcadla, v Hnězdenské příplatek za nadstandardy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2222
13.7.20 15:32

@Myška321
Jo jasně, jako chápu, že to není ideální situace. Ale teď je už prostě na prd měnit gynekologa. Jestli není dobrej, jasně. Ale peníze by pro mě osobně tedy nebyly důvod dělat teď takové harakiri. :nevim:
Doktoři jsou taky jenom lidi, znám spoustu arogantních ale zároveň excelentních lékařů.
Třeba neměl svůj den a vůbec to s platbou nesouviselo. Já bych teď a kort v Praze neměnila. Sama jsem z Prahy, jsem těhotná a z oboru (jiného) a vím co říkám…
Blbě se hledá v prvním trimestru nový gynekolog a kort v situaci, když nechce nic platit. Je to realita ať se nám to líbí nebo ne.
Edit: nechci rýpat do zakladatelky, to bych radši nereagovala, ale byla to spíš rada a zkušenost.

Příspěvek upraven 13.07.20 v 15:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
13.7.20 15:32

Nedá mi to. Taky jsem platila baliček u své bývalé gynekoložky v Praze - a milá paní doktorka mi ani neoznámila, že v ambulanci končí, a tak mi poslední kontrolu neudělala jen mi sestřička zatelefonovala, že již nebudou a ať si již rovnou jdu do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4595
13.7.20 15:40

@roba18 všude to stejné není tam kde jsem byla ja měli ultrazvuk v jiné místnosti takže při běžné kontrole ho neměli jak využít což se mi nelíbí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
13.7.20 15:43

@Pajik 76 Hele já Ti nevím. Nepříjde mi to jako zoufalství. Jako zoufalství, ale i nehoráznost mi to příjde od těch doktorů - jako nadstandartní péči? A jakou? U mý bývalý gynekoložky to bylo před těhotenstvím, že použila jednorázový zdrcadla. Na výsledky jsem si stejně musela zavolat.
V těhotenství jsem si připadla jak debil: když bych to rozpočítala na návštěvu, tak to vyjde skoro 700kc na jednu návštěvu. Dál jsem musela zaplatit fotky. Na oGTT jsem šla jinam a na velký scrreening taky, kde se též doplácelo.
Navíc - zakladatelku zcela chápu a příjde mi to jako nefér brát si těhotnou jako rukojmí svých komerčních projektů. Má ji to nabídnout a přesně říct, co za to bude mít.
Rozumím tomu vzít si nadstandart - moci jít na kontrolu i v hodiny, které nejsou třebas vyhraženy pro těhotné, nečekat tam, moci si vzít s sebou na vyšetření kohokoliv. Mít k dispozici kontakt na lékaře, když mám potíže. Ale moje zkušenost je bohužel, nedobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
13.7.20 15:44
@potvurka89 píše:
@roba18 všude to stejné není tam kde jsem byla ja měli ultrazvuk v jiné místnosti takže při běžné kontrole ho neměli jak využít což se mi nelíbí

Nevím, píšu svou zkušenost. Můj gynekolog chce jen platbu za zrcadla, v těhotenství mi dělal utz pokaždé, na křesle, dál mi foto, řekl mi pohlaví, posílal na různá vyšetření a žádný balíček jsem neplatila. To co jiní nazývají nadstandardem in má jako standard. Osobně bych také žádné balíčky neplatila. Na pojištění platím už takhle šílené částky. Tak ať si to milí lékaři vykomunikuji s pojišťovnou, která ode mě peníze dostává pravidelně a ne malé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama