Gynekolog versus praktik - neschopenka v těhotenství

Anonymní
25.11.20 09:38

Gynekolog versus praktik - neschopenka v těhotenství

Dobrý den,
prosím zachovat anonym, chodí sem kolegyně a znají mou přezdívku a opravdu nepotřebuji, aby se to někdo dopředu dozvěděl.
Byla jsem u gynekoložky, potvrdila těhotenství. Jelikož jsem po potratu a nešlo to, o to větší radost. Mezitím mi začalo, bohužel, být špatně. Nezvracím, to bylo jen jednou, ale je mi tak zle - jako když máte už několikatýdenní kocovinu, na jídlo se nemůžu ani podívat. Jezdím do práce MHD, metro mi nedělá dobře, musím vystoupit, rozdýchat to, zase nastoupit…dojít pěšky…vlak je tragédie ještě větší. K tomu únava a neskutečný stres v práci. Měla jsem vždy stresové prostředí, ale to mi až tak nevadilo, ale minulý týden šéf tak řval - ne na mě, ale na lidi, nedávám to. Dvakrát jsem špinila, zrovna, když on neměl svůj den a všichni jsme byli v nervech - když jsem byla doma a vzala si dovolenou, bylo to lepší.
Včera mi gynekoložka řekla, že to je normální - ano, je, vím. A že uvidíme. Neptala jsem se na neschopenku, jen jsem řekla po pravdě, že to nedávám. Sestra říkala, že paní doktorka je na začátku nedává, až tak po 13.týdnu…upřímně říkám, že jsem neschopenku neměla 10 let, vždy jsem i s ATB chodila do práce. Teď je mi tak blbě, že už jsem si na to vyplácala i dovolenou, mám jen pár dnů na vánoce, jinak nic. Pomohlo by mi tak 14-dní, víc bych ani nechtěla.
Mohu jít za praktikem a říct mu to narovinu? Nebo co byste dělaly vy? Nechci zneužívat neschopenky, to jsem nedělala nikdy, ale už asi 3 týdny je mi tak blbě, že teď nevím, co dál.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26
25.11.20 09:46

Spíš gynekolog vystaví neschopenku. Podle mě se ani neptaj proc. Záleží na ženský. Já bych si ji vzala. Stres je špatný a tak aspoň pro tvůj klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
25.11.20 09:53
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím zachovat anonym, chodí sem kolegyně a znají mou přezdívku a opravdu nepotřebuji, aby se to někdo dopředu dozvěděl.
Byla jsem u gynekoložky, potvrdila těhotenství. Jelikož jsem po potratu a nešlo to, o to větší radost. Mezitím mi začalo, bohužel, být špatně. Nezvracím, to bylo jen jednou, ale je mi tak zle - jako když máte už několikatýdenní kocovinu, na jídlo se nemůžu ani podívat. Jezdím do práce MHD, metro mi nedělá dobře, musím vystoupit, rozdýchat to, zase nastoupit…dojít pěšky…vlak je tragédie ještě větší. K tomu únava a neskutečný stres v práci. Měla jsem vždy stresové prostředí, ale to mi až tak nevadilo, ale minulý týden šéf tak řval - ne na mě, ale na lidi, nedávám to. Dvakrát jsem špinila, zrovna, když on neměl svůj den a všichni jsme byli v nervech - když jsem byla doma a vzala si dovolenou, bylo to lepší.
Včera mi gynekoložka řekla, že to je normální - ano, je, vím. A že uvidíme. Neptala jsem se na neschopenku, jen jsem řekla po pravdě, že to nedávám. Sestra říkala, že paní doktorka je na začátku nedává, až tak po 13.týdnu…upřímně říkám, že jsem neschopenku neměla 10 let, vždy jsem i s ATB chodila do práce. Teď je mi tak blbě, že už jsem si na to vyplácala i dovolenou, mám jen pár dnů na vánoce, jinak nic. Pomohlo by mi tak 14-dní, víc bych ani nechtěla.
Mohu jít za praktikem a říct mu to narovinu? Nebo co byste dělaly vy? Nechci zneužívat neschopenky, to jsem nedělala nikdy, ale už asi 3 týdny je mi tak blbě, že teď nevím, co dál.
Děkuji.

Jestli máš praktika, co ti na požádání vystaví neschopenku, tak to zkus. Já teda nikoho takového nemám. Gyndařka mi napsat neschopenku ve 34 letech chtěla, já nechtěla dřepět doma. Dítě jsem donosila a byla v práci do 6 týdnů do porodu. Žaludek houpací celý den, odpoledne se mi chtělo spát. Že jsi s ATB chodila do práce, není nic na potlesk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
25.11.20 09:57

V takové situaci bych za praktikem došla, neschopenku si domluvila ihned a pouvažovala o změně gynekologa, pokud přes něj to domluvit nejde. Já vždycky urazila heslo, že těhotenství přece není nemoc, tak co, a na slova gynekologa hned na první prohlídce, kde se objevilo srdíčko, že neschopenku mi vystaví kdykoli, jsem jen převrátila oči, že jako proč… haha. O dva týdny později jsem byla ráda, že se vyhrabu z postele, abych do sebe nasoukala půl rohlíku a udělala doma nějaký základ. Já neschopenku nepotřebovala, pracovala jsem z domu, na sebe. Ale kdybych měla někam chodit na 8-9 hodin do kanclu, vyžádala bych si ji. Fakt bych to nedala. Dopoledne bych asi strávila někde nad mísou a po obědě usínala na stole… přístup lékařky mi připadá velmi neempatický, ano, normální to je, a taky je normální si v těhotenství chtít trochu ulevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:59

Gynekoložka mi zatím neschopenku nenapíše, až po 13. týdnu - ale to už jí třeba ani nebudu potřebovat a bude mi dobře. Řeším, zda to na rovinu říct praktikovi…ze svého okolí znám lidi, co na rovinu praktikovi řekli, že v práci to nedávají a na týden, 14 dnů jim na nervy napsal neschopenku. Nevím, k praktikovi chodím, až mi něco je.
Dělám v armádě, takže stresy tu jsou neskutečný, alespoň u nás na útvaru.
A co se věku týče, je mi 39 let. Příčí se mi jít za gynekoložkou a dožadovat se neschopenky, ona jí nenabídla na to, co jsem říkala, jen mi předepslaa léky na žaludek, abych se zklidnila.
V práci spíš přežívám, problém je dostat se i tím MHD do práce…

• Citovat
  • Nahlásit
8290
25.11.20 10:03

Nejideálnější je samozřejmě gynekolog..na druhou stranu, pokud to chceš na krátkou dobu, tak si skoč za praktikem, můžeš mu říct buďto pravdu nebo to uděláš jak většina národa - nahrajes to na silnou bolest zad..

Já byla s neschopenkou doma bohužel hned od začátku až do mateřské.. začátky paráda, ke konci jsem si už rvala vlasy :lol:

Jinak, nemocná do práce s ATB, netleskám..nejen že si škodila sama sobě ale mohla si nakazit lidi kolem sebe..třeba někoho kdo šel zrovna na ET nebo na KET..nebo s jinou nemocí..za mě je spíš toto nezodpovědné chování tak to prosím příště přehodnot a ušetři své zdraví a zdraví lidí kolem sebe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 10:03

@Bebeluska8 Já nemám ani home office, bohužel, už to u nás nejde. Takže opravdu jen dovolená, do konce roku 6 dní, s tím moc hitparády neudělám. Praktik může vystavit neschopenku těhotné? A na jakou diagnózu? Já se bojím, že mě vyhodí i on.
No já pracuji od 7 do 16, takže vstávám před pátou…v noci moc nenaspím, protože se courám na záchod.

• Citovat
  • Nahlásit
25.11.20 10:05

Tak požádej přímo doktorku, ne? Však to víš, že neschopenky dává i do 13 týdne, když to stav pacientky vyžaduje. Že neschopenku iniciativně nenabízí ještě neznamená, že ji nedává, když o ni požádáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
25.11.20 10:06
@Anonymní píše:
@Bebeluska8 Já nemám ani home office, bohužel, už to u nás nejde. Takže opravdu jen dovolená, do konce roku 6 dní, s tím moc hitparády neudělám. Praktik může vystavit neschopenku těhotné? A na jakou diagnózu? Já se bojím, že mě vyhodí i on.
No já pracuji od 7 do 16, takže vstávám před pátou…v noci moc nenaspím, protože se courám na záchod.

Prostě mu řekneš, že ti je zle a gyndařka to vidí jinak. Jestli by byl tak hodný a nechal tě 14 dní doma. Uvidíš, jak se zatváří. Žena ženu možná pochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 10:08

@Skaiqy Dneska už bych s ATB nechodila, měla jsem x let zánět močových cest, virozy se mi vyhýbají - jen tak na okraj. A vzhledem k mé práci, AČR, nebyl tu nikdo, kdo by mne zastoupil - nemohla jsem si to dovolit. Jak říkám, dnes už bych to neudělala. Už mi není dvacet.
Bolest zad? Hele, jsem v tomhle fakt nepolíbená, na to mi praktik vystaví neschopenku? A nebude mi chtít dát opich, který já nemůžu, když jsem těhotná?

• Citovat
  • Nahlásit
20308

Kdyz ji gynekolozka napsat nechce, tak ti ji muze napsat i ten praktik, pokud je s nim lepsi domluva. Me u prvniho taky prakticka psala neschopenku, bylo mi zle, nemohla sem ani chodit nebo cokoli pozrit, aby to neslo ven. Potom si tu neschopenku ke konci prebrala gynekolozka od te prakticke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499

No tak lekar musi do te neschopenky neco napsat :nevim: ale treba to praktik nejak vymysli…,ale chapu, ze jsi ani gyn. o tu neschopenku nerekla? Proc ne? Ze sestra neco rika…jako spineni muze byt treba naky hematom…bez znovu na gyn, rekni ze spinis, at te poradne prohledne ultrazvukem a rekni ji, jestli muze nechat 14dni doma..asi nedava do 13tt jen tak, ale kdyz mas problemy a hrozil by potrat, tak te urcite doma necha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
25.11.20 10:11

Já neměla teda problémy v začátcích ale až v druhém trimestru. Dle doktorů všechno normální, ale mi bývalo tak zle, do toho mi příšerně bušilo srdce, že jsem se nedokázala na nic soustředit. Motala se mi hlava.
Praktik na mě soucitně zamrkal, a řekl, že pokud se necítím dobře, tak bych mohla zůstat doma „než se vyléčím.“ Tehdy jsem mu poděkovala a rozhodla se, že ne, že to nějak přežiju. No o týden později jsem sebou v práci švihla a už mi neschopenku psal gynekolog.
Asi bych se zkusila pobavit s praktikem na přímo. Že je ti opravdu špatně a potřebovala bys neschopenku. Ale i praktik potřebuje důvod k vystavení, takže se třeba domluvit na špatném tlaku, nebo celkové slabosti, nebo špatný psychický stav - na to může taky napsat neschopenku. Ale asi jenom na nezbytně nutnou dobu, ne na půl roku a podobně.
Zkuste tam zajít a pobavit se. Ze zkušenosti lidí v mém okolí doporučuju tam opravdu fyzicky zajít. Lidi se mnohem snáz odmítnou přes telefon :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 10:11

@Pruhovaný_mýval Špatně jsi mne pochopila, od sestry vím, že gynekoložka nedává neschopenky do 13. týdne - to ještě nejsem, protože se může stát cokoliv a těhotnou bere až po 13. týdnu. Řekla jsem jí vše, co jsem tu napsala, ve zkratce a ona mi řekla, že mi napíše léky na žaludek - ať se zklidním. že to k tomu patří.
No a já dnes do práce cestovala metrem, vystoupit, nadýchat, nastoupit, pěšky…a doteď jsem moc nejedla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 10:12

@Kriss Tina A řekla jsi jí pravdu? řekla jsi praktikovi, že ti je zle kvůli těhotenství? Já mám doktora, je rozumný, ale chodila jsem k němu nemocná - nevím, jaký je jeho postoj k těhotným.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat