Gynekolog - zák. zástupce/důvěra

Anonymní
9.2.21 20:44

Gynekolog - zák. zástupce/důvěra

Ahoj holky,
dnes anonym - děkuji :kytka:
Nastíním situaci - kamarád vychovává dceru sám (12 let), maminka bohužel již nežije, ale byly jsme velice dobré kamarádky, takže s mladou slečnou mám velice hezký vztah a jsem taková ta správně „prdlá tetka“ :mrgreen:

Její tatínek je velmi ochranitelský, správný chlap, ale dceru vidí stále jako svou malou holčičku. Takže když dcera dostala první MS, tak to jaksi nedokázal pochopit :mrgreen: Chlap no..

Upřímně slečna je tělesně ještě velmi dětská - prsa nula nula nic; na těle žádný chloupek, ale MS už přišla a má ji pravidelně. Proškolená a tatínek taky - na nic se zbytečně neptat a kupovat do domácnosti ty a ty potřeby :mrgreen:

Dneska mi volala, jestli by se mohla stavit, že má problém.. Má fakt hrozný výtok :cert: na to nějaké sedací koupele nepomohou a je to regulérně na gyndu. Tak jsem volala k mému doktorovi, hned zítra by ji vzal (já mám zrovna zítra poradnu), ale nejsem její zákonný zástupce, abych ty papíry podepsala - musí její otec.

Jenomže ji strašně záleží na tom, aby o tom taťka nevěděl, že se stydí - jasně snažila jsem se ji taktně říct, že se není za co stydět, že prostě takové problémy ženy mívají, ale v tomto věku je to prostě těžké vysvětlit :zed:

Navíc se obávám, že jak ji kamarád ochraňuje a vidí jako „malou holčičku“, že začne řešit, že je doktor chlap a nebo, že by byl tak vystresovaný, že by chtěl jet raději taky. A hlavně to nejdůležitější, když za ním půjdu, tak se ve mně bije pocit zrazení její důvěry ve mě :( Když by byl pak v budoucnu nějaký problém, tak by třeba už nepřišla :nevim:

Doktor mi říkal do telefonu, že tak jak popisuji problémy a výtok, že se musí prostě podívat, že to bude chtít určitě přeléčit. Na radu doktora dala u nás sprchu a namazala se důkladně Clotrimazolem, aby do zítra nějak vydržela skrz svědění aj. Zkoušela jsem volat i na dětskou gyndu (doktorka žena), ale termín by byl až cca za 14 dní a tak dlouho ji trápit určitě nenechám.

Co byste mi poradily?
Spíš jak na toho velmi ochranitelského tatínka.. Přitom to je tak strašně fajn chlap, pohodář, ale jak jde o jeho maličkou, tak to mozek úplně přepne :zed:

Jinak jsme spolu probraly, co návštěva takového lékaře obnáší - vysvětleno úměrně jejímu věku a že zůstanu buď uvnitř s ní a nebo počkám venku. Tak by byla raději, kdybych tam s ní byla, ale hlavně ne taťka. Taky se mi morálně příčí třeba ten jeho podpis zfalšovat a taky má právo vědět, co se s jeho dcerou děje :nevim: Pak doma uvidí v koši nějaké obaly od léků a začne jančit :zed:

Holky předem dík za vaše rady a názory.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10133
9.2.21 20:55

Já bych mu to řekla určitě. Předem jsi se měla ještě zeptat doktora, jak v takovémhle případě postupovat, třeba by byl vstřícný a poradil, jak to vyřešit. Ale otec má prostě právo tohle vědět. Byl by z toho problém, už jen to, že by nedejbože mohla mít nějakou reakci na ty léky nebo něco podobného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9605
9.2.21 21:01

Jsem myslela, že dospelackej gyndar nesmí vzít dítě do 15 let…

Jinak bych to tátovi řekla, půjde s vama, v čekárně podepíše papír a dál s ní půjdeš ty… Měl by vědět o zdravotním stavu, vím, že holky o tom moc mluvit nechcteji, ale aspoň si zvykne, že některý problémy jsou normální. Neříkala bych mu to za jejima zády, ale normálně bych holčičce řekla, že mu to povím.

Jinak dcera měla podobny problém, objednala jsem ji na dětskou gyndu, měli čas snad za týden, ale než dojdeme, měly jsme dělat sedací koupele z hypermanganu, tak 5× denně, než jsme tam došly, bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10560
9.2.21 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
dnes anonym - děkuji :kytka:
Nastíním situaci - kamarád vychovává dceru sám (12 let), maminka bohužel již nežije, ale byly jsme velice dobré kamarádky, takže s mladou slečnou mám velice hezký vztah a jsem taková ta správně „prdlá tetka“ :mrgreen:

Její tatínek je velmi ochranitelský, správný chlap, ale dceru vidí stále jako svou malou holčičku. Takže když dcera dostala první MS, tak to jaksi nedokázal pochopit :mrgreen: Chlap no..

Upřímně slečna je tělesně ještě velmi dětská - prsa nula nula nic; na těle žádný chloupek, ale MS už přišla a má ji pravidelně. Proškolená a tatínek taky - na nic se zbytečně neptat a kupovat do domácnosti ty a ty potřeby :mrgreen:

Dneska mi volala, jestli by se mohla stavit, že má problém.. Má fakt hrozný výtok :cert: na to nějaké sedací koupele nepomohou a je to regulérně na gyndu. Tak jsem volala k mému doktorovi, hned zítra by ji vzal (já mám zrovna zítra poradnu), ale nejsem její zákonný zástupce, abych ty papíry podepsala - musí její otec.

Jenomže ji strašně záleží na tom, aby o tom taťka nevěděl, že se stydí - jasně snažila jsem se ji taktně říct, že se není za co stydět, že prostě takové problémy ženy mívají, ale v tomto věku je to prostě těžké vysvětlit :zed:

Navíc se obávám, že jak ji kamarád ochraňuje a vidí jako „malou holčičku“, že začne řešit, že je doktor chlap a nebo, že by byl tak vystresovaný, že by chtěl jet raději taky. A hlavně to nejdůležitější, když za ním půjdu, tak se ve mně bije pocit zrazení její důvěry ve mě :( Když by byl pak v budoucnu nějaký problém, tak by třeba už nepřišla :nevim:

Doktor mi říkal do telefonu, že tak jak popisuji problémy a výtok, že se musí prostě podívat, že to bude chtít určitě přeléčit. Na radu doktora dala u nás sprchu a namazala se důkladně Clotrimazolem, aby do zítra nějak vydržela skrz svědění aj. Zkoušela jsem volat i na dětskou gyndu (doktorka žena), ale termín by byl až cca za 14 dní a tak dlouho ji trápit určitě nenechám.

Co byste mi poradily?
Spíš jak na toho velmi ochranitelského tatínka.. Přitom to je tak strašně fajn chlap, pohodář, ale jak jde o jeho maličkou, tak to mozek úplně přepne :zed:

Jinak jsme spolu probraly, co návštěva takového lékaře obnáší - vysvětleno úměrně jejímu věku a že zůstanu buď uvnitř s ní a nebo počkám venku. Tak by byla raději, kdybych tam s ní byla, ale hlavně ne taťka. Taky se mi morálně příčí třeba ten jeho podpis zfalšovat a taky má právo vědět, co se s jeho dcerou děje :nevim: Pak doma uvidí v koši nějaké obaly od léků a začne jančit :zed:

Holky předem dík za vaše rady a názory.. :kytka:

Ale ona snad bude muset jít k dětskému gynekologovi, ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
9.2.21 21:26

@ivašot. však píše, že dětská gynda by ji vzala až za 14 dní, její gyndař by ji vzal zítra - tak 14 dní strávit s pálením a svěděním :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9605
9.2.21 21:38
@stinga píše:
@ivašot. však píše, že dětská gynda by ji vzala až za 14 dní, její gyndař by ji vzal zítra - tak 14 dní strávit s pálením a svěděním :nevim:

Jde o to, že normální gynekolog nesmí ošetřovat dítě mladší 15let…si myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 21:38

@Aduš8 Vidíš to, alergická reakce mě vůbec nenapadla.. Aspoň mám v rukávu i takový argument. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1551
9.2.21 21:39

Něco podobného jsem tu už četla, přijde mi to divné :think: Všechny ty tvoje popisy jsou nepatřičné, jako o tom, jak je holka vyspělá nebo ne, co to s tím má co dělat? :? Pokud je potřeba zákonný zástupce, nestačíš ty. A ještě píšeš, že bys podpis zfalšovala? 8o Holka nemá ani babičku, ani jinou příbuznou ženského pohlaví? Nějak ti to nevěřím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 21:49

@Tarinka @stinga @ivašot. Ahoj holky, děkuji za reakce :) Můj doktor může údajně přijmout i slečnu mladší 15 let - on učí i na VŠ a dělá garanta. Nevím jako laik, jak je to s atestací :nevim:
Nicméně mě ujistil, že opravdu jen krátce koukne a že pro mladé slečny se používají podstatně menší nástroje aj. No jsem z toho nervózní uz ted.. :zed:

Vím, že můj doktor je profík, nikdy mě vyšetření nebolelo, ale prostě jsem nervózní, aby byla ona v pohode :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1551
9.2.21 21:57

Jako řeknu ti to asi takhle, kdybys náhodou nebyla troll. Já zjistit, že mi „kamarádka“ vzala dítě na gynekologii a vůbec k jakémukoli lékaři bez mého vědomí, tak by si to za rámeček nedala a naprosto by skončila. To přece nemůžeš myslet vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
9.2.21 22:16
@Tarinka píše:
Jde o to, že normální gynekolog nesmí ošetřovat dítě mladší 15let…si myslím…

to nevím, možná je to něco nového :nevim: já sama jsem byla u mamky gynekoložky, když mi bylo 11 - a pak byla výhoda v 18, že už jsem u ní měla kartu, protože k ní je problém se dostat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
9.2.21 22:18

@Lil Kitkatt :nevim: ty by jsi jako 12letá svěřovala intimní problém své třeba 70leté babičce? já teda ne, navíc může žít třeba na druhé straně republiky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
9.2.21 22:19
@Lil Kitkatt píše:
Jako řeknu ti to asi takhle, kdybys náhodou nebyla troll. Já zjistit, že mi „kamarádka“ vzala dítě na gynekologii a vůbec k jakémukoli lékaři bez mého vědomí, tak by si to za rámeček nedala a naprosto by skončila. To přece nemůžeš myslet vážně?

ale ona ji tam nebere ze srandy, ta holka má problém, o kterém se stydí otci říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:26

Tatínek je super táta. Mně umřela také mamka a já jsem šla poprvé sama na gyndu v 15. letech. Otci jsem se nikdy nesvěřovala se zdravotními problémy. Byly mu ukradené.

U vás nemáte gynekoložku pro dívky do 15 let?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:32

@Lil Kitkatt Ahoj, děkuji Ti za odpověď :) Netusila jsem, ze kdyz jednou vyuziji položení dotazu anonymně, tak hned musím být troll :mrgreen:

Evidentně jak se nejedná o „ovulku, tehu-testiky, nevěru, osobní bankroty a exekuce“, tak to zde na fóru nemá patřičné místo.

Fyzický stav mladé slečny jsem zmínila z toho důvodu, že kdyby byla fyzicky již více vyspělá, tak že by ten progres v mladou slečnu viděl více i její taťka. Člověk se snaží napsat dotaz slušně a vlastně je to špatně :mrgreen:

Nicméně už jsem s kamarádem v kontaktu a po jeho prvotním (asi) šoku - volal uz 3×; jsme se domluvili, že k doktorovi sjede ráno pred prací vše podepsat a my dvě pak pojedeme dopoledne spolu. Zítra ji řeknu, že jsem nechala taťku podepsat papír k registraci a hotovo. Nic víc, aby se necítila zrazená.
Doufam, ze vse bude v pohode a bude brzy fit :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat