Gynekologické potíže - na co mám nárok?

5.8.15 19:15

Gynekologické potíže - na co mám nárok?

Ahoj, jsem tu nová, ale zatím jsem jen pročítala, ale nenašla jsem odpověď na to, co potřebuji vědět.. Mám problém se svěděním, pálením, zarudnutím, prasklinkami.. U lékařky jsem byla s tím, že se mi to pořád vrací, vyšetřila mě - že je to určitě mykóza, napsala mi mycomax a clotrimazol tbl, dala různá doporučení (nejíst sladké atd - což už vím a snažím se dodržovat, jím laktobacily v tabletách, piju acidofilní mléko atp).. Ale bohužel mi to absolutně nepomohlo a tenhle rok je to už minimálně po 6, co mám tenhle problém. Poslední dva měsíce se to zhoršuje, vždy se to vyléčí tak max. na týden a pak se to vrátí. S přítelem jsem už dva měsíce nic neměla, takže přes něj se mi to nevrací. Teď mi to začlo před MS, léčila jsem opět clotrimazolem, na dva dny to pomohlo, dostala jsem MS a už zase cítím, že je to nepříjemné.. Takže chci zase zajít za svojí Dr.. Proto bych chtěla vědět, co vše po ní můžu žádat za vyšetření? Nějakou kultivaci, odebrání krve? Ještě něco dalšího, na co má pacient nárok? Je to soukromá lékařka a platím 550kč ročně. Tohle přeci není možné, abych měla furt dokola nějaký problémy :-( Cítím se kvůli tomu opravdu hrozně :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26495
5.8.15 19:18

Hledala bych spojitost s psychikou, zkusila psychosomatika.
U gynekologa udělat testy na chlamidie a další potvory, co se běžně nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:24

Ja bych ještě možná zkusila rosalginove vyplachy. Hodne lidi si je pochvaluje když nezabírají čipky a masti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:24

Ještě chci dodat, že mi žádnou kultivaci nebo něco takovýho Dr. nedělala, bylo to klasický vyšetření zrcadly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:25

@Labountina ty už jsem taky zkoušela, ale nepomohlo to bohužel trvale.. Chci mít jistotu, že je to opravdu mykóza (nebo něco jinýho…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:32

Aha soukromá lékařka, která se ješte neobtěžovala udělat kultivace?? Hned bych měnila. Asi bych zkusila i nějakého léčitele. Muže to být i z překyselení organismu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:35
@Labountina píše:
Aha soukromá lékařka, která se ješte neobtěžovala udělat kultivace?? Hned bych měnila. Asi bych zkusila i nějakého léčitele. Muže to být i z překyselení organismu..

Také už jsem přemýšlela nad změnou.. Ale na druhou stranu ta změna tady v okolí není tak jednoduchá bohužel.. Proto na ni chci trošku zatlačit, aby mě vyšetřila pořádně se vším všudy a pokud odmítne, tak to zkusím jinde, klidně i v Praze. Akorát nevím, co vše vlastně po ní mohu chtít, aby se konečně přišlo na to, co mi je (jestli mi teda něco je)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
5.8.15 19:42

Ahoj @elisa.qu koukám, že ti nedělala kultivace, když se ti to navíc vrací :roll: Minulý rok jsem měla něco podobného. Koukla na mě a udělala i kultivace. Hned mi napsala mastičku a po výsledkách jsem dostala čípky, které opravdu pomohly. Nechápu, jak tě může léčit, pokud přesně neví, co ti je (myslím si, že jen od pohledu to poznat přesně nejde). A to nechodím k soukromé doktorce, tam bych očekávala ještě lepší přístup, pokud ji platíš :think: Šla bych jinam. Nejen, že je to nepříjemné, ale záněty mohou mít vliv na plodnost (nevím, kolik ti je a zda již máš děti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
5.8.15 19:43

@elisa.qu stery vas obou stejne tak krev a nechat to poslat na kultivaci a uvidíš v cem je zakopanej pes ale to ti neudela gyndarka ale kozni oddeleni v nemocnici a bezplatne a nasadi i léčbu pripadnou 8) gyndarka nemá v ordinaci takovy moznosti je lepsi zajit si primo sem kolikrat gyndarka rekla ze je vse ok a na koznim nnasli pricinu co tak slychavam od kamaradek ;)

• Citovat
  • Upravit
5.8.15 19:50

@Majdina82 dělá mi jen klasickou cytologii jednou ročně, tu jsem měla v červnu a vše bylo v pořádku. Když jsem tam byla asi před půl rokem, tak mi i brala moč, ale to taky vyšlo v pořádku.. Ale asi bych spíš očekávala nějaký stěry, když tam přijdu přímo v den, kdy mám potíže.. Jinak je mi 23 let a děti zatím nemám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 19:51
@JayLee píše:
@elisa.qu stery vas obou stejne tak krev a nechat to poslat na kultivaci a uvidíš v cem je zakopanej pes ale to ti neudela gyndarka ale kozni oddeleni v nemocnici a bezplatne a nasadi i léčbu pripadnou 8) gyndarka nemá v ordinaci takovy moznosti je lepsi zajit si primo sem kolikrat gyndarka rekla ze je vse ok a na koznim nnasli pricinu co tak slychavam od kamaradek ;)

díky za reakci :) To mohu normálně přijít na kožní (bez doporučení?) a říct, co mám za problém a oni mi vezmou stěry? Trochu se mi upřímně řečeno příčí se svlékat ještě na kožním.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
5.8.15 19:57
@elisa.qu píše:
díky za reakci :) To mohu normálně přijít na kožní (bez doporučení?) a říct, co mám za problém a oni mi vezmou stěry? Trochu se mi upřímně řečeno příčí se svlékat ještě na kožním.. :-)

hele my jsme na tom byli s manželem když jsme se poznali tady u nas v nemocnici chteli jsme mit jistotu ze jsme oba dva ok a nebyl zadny problém naopak nas pochvalili ze kdyby to takhle delali všichni, tak ze by tak byli bez práce :mrgreen: i jsme pekne poekcali s primářem primo.- nabirala to sestřička ale primar s nama dal pokec ;) a jo zasli jsme na verneologickou ambulanci a rekli jsme ze chceme oba dva udelat testy z krve a stery na všechny pohlavni choroby abychom měli jistotu oba dva - manzel je letiej a pravidelnej darce krve na zavolají akutky takze tomu je z krve delaj při kazdym odberu ale stery jsou stery ze jo no :palec: to bylo pondělí a další pondělí jsme si tam sli pro výsledky a vse bylo ok nic jsme neplatili nikde jsme s eneobjednavali ale pravda je mozna trochu neprijemny, ze am v tej cekarne cekas se šlapkama třebas :nevim: ty si tam chodi pravidelne a jen reknou ze měli nechraneny styk a chtej testy a taky jim je delaj v pohodle dle slov prmare - i musí ;) takze zadna veda to není a kdybych mela nekdy jiného manžela třebas nebo by to bylo nutny, tak bych sla kdykoliv znova a to same bych ocekavala od druhé strany ;)

• Citovat
  • Upravit
JayLee
5.8.15 19:58

@elisa.qu vis co svlekat nesvlekat..jestli to chces mit zdarma a vedet na cem jses ty i manzel tak te to nemine sama gyndarka mi rekla ze muze udelat ty zakladni stery ale na ty detailnejsi se musí na kozni stejne tak chalapa nenabere stery ze jo no ;) taky jsem se tam citila blbe ale stalo to za to za ten klid a vedeni ze je vse ok :palec:

• Citovat
  • Upravit
3063
5.8.15 19:59

@elisa.qu Stěry ti normálně udělá gynekolog (teda aspoň jsem si doteď myslela, že je to zcela běžné) v den, kdy k němu přijdeš, že máš problém. Pošle to na rozbor a podle výsledků ti nasadí léčbu. Cytologií jenom zjistí, jestli nemáš rakovinu. Určitě bych po ní ty stěry požadovala a pokud ti je neudělá, šla bych jinam. Nechápu, za co jí platíš těch 500 ročně 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
5.8.15 20:01

Mel by se udelat mikrobialni obraz posevni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu