Gynekologické záněty a pálení v krku

Anonymní
2.7.20 12:17

Gynekologické záněty a pálení v krku

Holky prosím, nemáte některá zkušenost, že byste spolu s gynekologickými záněty trpěly i na bolesti v krku?
Trvá to už třičtvrtě roku, nenašla se jiná příčina bolestí v krku, proto si myslím, že to má souvislost. Výtěry z krku jsou opakovaně negativní, z gynekologického stěru pozitivní mykoplazmata, ureoplasma, streptokok, po antibiotikách pozitivní pouze streptokok, ale potíže jsou pořád stejné, štípání a pálení pochvy a pálení v krku. Měla jsem dělané testy i na Trichomoniázu a kapavku, vše negativní, partnerovi nic není, co jiného by to mohlo být? :,( díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

508
2.7.20 12:37

Souvislost to mít může, ale taky nemusí… Zaráží mě ty negativní výtěry z krku. HPV ti dělali?

Příspěvek upraven 02.07.20 v 12:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
2.7.20 12:42

Jo, a ten krk tě i bolí nebo jenom pálí? Cítíš to jen někdy nebo stále? Zhoršuje se to při jídle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 12:43

@anahry Klasických výtěrů z krku mám za sebou asi 5, v žádnem nic nebylo. V krku to mám červené někdy je to lepsí, někdy horší, už jsem měla dělaný výtěr z krku speciálně na viry a tam taky nic…Trvá to oboje zhruba stejně dlouho, takže si myslim, že to souvislost mít bude, zvlášť když se v krku nic nenašlo, ale netuším… Minule, když jsem se ptala gynekoložky říkala, že při stěru je to i na viry, ale konkrétně na HPV jsem se neptala…předpokládám, že by to z toho ale zjistila… :think:
Děkuju :srdce: zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.7.20 12:46

@anahry Krk spíš pálí, už jsem brala i Helicid asi 3 týdny, jestli to není reflux, to taky nepomohlo…byla jsem i na alergologii, jestli to není reakce na nějakou potravinu, na nic nepřišli a já jsem taky nevypozorovala, že by se to po něčem konkrétním horšilo…je to nezávislé na jídle

• Nahlásit
  • Citovat
125
2.7.20 12:59

Ahoj, souvislost to mít může. Měla jsem spolužačku na vejšce a pořád obíhala ORL a nic. Teprve když vyřešila gynekologický zánět, přestalo jí následně bolet i v krku. Zjistili jí sníženou imunitu na sliznicích. Držím palce, ať je ti brzy lépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
2.7.20 13:58

Taky jsem na to jednu dobu trpěla ale nvím jestli to mělo souvislost. Možná ano. Nasadila jsem na tři měsíce Wobenzym a mám klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 14:22

@ančapepča Wobenzym jsem také brala, ale bezúspěchu… :nevim:, ale díky :kytka: zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
508
2.7.20 15:59

@Smothi Ano, slizniční imunita. Často lékaři podceňovaná…

Zakladatelko, pokud se chceš vydat „alternativní“ cestou, tzn. byliny a jiné přírodní prostředky, které by ti mohly pomoci a zároveň ti nezruinovaly peněženku, napiš ( jsi anonymní, takže klidně sem do vlákna). Abych se tu nerozepisovala a ty bys tuto formu „léčby“ odmítala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 19:09

@anahry Budu moc ráda, děkuju :srdce: zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
508
4.7.20 09:40
@Anonymní píše:
@anahry Budu moc ráda, děkuju :srdce: zakl.

Dobře… Takže první „spodek“. Aplikuj na tampon nebo podobně jako např. lubrikant měsíčkový nebo nimbový olej. Měsíčkový koupíš třeba v DM v sekci pro děti. Osobně se ale spíš kloním k tomu nimbovému https://www.caltha.cz/…aci-mazlicky, akorát že strašně smrdí… Pokud se rozhodneš ho použít, úspěch je zaručen po několika aplikacích. Ale musíš ho zředit s jiným olejem (např. 1 lžička měsíčkového plus 1 lžička nimbového, nechat v tom napustit tampon a ten pak zavést - nechat nejlépe přes noc). Pokud by ti tampon nevyhovoval, pak alespoň 3 x denně směsí promazat.
Další možností jsou sedací koupele v řebříčku. Ten je taky velice účinný, akorát to sežere moc času. Tzn. buď si do výluhu alespoň 3× denně na půl hodiny sednout nebo co dvě hodiny aplikovat do pochvy.

Co se týče krku, tak vynechej veškeré citrusové ovoce, jahody, rybíz a vlastně vše, co je hodně kyselé nebo obsahuje zrníčka. Na regeneraci sliznic je ideální rakytníkový olej, dýňový olej, mrkvová šťáva, Heřmánek, pangamin s obsahem B komplexu https://www.drmax.cz/…plex-tbl-120?….
Důležitý je zinek, který napomáhá právě k regeneraci sliznic. Obsahuje ho výše zmíněný dýňový olej, nebo si kup pilulky v lékárně.

Já osobně bych zvolila asi tento postup: ráno na lačno a večer po večeři 1 lžíci dýňového nebo rakytníkového oleje, přes den vypít alespoň půl litru Heřmánku, po obědě zobnout Pangamin a běhěm dne někam vtlačit šťávu ze čtyř velkých mrkví. Plus užívat probiotika.
Pokud by se ti ještě chtělo, tak kloktat řepíkový výluh. Já to dělám tak, že si ráno udělám řepíkový čaj, naleju do lahve a během dne několikrát vykloktám.

Ještě je na sliznice dobrá kyselina hyaluronová na vnitřní užívání. Ale ta opravdu kvalitní je už dražší a já osobně jí tedy vyzkoušenou nemám… Mám pouze reference od kamarádky.

Je důležité vydržet a nelekat se, že po pár dnech se nic neděje. Pokud vydržíš, tak za cca 14 dní bys měla vidět a cítit první výsledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama