Gynekologické záněty v těhotenství

Anonymní
2.8.21 12:06

Gynekologické záněty v těhotenství

Ahoj, jsem nyní 27 tt a v podstatě celé těhotenství mě trápí výtok, štípání, pálení,… Měla jsem časté potíže i před těhotenstvím, už jsem byla dohodnutá s doktorkou na autovakcíně, ale pak jsem otěhotněla, na autovakcínu nedošlo a od té doby je to skoro bez přestávky. Doktorka vezme stěr, většinou je tam stafylokok, kvasinky nikdy…nasadí mastičku, globule a takhle pořád dokola. Je mi jasný, že v těhotenství jsme k tomu vlivem hormonů náchylnější a doufám, že se to po porodu zlepší, ale dělá mi starost porod, pokud bych rodila přirozeně, v což doufám a ve stěru by nevyšel streptokok podle doktorky to miminko nijak neohrožuje, nedali by mi antibiotika, nic…, ale mě to vrtá hlavou…Nemáte s tím některá zkušenosti? Rodily jste normálně a bylo vše ok? Také se bojím horšího hojení a poranění při porodu, protože ta sliznice a kůže je vlivem toho zánětu pořád začervenalá, podrážděná a tak… Nemáte některá tipy, třeba i přírodní, co vám pomohlo? Strašně ráda bych se toho do porodu zbavila…( probiotika, lichořeřišnici a tak, to už jsem vše zkoušela-bez úspěchu :zed: )Už mě to hrozně otravuje :nevim: Děkuju za jakékoli rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.8.21 12:35

Rodila jsem předčasně. Porod mi právě způsobila infekce - nějaký kok.
Porod byl přirozeně a malou po porodu raději přeléčili atb.

• Citovat
  • Nahlásit
815
2.8.21 12:39

Mně vždycky doktorka radila, že na to pomáhá vynechat mléčné výrobky a omezit sacharidy (hlavně jednoduché cukry) - ale o tomhle se ještě s někým poraď, jen tip. Jinak já to ještě měla v pozdější fázi z různých olejíčků (speciálně určených na masáž hráze) a prý jakmile to má ve složení moc věcí, tak to tam vůbec nepatří, což byl přesně tento případ, hlavně, že to prodávají jako určené na to. :roll: Potom jsem mazala obyčejným kokosovým olejem a už se to nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
2.8.21 12:41

Taky jsem v těhotenství měla problémy se záněty a infekcemi. Taky mi dal obyč mastičku a doporučil výplachy rosalginem. Vždycky ta úleva byla jenom na pár dní a bylo to zpět.
Tak těsně před porodem jsem dostala antibiotika Polygynax a pokračovala s oplachem rosalginem a pomohlo to. U porodu už bylo všechno v pohodě a po porodu se mi to zatím nevrátilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
2.8.21 14:01
@Anett.taa píše:
Mně vždycky doktorka radila, že na to pomáhá vynechat mléčné výrobky a omezit sacharidy (hlavně jednoduché cukry) - ale o tomhle se ještě s někým poraď, jen tip. Jinak já to ještě měla v pozdější fázi z různých olejíčků (speciálně určených na masáž hráze) a prý jakmile to má ve složení moc věcí, tak to tam vůbec nepatří, což byl přesně tento případ, hlavně, že to prodávají jako určené na to. :roll: Potom jsem mazala obyčejným kokosovým olejem a už se to nestalo.

To spis pro ty kvasinky. Ale zakladatelka pise, ze kvasinky tam nema. Kazdopadne takova dieta neuskodi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
2.8.21 22:22

Celé těhotenství jsem trpěla na výtoky. Nikdy nic nezjistili. Až když jsem byla ve 33tt měla jsem. Neustále zánět. Vždycky se ti prelecilo a za pár dní znovu.. Při porodu jsem zánět měla a nijak to porod ne ovlivnilo… Jsem dva měsíce po porodu a žádný zánět ani nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat