Gynekologie Brno, na Orlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kiiara
Povídálka 13 příspěvků 22.11.17 20:35
Gynekologie Brno, na Orlí

Je mi 18 a jelikož mám přítele ráda bych začla brát antikoncepci. Na gynekologii jsem ještě nikdy nebyla. A chtěla jsem se zeptat jak to probíhá se zakládáním karty. Ráda bych chodila na Orlí. Musím se předem telefonicky objednat nebo tam mám přijít osobně? Můžu si vybrat lékaře? Musí být při vyšetření i přítomna sestřička? 8o :?
Dělá se vyšetření, ikdyž chci jen předepsat antikoncepci?
Uvítám každé zkušenosti :D

Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 5788 příspěvků 21 inzerátů 22.11.17 20:43

@Kiiara Musíš se předem objednat. To se dá buď telefonicky, nebo osobně na recepci. Lékaře si můžeš vybrat z těch kteří přijímají nové pacienty. Např. dr. Krouželová je moc fajn, bohužel momentálně ještě do února na mateřské, nebo dr. Hrabálková. Sestřička u vyšetření být nemusí, budou se tě na to ptát při vyplňování registračního formuláře, jestli ji tam chceš, nechceš nebo je ti to jedno. HA neberu, takže nevím, ale předpokládám, že i při předepsání HA se dělá prohlídka, každopádně se ale dělá vstupní prohlídka, lékař si přece musí o pacientovi udělat představu. Konkrétně ale u těchto dvou lékařek bych se nebála, já u nich skoro ani nevím, že mě někdo vyšetřuje.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 22.11.17 21:07

Na gynekologii bys měla chodit pravidelně, ne jen pro antikoncepci, ale na pravidelné preventivní prohlídky. Takže vyšetření bych se nebránila.
A ještě - nemáš problémy s krví? Při nějakém problému s krví (leidenská mutace?) se HA brát nesmí. HA je docela svinstvo, tak s doktorkou pečlivě prober svůj zdravotní stav, nech se vyšetřit, abys pak neměla problémy. Kamarádka toto netušila a málem ji to stálo život, skončila s nějakou krevní sraženinou v noze na JIPce a hodně dlouho pak trpěla silnými bolestmi nohy. Jsou i další možnosti ochrany před početím, můžeš to probrat s gynekoložkou, co by pro tebe bylo nejvhodnější.

Kiiara
Povídálka 13 příspěvků 22.11.17 22:28
@Melpel píše:
Na gynekologii bys měla chodit pravidelně, ne jen pro antikoncepci, ale na pravidelné preventivní prohlídky. Takže vyšetření bych se nebránila.
A ještě - nemáš problémy s krví? Při nějakém problému s krví (leidenská mutace?) se HA brát nesmí. HA je docela svinstvo, tak s doktorkou pečlivě prober svůj zdravotní stav, nech se vyšetřit, abys pak neměla problémy. Kamarádka toto netušila a málem ji to stálo život, skončila s nějakou krevní sraženinou v noze na JIPce a hodně dlouho pak trpěla silnými bolestmi nohy. Jsou i další možnosti ochrany před početím, můžeš to probrat s gynekoložkou, co by pro tebe bylo nejvhodnější.

Tak vyšetřit se dám, jde o to, že HA mi přijde zatím jako nejlepší alternativa.
Jako žádný náplasti, pesary ani injekce nechci,. tělísko možná, ale myslím, že na to je ještě brzo. Kondomy dobrý, ale zůstat při nich u několikaletého vztahu asi nechci. Navíc vím co je HA zač, jako vadí mi, že uměle vzniklými hormony zabraňuje přírodnímu procesu v těle a jak jste uvedla má několik vážných vedlejších účinků. Ani bych ji nebrala ale teď jsem každou chvíli ve stresu a někdy se mi MS oddálí i o 2 týdny. Na gynekologii bych chodila pravidelně, ale nevychazim s matkou a o tomto moc slyset nechce a kdyz uz to nacnu tak zmeni tema. A stresu se moc zbavit neda, aspoň ne dlouhodobě, nahrnulo se na mě až moc věcí a díky HA bych byla klidnější, že se nic nepokazilo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >