Zvláštní požadavek na gynekologii - jak se zachovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 12:27
Gynekologie-jak se zachovat?

Ahoj holky, citlivé téma, proto anonym. Potřebuji poradit - zanedlouho se chystám na gyndu, jsem panna a doktor mi dělá pouze Sono břicha. Jenže jdu prvně k sestře, pak do kabinky a pak k doktorovi. Když jsem tam byla poprvé, tak jsem šla prvně hned k doktorovi, pak to Sono. A teď k problému. Posledně jsem si tam šla vzít nějaké výsledky a sestra ať si jdu do kabinky, já na to, že to není potřeba, že si jdu jen pro výsledky a ona že nevadí, mám šaty, tak ať si ty kalhotky svlecu. No a zanedlouho mám jít na preventivku a nevím jak to udělat? Svléknout se? Vždyť mi bude nejspíš zase dělat Sono, že. Ale když mi ho dělal, tak chtěl po mě, abych si spodní prádlo stáhla až ke kolenům, což jsem nechápala proč, ještě jsem se s takovým požadavkem nesetkala. Jak by jste se zachovaly vy? Aby to nebylo trapné?

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 7048 příspěvků 29.12.18 12:32

Prostě se svlékni, to je na gynde normální, já nosím Šaty přes zadek abych tam neběhala s holým zadkem ale kalhotky si sundavam i když mi má dělat jenom sono přes břicho, akorát ti je pak opatlá tím gelem když si je necháš…

Helca83
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 29.12.18 12:39

Presne, neres to, je to bezny postup.

7.straka
Kecalka 346 příspěvků 29.12.18 12:43

Jak píšou holky nahoře, je to běžný postup, navíc bys mohla mít kalhotky upatlané od gelu. Otázka je, jestli sestra ví, že jsi panna… prostě rutinně nakáže vysvléct a víc neřeší. Jestli je ti to nepříjemné, stydíš se, domluv ses doktorem, důvěra je na gynekologii opravdu důležitá. Jinak se ale nemusíš bát, že by tě doktor potřeboval očumovat, fakt toho má za celý den dost :lol:

P4ja
Kelišová 7135 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 12:47

Když jsme chodila k doktorovi, který měl kabinku, tak jsem si vzala delší tričko, sukni a nebo šaty a kalhotky si nechala. Když mě potom chtěl vyšetřit, tak jsem kalhotky sundala.

Ale teď už většinou mají plentu nebo kabinku hned u křesla, takže ty dva kroky prostě udělám s holým zadkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 13:02

@7.straka Tak důvěru k němu moc nemám, ale k někomu chodit musím, a výběr moc není. Na té situaci je trapné i to, že mi řekl, že ten gel si utřu až v kabince, takže já pak běžela přes půl ordinace s holým zadkem, hrůza. Myslela jsem, že z kabinky rovnou uteču :oops:

Helca83
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 29.12.18 13:05

Hele, fakt se neboj, vis kolik bab tam ten doktor ma? Oni to berou jinak… Pokud Ti to vadi tak moc, najdi si doktorku a ne doktora, treba by Ti to pomohlo a citila by ses lip :mavam:

SussieS
Závislačka 3838 příspěvků 29.12.18 13:08

Jejda :lol: normální situace na gyndě, na tvůj holej zadek tam nikdo není zvědavej, v klidu :D

anavi13
Závislačka 3266 příspěvků 29.12.18 13:12

jak píšou holky, to co jsi popsala je prostě normální a není se za co stydět :) musíš si říct, že je to lékař, vyděl tolik žen, že je mu to fakt jedno :) a hlavní je, že na tu prohlídku jdeš a víš, že jsi zdravá :) já byla v týdnu na prohlídce a jsem těhotná již chvilku před porodem a i když se dělá UZ přes břicho tak jsem si ty kalhotky taky musela sundat do půl stehen, pač náš prcek má hlavu strašně nízko v pánvi a aby tu hlavičku mohl lékař zkontrolovat ultrazvukem tak mi fakt jezdil až po stydké sponě a nebylo to moc příjemné, ale ty kalhotky by překáželi. A já byla ráda, že vím, že je mimčo v pořádku a nějakou nepříjemnost člověk zkousne :) jsi šiková, že na tu gyndu chodíš a jsi zodpovědná ke svému zdraví :)

bjitka123
Kecalka 187 příspěvků 29.12.18 13:12

Jestli máš šaty, tak jdi do kabinky, kalhotky si nech, to sestra nevidí a nemá to co řešit. S Dr. se pak domluv v ordinaci, co bude potřeba. Časem si zvykneš, počkej, až budeš těhotná! :mrgreen:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.12.18 13:14

Tak si najdi jineho doktora. Treba zenskou, ale ta se s tebou parat jako ten chlap nebude. Nejsi jedina pipina kterou tam denne vidi. Zas to tolik neprozivej

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 29.12.18 13:32

Hele mě i jako pannu vytřovali normálně, ještě to byla ordinace kde se doktoři střídali a přežila jsem to. Opravdu tvé královské klenoty nikoho nezajímají, neboj :lol: a přesně … počkej až budeš těhotná … nebo v CARu … tam mě vidělo lidí. :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 16:05

Holky, děkuji. Já vím že jsou to doktoři, ale já jsem holt stydlivka… Ale snad si zvyknu :-D. A dodali jste mi i dobrou náladu, díky. Budu se snažit brát vyšetření s optimismem :-)

Karleon
Kelišová 5425 příspěvků 29.12.18 17:59

Já mám teď nového doktora, který má taky ordinaci s kabinkou. Čekám v ní na vyzvání doktora, pak jdu za ním a svlékám se až potom. Nebudu ho zdravit nahatá, i kdyby to tam bylo běžný.

Viola23
Stálice 63 příspěvků 1 inzerát 07.01.19 13:04

Myslím si že každá z nás se ze začátku nervovala týden dopředu, když jsme měli jít na kontrolu, Ale v těhotenství tam budeš chodit ráda. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >