Gynekologie změny

Anonymní
10.3.17 10:37

Gynekologie změny

Minulý týden jsem byla na prohlídce, bylo mi řečeno, že mám přijít za rok. Dnes jsem si volala pro výsledky a mám přijít ne za rok, ale za čtyři měsíce, je tam nález nějaké buňky. Víc jsem se nedozvěděla. Jenom že se to má hlídat, jestli se to nezhorší, bylo to, že se jedna buňka nevstřebala nebo tak něco. Měla jste to některá tak? A co to znamená? Jsem z toho poměrně hotová. Tím spíš, že děti ještě nemám a během dvou let o nich uvažuji. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.3.17 10:47

Může se jednat o zánět ale nejlepší bude když se zeptáš sestřičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21275
10.3.17 10:53

Asi nález na čípku, ne? Buď ráda, že jsi pod kontrolou a zbytečně se neplaš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 10:54

Tam to vyřizuje všechno přímo sama doktorka. Pravda, že mi na konci řekla, abych byla v klidu, proto ta kontrola za čtyři měsíce, ale neuklidnila mě. Navíc řekla kontrola za 4-6měsíců, tak v červenci přijďte a hned říkala, kdy mají dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
25785
10.3.17 10:57
@Anonymní píše:
Minulý týden jsem byla na prohlídce, bylo mi řečeno, že mám přijít za rok. Dnes jsem si volala pro výsledky a mám přijít ne za rok, ale za čtyři měsíce, je tam nález nějaké buňky. Víc jsem se nedozvěděla. Jenom že se to má hlídat, jestli se to nezhorší, bylo to, že se jedna buňka nevstřebala nebo tak něco. Měla jste to některá tak? A co to znamená? Jsem z toho poměrně hotová. Tím spíš, že děti ještě nemám a během dvou let o nich uvažuji. :(

Nejspíš máš nějaký nález na čípku, který chce hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 11:01

Kdyby to bylo nějak vážné tak by ti to řekla.
Pokud ti nedala nějaké omezení tak bych se nebála. Prostě se jim jen něco nezdá ale není to nic akutního

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
10.3.17 11:01

Podle mě máš nějaké změny na děložním čípku, tak tě budou sledovat právě každé ty čtyři měsíce. Takhle to měla moje mamka, nakonec jí provedli konizaci děložního čípku, jelikož tam již měla změněnou tkáň. Mojí babičce bohužel museli vzít kdysi celou dělohu, jelikož už změny prostoupily dále. Mamka měla normálně ještě mojí ségru a zatím je vše v pořádku. Tím tě nechci strašit. Zatím se u tebe jistě nejedná o nic vážného, pouze tě budou preventivně a častěji sledovat. Ale třeba se jedná o něco jiného, nejsem doktor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.3.17 11:06

Zřejmě změny na čípku… švagrová to měla taky, chodila častěji na kontroly a nic se nedělo, to se stává, nemusí to nic být :kytka: Jestli jsi nejistá, tak si o tom s doktorkou ještě promluv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11146
10.3.17 11:06

Taky jsem měla nález na čípku, do roka bylo vše v pořádku. Akorát tě budou častěji kontrolovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 11:08

Před nějakou dobou jsme začali používat lubrikační gel na vodní bázi. Partner si se mnou párkrát dřív hrál s vibrátorem, hrozně ho to vzrušovalo. A já to postupně odbourala, protože právě konečné „přírazy“ vibrátorem bolely. Nebyla už to známka něčeho? Nemůže to souviset i s tím gelem?

• Nahlásit
  • Citovat
4172
10.3.17 11:11
@Anonymní píše:
Před nějakou dobou jsme začali používat lubrikační gel na vodní bázi. Partner si se mnou párkrát dřív hrál s vibrátorem, hrozně ho to vzrušovalo. A já to postupně odbourala, protože právě konečné „přírazy“ vibrátorem bolely. Nebyla už to známka něčeho? Nemůže to souviset i s tím gelem?

Myslím, že to nesouvisí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10736
10.3.17 11:19

To bude HPV. Virus - zcela běžná záležitost a právě kvůli němu se prohlídky dělají.

Netřeba panikařit ale určitě je dobré, zejména pokud už reálně zvažujete těhotenství cvičit tak, abyste posilovala pánevní dno a srovnala si dysbalance v oblasti pánve a zad - pomůže to i se zdravím vaginální mikroflory.

Plus pořádně spát, víc chodit do přírody, být s lidmi, se kterými jste ráda a nezatěžuje vás to a jíst tak, abyste opravdu měla těch 5 porcí ovoce a zeleniny denně a dostatek vlákniny - okolo 20-30g. Budete se cítit lépe a budete mít dostatečně silný imunitní systém, že nedovolí HPV aby škodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10736
10.3.17 11:21

Ne - s lubrikantem a vibrátorem to rozhodně nesouvisí.

Ale pokud si s partnerem nejste schopní otevřeně promluvit o tom, co komu vyhovuje a co ne a trpíte něco, co vás bolí a jen to postupně odbouráváte, tak na to bych se soustředila především. Přestaňte se před sebou stydět a najděte způsob jak si vzájemně dělat radost i v sexu, tak abyste ani jeden nemusel nic překousávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 11:33

@Ou odhodila jsem mu dvakrát vibrátor z ruky, čímž pochopil. Ale prostě si říkám, jestli něco v minulosti nebylo, proč tomu tak je. Moc děkuji za rady. Spánku mám rozhodně dost. Podívám se po nějakém cvičení pánevního dna.

• Nahlásit
  • Citovat
5187
10.3.17 11:34

Může to být fakt jednorázové, já měla vždy čípek přímo ukázkový, jednou na prevenci se dr. taky něco nezdálo, šla jsem na kontrolu za 1/2 roku znovu a to už bylo vše zase ok, a od té doby zase ukázkový - prý by ho mohla ukazovat medikům, jak má hezký čípek vypadat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama