Gynekoložka nevidí, zda je zárodek v děloze, nebo mimo ni

4674
23.7.13 16:46

Gynekoložka nevidí zda je zárodek v děloze nebo mimo

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat jestli se některé z vás stalo něco podobného. V neděli jsem objevila dvě čárky na těhotenském testu. Bylo velké překvapení, od porodu jsem měla MS jen jednou. No a dnes na kontrole mi dr říká, že by to mělo být dle MS 7+0, ale je to max. 5 týden, ale to prý mohla být opožděná ovulace. Dále tam mám pak cystu, ale měla jsem pocit, že v děloze, ne na vaječníku, ale to si fakt nevybavuju. A další, což mě trochu zarazilo, řekla mi, že nevidí zda je zárodek v děloze, nebo mimo ni, nebo obojí (tedy, že by byly rovnou dva zárodky). Zítra jdu na odběry kvůli výši HCG a za týden kontrola. Stalo se to některé z vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
23.7.13 16:56

Zřejmě jsi šla moc brzo, kdovíkdy mohla být ovu. Na utz je „něco“ vidět až tak od 1000j, předtím nemá moc význam zvučit, to uvidí dr maximálně vysokou sliznici. Vykvákla bych se na kontrolu za týden, šla bych tak za 3-4týdny, pokud tam embryo je, tak pakuž rovnou uvidíš srdíčko a že je vše ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
23.7.13 16:58
@Gladys píše:
Zřejmě jsi šla moc brzo, kdovíkdy mohla být ovu. Na utz je „něco“ vidět až tak od 1000j, předtím nemá moc význam zvučit, to uvidí dr maximálně vysokou sliznici. Vykvákla bych se na kontrolu za týden, šla bych tak za 3-4týdny, pokud tam embryo je, tak pakuž rovnou uvidíš srdíčko a že je vše ok

No jestli ale má doktorka pocit, že něco viděla mimo dělohu, tak za 3-4t může bát už v truhle :nevim: Zakladatelko, mě se stalo, doktor „viděl“ embryo ve vejcovodu, tak hurá do nemocnice a tam bylo 7týdenní embryo v děloze. No toho „doktora“ „omlouvá“ to, že mu bylo asi 100 let, tudíž asi vidí prd. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
23.7.13 17:11

Ona zárodek viděla, ale nepozná jestli v děloze nebo mimo a protože je tak max 5.týdnů staré, tak samo nemá srdíčko. Já měla poslední MS 4.6., proto mi přišlo, že je to dostatečně dlouho, aby už bylo vidět srdíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
23.7.13 17:42

@andreiika to je divné, pokud zárodek viděla ví kde je. Se srdíčkem to fakt nemá nic společného. Spíš ho ještě neviděla, takže říká, že je 5 týdnů starý, to ještě není vidět nic.
Byla jsem na KO v 7+0 a už vidět byl gestační váček, ale nemusí být. Zvláště pokud by si byla teprve 5+0

Jako jestli bys mohla mít „dovjčata“ a jedno se uhnízdilo dobře a druhé mimo, to netuším. Ale šance je malinká.

Podle mě nezbývá než vydržet a za týden 2 to bude jasné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2694
23.7.13 17:46

To se někdy stane. Jde o to že některé přístroje nemají takovou citlivost. Ale měla jsem za to že se automaticky posílá na jiný utz s viším rozlišením do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.7.13 17:58

Úplně normálka, mě museli hospitalizovat aby vyloučili mimoděložní. Protože z krve bylo jasné, že jsem těhotná a na ultrazvuku nic nebylo a měla jsem cystu, tak si doktor nebyl jistý :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.7.13 17:59

A teď čekám v nemocnici na porod, už mi odtekla voda a malý se nechce ven :palec: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
23.7.13 18:03

@Lenka45 at ti to dobre dopadne, drz se :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
23.7.13 18:03

@Lenka45 :palec: :palec: :palec:

@Myrha zárodek viděla, i mi ho ukazovala, je to divný :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.7.13 18:04

@AniNevim Děkuju,je to už dlouhý, dostávám antibiotika, protože se tam drží jak klíště. Snad se to rozjede :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
23.7.13 18:05

@andreiika nestalo, treba ma jen starsi pristroj a horsi cteci schopnosti (doktorka). Drzim palce, at vse dopadne moc dobre. Oni kdyz meri, musi nekam klepnout mysi, pak na druhy konec take. Je to tez o citlivosti mysi i rukou, tudiz nemusi ani presne zmerit. Pokud by te to hodne zneklidnovalo, zajdi si nekam na pohotovost ve velke nemocnici/porodnici, tam maji lepsi ultrazvuky. Muzes jit s „bolesti v podbrisku“, abys nenapraskala doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
23.7.13 18:06

@Lenka45 tak ať tě prcek dlouho netrápí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
23.7.13 18:06

@Lenka45 bojuj holka, pro me tech 16 hodin od prvni kontrakce byly nakonec jako mzik, ze ktereho si jen malo neco vybavim :-) Pohlad malickou a pomyslne ji pust, rozluc se s briskem a dovol ji ven. Sila mysli je vsemocna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
23.7.13 18:07

@andreiika Me doktor řekl, že to jsou porad jen takovy flíčky a muže to byt pravé třeba i ta cysta co jsem měla ja.Po čtyřech dnech v nemocnici se tam ukázal prstýnek v děloze a bylo to jasný :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama