Gynex, dávkování, ovulace

72
16.8.21 10:11

Gynex, dávkování, ovulace

Ahoj, chci se zeptat jak brát kapky gynex, když chci podpořit ovulaci. Např. od prvního dne ms? Nebo je to jedno kdy začnu?
Včera jsem si kapky koupila a jsem 9 den od první menstruace. Takže teď bych asi gynex neměla brát, aby se třeba ovulace neoddálila ne?
Také by mě zajímalo kolik vlastně těch kapek brát, jelikož píšou 2 -7 kapek, 1-3 x denně, tak já nevím. Navíc na internetu píšou zase úplně jiné dávkování. Omlouvám se jestli je to hloupý dotaz, ale nevím si rady :D
Děkuji za odpověďi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1095
16.8.21 10:27

Já začínám brát vždy po menstruaci a 3 týdny. Na týden kdy vysadím vždy příjde menstruace. Beru jen 7 kapek denně. Zkus první méně a pokud nebudou změny tak teprve pak navyšuj. Důležité je 3 týdny brát a na týden vysadit. Být tebou počkala bych po další menstruaci, aby se ti to dobře pamatovalo. A nebo se objednej přímo k někomu, kdo dělá měření strojem supertronicem. Tam ti řeknou, co přesně a kolik toho potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
16.8.21 10:34

@meduzka23 díky, tak já radši až ten další cyklus. Mám hrozně dlouhé cykly třeba 40-50 dní. Tak myslíš že mi to pomůže je srovnat? Byla bych za to ráda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
16.8.21 10:40
@Macaaa píše:
@meduzka23 díky, tak já radši až ten další cyklus. Mám hrozně dlouhé cykly třeba 40-50 dní. Tak myslíš že mi to pomůže je srovnat? Byla bych za to ráda..

Já začala gynex užívat hlavně kvůli menstruaci. Já třeba špinila 10 dní před příchodem menstruace. Teď už mám klid. Menstruace příjde přesně na den a dá se ta menstruace lépe snášet. Věřím, že ti gynex pomůže, ale nespoléhej na to, že se změny objeví po měsíci užívání. Můžou, ale taky to může trvat déle. Určitě to po měsíci nevzdávej. Ty 3 měsíce je taková ta maximální doba, kdy by měly přijít změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
16.8.21 10:47

Gynex můžeš začít jakýkoliv den cyklu. :)

jinak dávkování volíš dle svého uvážení… Já beru 3× denně 6 kapek… někdo 5 kapek, někdo jen 3 - zaleží, co ti bude vyhovovat no. Po 3 týdnech vysadit na týden.

Jenom bych chtěla upozornit, že Gynex není na podporu ovulace jako takovou, spíš na srovnání cyklu :) Zároveň se nelekni, když se první cyklus nic nestane nebo se ms zpozdí apod… ony než ty kapky začnou účinkovat se mají brát alespoň 2 cykly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
16.8.21 10:54

@meduzka23 tak to je úžasný, že to takhle pomůže. Samozřejmě je mi jasný, že to chce nějaký čas užívání moc díky za radu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
16.8.21 10:57

@Telios jo tak :) no když mi to srovná cyklus tak budu moc ráda. Myslela jsem že je to právě i na ovulaci. Ale díky má to opravdu dobré recenze a i gynekoložka mi ho doporučila ;) kéž by se tak ještě zadařilo to miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
16.8.21 10:59

Ahoj, jak píše @Telios, můžeš brát kdykoliv během cyklu. Já je začala brát hned první den, ale spíš jen díky tomu, že jsem si je ten den vyzvedla :mrgreen: teď jsem 7 DC a a zatím jsem rozdíl zaznamenala v tom, že dřív jsem měla MS 3 dny a teď 5 ++ i větší bolesti. Ale je fakt, že to může být právě tím, že se ti tam něco napravuje. Začala jsem ho brát hlavně kvůli dlouhým cyklům (43 - 56) a protože se snažíme už víc jak půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
16.8.21 11:00
@Macaaa píše:
@Telios jo tak :) no když mi to srovná cyklus tak budu moc ráda. Myslela jsem že je to právě i na ovulaci. Ale díky má to opravdu dobré recenze a i gynekoložka mi ho doporučila ;) kéž by se tak ještě zadařilo to miminko.

Ono to nepodporuje přímo ovulaci ale je prokázané, že některé ženy, které dlouho nemohly otěhotnět, po užívání těchto kapek najednou otěhotněly. Ono je to asi jedno k druhému. Tím jak se srovná cyklus, hormony, psychika atd. tak se najednou třeba zadaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
16.8.21 11:01
@Šaru5 píše:
Ahoj, jak píše @Telios, můžeš brát kdykoliv během cyklu. Já je začala brát hned první den, ale spíš jen díky tomu, že jsem si je ten den vyzvedla :mrgreen: teď jsem 7 DC a a zatím jsem rozdíl zaznamenala v tom, že dřív jsem měla MS 3 dny a teď 5 ++ i větší bolesti. Ale je fakt, že to může být právě tím, že se ti tam něco napravuje. Začala jsem ho brát hlavně kvůli dlouhým cyklům (43 - 56) a protože se snažíme už víc jak půl roku.

No to je normální, že za začátku braní se ty potíže mohou ještě zhoršit. Nebo toho bereš hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
16.8.21 11:04

@Macaaa jako jsou to bylinky, samozřejmě záleží, co si představuješ pod pojmem „podpořit ovulaci“ :D jako mnohým to stačilo a pomohlo.. mě dr. taky doporučil gynex na srovnání cyklu a inofolic na podporu ovulace. I tak mám delší cykly, ale není to alespoň jak nahorské dráze :D) Tak uvidíme. Držím palce :kytka:
Jo a, kdyby jsi zjistila při braní gynexu těhotenství, tak ho okamžitě vysaď ;)

Jinak já díky gynexu zase měla menší bolesti. První dny jsou pro mě velmi náročné (teda den), kdy mě přepadá zimnice, návaly horka, je mi zle, šílená bolest… Myslím, že mi v tomto gynex i pomohl, že to není tak hrozný jako předtím… ale kdo ví :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
16.8.21 11:22

@meduzka23 počítám s tím, že to chvilku trvá, než se to stabilizuje, takže to neber jako stížnost :) Já to spíš vnímám tak, že ty kapky opravdu nějak působí a spíš se mě zlepšila psychika, takže počkám co to udělá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
16.8.21 12:48
@Šaru5 píše:
@meduzka23 počítám s tím, že to chvilku trvá, než se to stabilizuje, takže to neber jako stížnost :) Já to spíš vnímám tak, že ty kapky opravdu nějak působí a spíš se mě zlepšila psychika, takže počkám co to udělá :)

Nene, to neberu, jen píšu, že to tak je. Semnou to první měsíc taky pěkně mávalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
16.8.21 13:11

@meduzka23 @Macaaa dám Vám každopádně holky vědět, jestli to zabere za nějakou dobu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
16.8.21 14:14
@Šaru5 píše:
@meduzka23 @Macaaa dám Vám každopádně holky vědět, jestli to zabere za nějakou dobu :)

Budu doufat, že ano. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat