Gynprodyl mám ho brát než přijde ms?

9.10.20 09:41

Gynprodyl mám ho brát než přijde Ms..?

Ahoj holky vsechny vás zdravím prosím o radu posledni Ms cyklus mi mudr předepsala Gynprodyl na srovnání cyklu a kdyby se za dařilo tak na udrzeni miminka.. chodila jsme i na ultrazvuk kde mi mudr kontrolovala zda je ovulace.. 23.9 ultrazvuk rekla ze roste vajicko pak ultrauvuk 25.9 ze do je na dobre ceste.. pak nam naplanovala styk.. a od 29.9 jsem zacla brat Gynprodyl na 10 dni.. tt podle mudr jsem mela delat vcera 26dc negativni.. tak mam pry brat Gynprodyl dal nez prijde Ms.. moje otazka je je normalni Gynprodyl brát déle než 10 dní? všude jsem četla že se bere jen 10 dni? měla jste to některá takhle? děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22
9.10.20 10:32

Brala jsem ho téměř celý první trimestr ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
9.10.20 10:41

@Snažilka270
Ahoj, taky beru Gynprodyl na úpravu cyklu. Ale beru ho vždy 10 dní, po dobrání test a když je negativní, normálně vysadím, pak do 4 dní dojde MS. Myslím si, že pokud ho nevysadíš, MS nedojde. A pokud máš tt negativní, není důvod ho dál brát. Ale nevím, nejsem doktor. Raději bych se u svojí doktorky ujistila, jestli to máš opravdu brát dál, když je tt negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 11:10

@Slunečnice0303 Ahoj dekuji moc za odpověď no mudr mi rekla dal brat taky to nechapu vubec test byl podle me negativni a nevim jak tedy Ms dorazi když ho mam stale brat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 11:15

@Zijposvem ano.. ale me 26dc tt vysel negativne..a podle mudr mam Gynprodyl brat dal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 11:16

😒 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
9.10.20 11:20

@Snažilka270
A ovulaci si měla 28.9., když od 29.9. bereš Gynprodyl? Třeba je na druhou čárku ještě čas. Ale pokud byla ovulace opravdu 28.9., dnes bys byla 11 dpo a to už by duch asi vidět šel. Tak to bohužel neporadím, ale asi bych se teda řídila Dr., snad ví, co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 11:34

@Slunečnice0303 jo snad ano.. nevim kdy byla ovulace bohuzel nemivam pravidelny cyklus.. pockam do pristiho tydne jestly Ms nedorazi asi zkusim tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
9.10.20 11:40
@Snažilka270 píše:
@Zijposvem ano.. ale me 26dc tt vysel negativne..a podle mudr mam Gynprodyl brat dal..

Já jsem ho nebrala před otěhotněním, jen jsem tě chtěla ujistit, že je v pohodě ho brát déle než 10 dní.
Můžeš začít krvácet nebo špinit i přes gynprodyl, ne každému menstruaci úplně zastaví. Tak možná to chce tvoje doktorka vyzkoušet a nechce abys ho vysazovala zbytečně brzy :think: asi taky bude záležet na tom, jak dlouhé máš obvykle cykly. Doktorky ses neptala, proč trvá na tom, abys pokračovala v užívání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 11:44

@Zijposvem bohuzel ma ted dovolenou pisi si sni pres email jen.. ms cyklus nemam pavidelny.. max 21-30.. tt sem delala 26dc nevim zda je moznost jeste ze to vyšlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
9.10.20 12:07
@Snažilka270 píše:
@Zijposvem bohuzel ma ted dovolenou pisi si sni pres email jen.. ms cyklus nemam pavidelny.. max 21-30.. tt sem delala 26dc nevim zda je moznost jeste ze to vyšlo

Pokud si byla hlídaná od doktorky ultrazvukem, tak ví kdy pravděpodobně proběhla ovulace. Gynprodyl se nasazuje vždy až po ovulaci (jinak v podstatě ovulaci zablokuje). Gynprodyl je progesteron, takže připraví děložní sliznici na uhnízdění a tím pádem snižují i riziko potratu v tom začátku.

Každému roste HCG jinak rychle, takže možnost že se druhá čárka objeví ještě je (v podstatě ještě nemusíš být ani v termínu zpožděné menstruace). Zkus zase ob den udělat test pokud nepřijde menstruace. A pokud by byl i v po víkendu negativní a menstruace nikde, tak bych se domluvila s Mudr na vysazení gynprodylu. :nevim: to mi přijde asi momentálně nejrozumnější, ještě když je do toho víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 12:17
@Zijposvem píše:
Pokud si byla hlídaná od doktorky ultrazvukem, tak ví kdy pravděpodobně proběhla ovulace. Gynprodyl se nasazuje vždy až po ovulaci (jinak v podstatě ovulaci zablokuje). Gynprodyl je progesteron, takže připraví děložní sliznici na uhnízdění a tím pádem snižují i riziko potratu v tom začátku.Každému roste HCG jinak rychle, takže možnost že se druhá čárka objeví ještě je (v podstatě ještě nemusíš být ani v termínu zpožděné menstruace). Zkus zase ob den udělat test pokud nepřijde menstruace. A pokud by byl i v po víkendu negativní a menstruace nikde, tak bych se domluvila s Mudr na vysazení gynprodylu. :nevim: to mi přijde asi momentálně nejrozumnější, ještě když je do toho víkend.

@Zijposvem Ano toas pravdu jsi skvela a moc hodna ze jsi mi to tal rozepsala.. zkusim tt po víkendu urcite posled i cyklus 26 samozdrejme ksyz je nemam pravidelne tak to nema cenu nejak resit treba s3 na me usmeje stesti.. ale urcite se s mudr pak domluvit kdyz Ms nedorazi.. ale vim ze kdyz mi ho nasadila rekla na 10 dni tak nevim proc zmenila nazor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
9.10.20 12:38
@Snažilka270 píše:
@Zijposvem Ano toas pravdu jsi skvela a moc hodna ze jsi mi to tal rozepsala.. zkusim tt po víkendu urcite posled i cyklus 26 samozdrejme ksyz je nemam pravidelne tak to nema cenu nejak resit treba s3 na me usmeje stesti.. ale urcite se s mudr pak domluvit kdyz Ms nedorazi.. ale vim ze kdyz mi ho nasadila rekla na 10 dni tak nevim proc zmenila nazor

Spoustu doktorů nasazujou gynprodyl v půlce cyklu bez té ultrazvukové kontroly…to mi přijde opravdu špatně (ale prostě sázejí na to, že je ovulace cca v půlce cyklu, i kdZ jinma mnoho žen později).
Pokud tvoje doktorka dělá ultrazvuk, tak bych jí věřila. Nic tím nezkazíš, když ho budeš brát o pár dní déle a kdyby se zadařilo, tak naopak to má příznivý efekt :palec:
Teď se zkus nenervovat a užij si v klidu víkend a v pondělí uvidíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.10.20 14:47

@Zijposvem ano ja bych tt koupila i dnes ale do lekarny se dostanu az tak v utery ja zkousa domaci 😂 🤭 ze segrou moji a teda vysli nam odlisne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama